Teraz jest 18.04.2024, 08:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
[F1/F2] wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 03.09.2005, 14:23
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 391
Podziękował: 2
Pomógł: 8

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Województwo: mazowieckie
Post wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie
Witajcie,
tak się zastanawiam nad wymianą wycieraczek do przedniej szyby, ale nie na zwykle tylko na wycieraczki płaskie. Troche o nich poczytałem sobie, że niby są ciche i lepiej zbierają wodę, że maja wskaźnik zużycia i takie tam...
Mam pytanko, czy ktokolwiek z klubowiczów posiada takowe wycieraczki w swojej Fabii?
Ciekaw jestem waszych opinii, czy warto je założyć.
Pozdrawiam!


Ostatnio edytowano 23.08.2007, 13:40 przez DebowyMocny, łącznie edytowano 2 razy



15.09.2005, 19:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Powiem CI tak:

Kolega ma. Jego opinia.
Chodzą cichuteńko, bardzo dobrze ściągają i wogóle są zajefajne.

A teraz minus. Za prawdziwe takie wycieraczki które będą tak fajnie chodzić musisz wyrzygać 100 - 120zł

Oczywiśćie marka to VALEO.

Jak CIe stać to kupuj.

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


15.09.2005, 19:20
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 03.09.2005, 14:23
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 391
Podziękował: 2
Pomógł: 8

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Województwo: mazowieckie
Post 
Faktycznie VALEO tyle kosztują, ale na allegro mozna kupic plaskie wycieraczki innej firmy: HEYNER - ok 60 PLN za 2 sztuki.
Zapewne gorsza firma, ale nie bedzie tak żal gdyby ktoś miał je sobie bez mojej zgody na zawsze odemnie pożyczyć :evil:
PS
Czesto widze Octavia II z takimi wycieraczkami - wygladaja :censored:...


15.09.2005, 19:36
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
DebowyMocny napisał(a):
Faktycznie VALEO tyle kosztują, ale na allegro mozna kupic plaskie wycieraczki innej firmy: HEYNER - ok 60 PLN za 2 sztuki.
Zapewne gorsza firma, ale nie bedzie tak żal gdyby ktoś miał je sobie bez mojej zgody na zawsze odemnie pożyczyć :evil:
PS
Czesto widze Octavia II z takimi wycieraczkami - wygladaja :censored:...


Też sie zastanwiam nad zmiana wycieraczek na plaskie, dzialanie i wygląd super. :mrgreen: Jednak co do marki VALEO to slyszalem negatywne opinie w przeciweństwie do BOSCH AERO
W Octavii II montowane sa seryjnie wycieraczki marki Bosch Aero. To tak dla sprostowania :)

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


15.09.2005, 19:52
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Miałem u mnie sie nie sprawdziły. :evil:

Dlatego się ucieszyłem jak ukradli :hurra:


15.09.2005, 22:59

Dołączył(a): 21.07.2005, 07:43
Lokalizacja: Białystok
Posty: 117
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: mazda 6/Ibiza 1.4
Rok prod.: 2003
Województwo: podlaskie
Post 
Nie wiem co zakładają do forda C-maxa (mam taki samochód w rodzinie) ale prawa pracująca na większej krzywiźnie szyby niż lewa, daje tyle pola widzenia (czytaj nie zbiera wody) co najtwardsza "zelówka" z hipermarketu.
Czyli sprawdzają się raczej na dużych, stosunkowo płaskich szybach.
Moim zdaniem wszelkie rozwiązania kuszące amatorów cudzej własności są nietrafione.

_________________
Cinek


16.09.2005, 06:12
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
hm ja myslalem nad takimi wycieraczkami, niestety...
Dorwalem w hipermarkecie wycieraczke wirmy Heyner - graphite cos tam. Przyznam sie ze ...ogolnie wycieraczka dobrze zbiera ale dzis ku uciesze moich uszu :D pieknie piszczala jak musiala wycierac wode z szyby..w zaleznosci od ilosci to albo glosniej albo ciszej piszczala vel skakala.
Czyli te wycieraczki sa dobre na extream pogode a na lekkie opady, musisz sie przyzwyczaic do piszczenia.
Jednak Bosh to bosh i nie ma co experymentowac z Valeo, Heyner i inne wynalazki :]


16.09.2005, 07:40

Dołączył(a): 03.09.2005, 14:23
Lokalizacja: Siedlce
Posty: 391
Podziękował: 2
Pomógł: 8

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Województwo: mazowieckie
Post 
Hmmm...
Aż sam nie wiem, na razie się wstrzymam z kupnem, coś czuje, że lepiej wydać więcej na markowe tradycyjne pióra niż na płaskie wycieraczki...
Czuję, że to po prostu "huit marketingowy" - jak to powiedziane było w kabarecie Ani Mru Mru :mrgreen:
Muszę się jeszcze przespać z tym tematem.
Jednak użytkownicy takowych wynalazków niech się jeszcze odezwą na tym forum i podzielą się spostrzeżeniami...
Pozdrawiam


16.09.2005, 19:28
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Do dupy !!!
Strasznie rozmazują wszelkie robactwo na szybie (mam takowe wycieraczki w służbowym aucie) , fakt dobrze zbierają wode. Ogulnie nie polecam, jak dla mnie starta pieniędzy. :spam:


19.09.2005, 08:07

Dołączył(a): 17.09.2005, 21:01
Lokalizacja: Kraśnik
Posty: 52
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Samochód: Skoda Fabia Sedan 1.4 16V/Fiat Fiorino 1.7D
Rok prod.: 2001
Województwo: lubelskie
Post 
W mojej Fabii mieliśmy zawsze Bosha (wymieniane co pół roku), a 1,5 miecha temu kupiliśmy Valeo czy jakoś tak no i na razie się sprawdzają jako tako.


19.09.2005, 15:10
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 28.04.2005, 10:49
Lokalizacja: Białystok
Posty: 191
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 84kW
Województwo: podlaskie
Post 
Interesowałem sie takimi wycieraczkami i według mnie najlepsze to Aerotwin Boscha, niestety tylko w teorii bo jeszcze nie zdążyłem tego spraktykować. Mozna je założyć na klasyczne ramie wycieraczek (np. takie jak w Fabii).
Może ktoś już takie założył to niech się odezwie.


20.09.2005, 15:03
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Post widze dawny ale mam sprawe właśnie odnosnie wycieraczek - płaskich wycieraczek.
Zakupilem 3 tyg temu przednie Valeo X-TRM. Wczoraj wracalem w nocy jak padalo i szlag mnie trafiał :blowup:
Pierdzą jak nie wiem co. Za komplet dogadalem sie i dałem 130 zł ( przód).
Czy to czasami nie jest wina szyb? Ojciec ma Fabie co prawda kilka lat już ale pamiętam, że tez po jakimś czasie te oryginalne też tak mu pierdziały.
Kupiłem je na aukcji u kolesia, który zajmuje się sprzedaża, wystawia też FVAT ( z Dąbrowy Górniczej)
Tu jest link: http://allegro.pl/item122...avia_fabia.html

Czy to jest normalne?
Od 3 tyg malo co padalo, wlasciwie wogole.Dopiero teraz pojawily sie deszcze.
I jak mowie niezaleznie ile i jak pada to i tak pierdzą.
MASAKRA !!!


31.08.2006, 06:32
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
wiesz, ja mam zwykle wycieraczki - ostatnio jedna mi pierdzi - a wczesniej nie pierdziala, patrzac na pioro to jest ono lekko wykrzywione(mowie o tej gumce) no i mysle ze to jest ten problem.
Czesto problem pierdzenia wynika z krzywizny - pioro nie tak dotyka szyby no i w czasie przecierania pierdzi.. moze popatrz czy jest OK.. zwlaszcza jak styka sie pioro z szyba..


31.08.2006, 07:23
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja kiedys jak bylem w ASO czekalem na odbior auto pogadalem sobie z jedneym z fajiszych sprzedawcow, zgadało sie o o wycieraczkach. Spytalem sie jak sie sprawdzaja te nowe wycieraczki Bosh Aero w Octawiach, koleś powiedzila ze bardzo dobrze kiedy byly montowane w superbach ale klienci narzekali i powrocili do starych. Tlumaczyl to krzwizna szyby, szyba w octawviach jest inaczej wyprofilowana . W superbach i fabiach jest inaczej i moze dlatego niechce wspopracowac z nowymi wycieraczkami typu "plaskie"

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


31.08.2006, 07:35
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
[quote="darecki"]
Czesto problem pierdzenia wynika z krzywizny -


Jestem pewny, praca wycieraczki zależy od krzywizny szyby oraz od od siły nacisku ramienia wycieraczki. W poprzednim aucie (CC) jeździłem naValeo i pracowały super chyba ze trzy lata. Zmieniłem dopiero jak gumki zaczeły się odrywać ze starości. następnie wrzuciłem takie za dyche z marketu i też rewelka (bezszelestna praca i super zbieranie)
W fabci zaliczyłem już oryginały, boscha, valeo, made in china i ogólnie jest kicha. Teraz zamierzam wziąść się za podginanie ramion wycieraczek, popróbuje z kątem i siłą docisku (może pomoże :worthy: ).
Opcja wymiany co pół roku kompletu za 100 zeta jest dla mnie nie do przyjęcia.

kubast


31.08.2006, 08:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 279 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL