Teraz jest 19.09.2024, 23:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[F2] Fabia II COmbi 1.4 gasnie przy wlaczonej klimie 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post [F2] Fabia II COmbi 1.4 gasnie przy wlaczonej klimie
Panowie potrzebuje pomocy:
Auto zakupione w salonie w 2008, silnik 1,4 63 KW. Do momentu zalozenia instalacji gazowej "Lorenzo" wlasciwie nic sie nie dzialo, jednak jakis czas pozniej auto przy dojezdzie do skrzyzowania (lub w koreczku) po wcisnieciu sprzegla momentalnie gasnie bez zadlawienia, wskazowka obrotomierza nie zatrzymuje sie na minimum obrotow tylko spada do zera,czestotliwosc gasniecia:
Na samej benzynie i wlaczonej klimie ( Bardzo zadko)
Na samym gazie (Zadko)
Na gazie i klimie ( Bardzo czesto)
ile razy pojade do serwisu to slysze ..."Komputer nie pokazal bledow"... podczas jazdy testowej z serwisantem jak na zlosc nic sie nie dzieje, nie wiem do kogo juz mam sie zwrocic , czy ktos mial podobne objawy, moze jakies rady ? HELP !


22.07.2009, 18:35

Dołączył(a): 08.11.2008, 21:06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 328
Podziękował: 2
Pomógł: 15

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: LVG - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Na moje to powinieneś jechac na wymianę filterka od gazu i na regulację gazu. Wygląda to tak jak by ten filterek był przypchany i podczas obciążenia na wolnych obrotach gasł. Miałem podobnie kiedyś w Mondeo. Nowe filtry i regulacja pomogły

_________________
133 KM & 321 NM


22.07.2009, 20:44
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tez o tym myslalem ( nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzic faktycznie filtry) jednak dlaczego tak sie dzieje od samego poczatku zainstalowania gazu, gaz instalowany przez Skode ( a wlasciwie przez ich podwykonawce) dodam ze w takich przypadkach montuja inne reduktory niz Lorenzo a konkretnie GPL - chca tym samym uniemozliwic korzystanie z innych serwisow. Podjechalem do innego serwisu /gwarancyjnego/ aby sie upewnic , chlopcy mieli dobre checi, ale po ptworzeniu maski i podlaczeniu komputera okazalo sie ze ich maszynka nie ma mapy tego typu reduktora i chcac nie chcac musialem wrocic do salonu w ktorym kupowalem i serwisuje.


22.07.2009, 22:26

Dołączył(a): 20.03.2008, 20:36
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 408
Podziękował: 1
Pomógł: 11

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II COMBI JOY
Rok prod.: 2008
Województwo: łódzkie
Post 
Już o tym pisałem na forum - mnie zrobili mapy i pomogło - na gazie gaśnie sporadycznie, z klimą częściej (wydaje mi się że coraz rzadziej) ale nie jest to już uciążliwe.
Co do regulacji - myślę że była to dobra wola serwisu - mogli poprostu zrobić przegląd i sprawdzić błędy a trzymali auto prawie cały dzień i gazownik ustawiał mapy.

_________________
F2 COMBI LPG


23.07.2009, 07:36
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL