Teraz jest 20.04.2024, 01:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Centralny zamek szaleje: otwiera sie i zamyka... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 02.10.2007, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 191
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Samochód: Fabia Elegance Multimedia & ESPL Edition
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Witam,
Problem centralnego zamka dotkną i mnie... Proszę o moze jakies podpowiedzi co mogę zrobić przed ostateczną wizytąw ASO... :(
Mam w samochodzie fabryczny C.Z. i alarm Meta, swego czasu gdy wszystko działao jak należy po załączeniu pilotem alarmu zamykały sie zamki oraz domykały szyby. Oczywiście gdy zamykałem jedynie centralny zamek to zamykał sietylko centralny. W ubiegłym roku zaobserwowałem pierwszy dziwny objaw, mianowicie krańcówkę.... temat widzędośc szeroko omawiany na forum. poradziałem sobie z tym w dosć spartański sposób czyli przeciąłem kabel i nie działała wogóle. Po jakimś czasie kolejna sprawa wynikła mianowicie załączenia Alarmu nie powodowało zadnej reakcji centralnego zamka i domykania szyb. Ale nie chciało się mi z tym nic robicto olałem sprawę. Problem z jakim sie borykam obecnie to samoczynne zamykanie i otwieranie się centralnego zamka, lub próba otwarcia już otwartego, lub próba zamknięcia zamkniętego i takie tam pokrewne dziwactwa wszytko w trakcie jazdy, w trakcie postoju. Gdy zamknę zamek przyciskiem od środka w to teżsieotworzy po czym zamknie lub kilka razy otworzy juzotwarty itp. Natomiast zamknięcie pilotem zamyka i ucisza wszystkie siłowniki..... Stało siętak jesienią, przez zimemiałem z tym spokój( oczywiscie krańcówka jest cały czas odciąta) i teraz z nadejsciem wiosny znowu to powróciło z zdwojonasiłą..... proszę o jakeis sugestie gdzi szukać przyczyny :/ Dzięki Wojtek

_________________
ONE OF THE BEST AUDIO-VIDEO SYSTEMS IN EUROPE :-*
Stage 1 -> 155Ps@360Nm
Stage 2 -> 150dB@43Hz ;) by RE Audio
Stage 3 -> 188Ps@410Nm
Stage 4 -> 2xxPs@4xxNm in progres...


01.04.2009, 14:04
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 30.11.2008, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 427
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: XI.2003
Województwo: mazowieckie
Post 
Odcięcie kabla od krańcówki to nie najlepszy pomysł.

Nie wiem jakie funkcje ma ten alarm, ale po otwarciu z pilota może automatycznie zamknąć samochód, ponieważ nie dostał sygnału od krańcówki, że drzwi zostały otwarte.

pozdro

_________________
>>>Moja Fabia<<<

zielarzlol@fabiaclub.pl


01.04.2009, 16:37
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.10.2007, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 191
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Samochód: Fabia Elegance Multimedia & ESPL Edition
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Opcja że nie dostał sygnału otwarcia drzwi odpada, bo prawie zawsze otwieram drzwi tylne ;) A nawet jeśli bym nie otworzył nic to zawsze się regularnie rygluje po jakimś tam stałym czasie:/
Ps. Wczoraj i dziś znów miałem z tym spokój. :)

[ Dodano: 2009-04-15, 21:29 ]
Generalnie za 99% dziwnych dziwactw z centarlnym odpowaida su=iłownik w dzrwiach kierowcy, jak sięokazuje jest w nim kilka mikrostykow i jakichśinnych dziadostw i "centrala" zamka i alarmu.
Koszt robocizny w ASO, 610zł, sam rozbierałem drzwi oni tylko zamek odkręcili. Teraz mam święty spokój wszysto wrócio do normy. :browar:

_________________
ONE OF THE BEST AUDIO-VIDEO SYSTEMS IN EUROPE :-*
Stage 1 -> 155Ps@360Nm
Stage 2 -> 150dB@43Hz ;) by RE Audio
Stage 3 -> 188Ps@410Nm
Stage 4 -> 2xxPs@4xxNm in progres...


02.04.2009, 13:15
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 03.03.2009, 15:55
Posty: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2001
Województwo: opolskie
Post [F1] Centralny oszalał
Mam maly problem z zamkiem centralnym. Otoz sam sie otwiera i zamyka. Jak wsiade do samochodu to zamki sie otwieraja i zamykaja, a czasem otwieraja sie kiedy juz sa w pozycji otwartej. Zazwyczaj jest tak przez chwile po otwarciu zamka lub odpaleniu silnika. Centralny mam otwierany z kluczyka bez pilota. Alarm tez chyba mam bo sa czujniki w slupkach ale nie wiem czy on dziala i jak sie go uruchamia. Uszkodzona krancowka raczej nie jest przyczyna bo swiatelko sie zaswieca i sygnal wlaczonych swiatel tez dziala. Czasem tez jest tak ze otworze dzwi przednie, a tylne sie zamkna same. Co to moze byc ?


09.04.2009, 11:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
np. mikrostyk

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


09.04.2009, 13:35
Zobacz profil WWW GG Album osobisty

Dołączył(a): 03.03.2009, 15:55
Posty: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2001
Województwo: opolskie
Post 
Na aukcji tego mikrostyku sprzedaeca opisuje ze jezeli mam takie problemy jak:
- gdy centralny zamek zamyka się samoczynnie
- gdy przy zapalonych światłach i otwartych drzwiach nie działa Ci brzęczek od świateł
- gdy nie zapala się światło wewnątrz

ale czy jak wystepuja wszystkie razem, czy moga wystepowac one osobno ? No i czy ten mikrostyk jest tylko w drzwiach kierowcy czy we wszystkich drzwiach ? Jak we wszystkich to jak mam sprawdzic ktory padl ?


10.04.2009, 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 02.10.2007, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 191
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Samochód: Fabia Elegance Multimedia & ESPL Edition
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
napisałem o tym samym niżej, opcja SZUKAJ ;)

_________________
ONE OF THE BEST AUDIO-VIDEO SYSTEMS IN EUROPE :-*
Stage 1 -> 155Ps@360Nm
Stage 2 -> 150dB@43Hz ;) by RE Audio
Stage 3 -> 188Ps@410Nm
Stage 4 -> 2xxPs@4xxNm in progres...


15.04.2009, 20:25
Zobacz profil GG Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
W zamku drzwi masz 3 mikrostyki które są za to odpowiedzialne, 1 jest przytwierdzony do obudowy zamka i kiedy otwierasz drzwi to element zamka naciska na niego i komputer wie że samochód jest otwarty, kieda on padnie to objawami są: samoczynne zamykanie otwartego samochodu, brak brzęczyka świateł, samoczynne włączanie alarmu, jego wymiana jest prosta, poza tym że trzeba rozebrać całe drzwi, a to już małe zamieszanie, pozostałe 2 mikrostyki są w środku zamka, w chwili kiedy przekręcasz kluczyk w drzwiach naciska na nie krzywka przenosząca ruch kluczyka w bębenku zamka i komputer wie że otwieramy lub zamykamy samochód ,odpowiadają one także za zamykanie szyb kluczykiem, te wszystkie mikrostyki są bardzo delikatne, stąd zdarza się że podczas jazdy samochód samoczynnie otwiera lub zamyka drzwi, bo mikrostyk nie trzyma. Orginałów raczej nie kupisz, ja ich nie mogę znaleźć, a podróby są po 15 zł.


22.04.2009, 07:35

Dołączył(a): 15.04.2006, 20:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Posty: 267
Podziękował: 0
Pomógł: 17

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
Witam ja osobiście miałem podobny przypadek wszyscy mówili i wszystkie objawy wskazywały na padniętą krańcówkę, przez co kilkakrotnie rozbebeszałem drzwi, a tu się okazało, że przyczyna tkwi w uszkodzonym alarmie. A sprawa się ma tak, że przy pierwszym podejrzeniu, że to może być alarm FOX ( krańcówki posprawdzane) alarm został odesłany do serwisy do Krakowa skąd wrócił z adnotacją, że alarm jest dobry, a winne są krańcówki, i znowu rozkręcanie drzwi i badanie, a krańcówki cały czas dobre. Po kolejnym odesłaniu alarmu do serwisu okazało się, że jednak on jest uszkodzony ma padnięty procesor, a całe rozbieranie drzwi było nikomu nie potrzebne. I jak tu wierzyć serwisowi.


22.04.2009, 16:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.05.2007, 11:45
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Posty: 61
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Obecnie brak
Województwo: małopolskie
Post 
Ja mam także problemy z centralnym. Tematów o tym jest wiele ale mój przypadek najbardziej mi tutaj pasuje.
Jakiś czas temu uszkodziła mi się (prawdopodobnie) krańcówka w drzwiach od pasażera nie zastanawiając się wiele odciąłem w słupku kabel od czujnika zamknięcia drzwi i tak już kilka lat wszystko było OK (oprócz tego, że nie zapalało mi się światełko jak otworzyłem drzwi pasażera no i inne z tym związane akcje).
Od pewnego czasu mam inny objaw a mianowicie w momencie jak wysiądzie pasażer i zamknie drzwi (trzaśnie) zamyka mi się centralny zamek - zamyka mi pozostałe drzwi a te właśnie pasażera nie zamyka.

Czy to będzie efektem "pogorszenia się stanu zdrowia" krańcówki?


11.08.2009, 08:48
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.11.2009, 19:40
Posty: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Województwo: lubuskie
Post 
Dołącze się do tematu bo bardzo pasuje do mojego problemu. U mnie po otwarciu auta kluczykiem wszystko jest ok.W momęcie otwierania drzwi kierowcy przy kącie otwarcia ok 30 stopni zamek centralny otwiera te drzwi(czasami wszystkie) ale blokuje otwieranie bagażnika. Sprawdzałem kable między słupkiem a drzwiami i nic się nie dzieje jak je ruszam(a ruszałem na wszystkie sposoby). To samo jest przy zamykaniu drzwi(kąt ok 30 stopni i znów otwiera). Jak ruszam lekko w obrębie tego kąta to otwieranie jest prawie ciągłe. Czy ktoś miał podobnie? Dodam że światło w aucie i na drzwiach działa normalnie a wszystko zaczęło się po opadach śniegu i lekkim mrozie.


05.01.2010, 05:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.08.2009, 17:18
Lokalizacja: Tychy
Posty: 913
Podziękował: 2
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes Benz Vito 2.2 CDI
Rok prod.: 2010
Województwo: śląskie
Post 
minikus,
Najprawdopodobniej przełamana wiązka kabli pomiędzy słupkiem a dzwiami.
Pamiętaj że możesz ruszać ta wiąchą w każdą strone a nie zawsze trafisz na połączenie gdyby to była krańcówka to brak oświetlenia wewnątrz.

_________________
Transport Pasażerski od 8 do 40 osób klimatyzowanymi mikrobusami i autokarami e-mail wemabus@onet.pl tel 602 370 222 Zapraszam Marcin


05.01.2010, 10:10
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL