Teraz jest 08.07.2024, 23:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Maglownica, pompa i reszta osprzetu... Potrzebna pomoc! 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Maglownica, pompa i reszta osprzetu... Potrzebna pomoc!
Witam.
Dziś po złożeniu zawieszenia wyszła nowa sprawa w mojej Fabce. Otóż przy skręcaniu w lewo kierownica obraca się takimi "przeskokami" - tzn. obracała się póki było wspomaganie, jednakże wyciekł mi płyn i teraz już chodzi bez wspomagania. Diagnoza wstepna wskazała na maglownicę i nie wiadomo jak z pompą, ale skoro dopóki był płyn, wspomaganie było to czy pompa jest niesprawna?
Dowiedziałem się że są dwa rodzaje maglownic i pomp stosowanych w oryginale: TRW i KOYO. Nie wiem jaki mam tam zastosowany zestaw, ani jak sie do tego zabrać.
Na co zwrócić uwagę. Co może byc przyczyna przeskokowego kręcenia się kierownicy przy końcu obroyów w lewo, czy pompa padła i na co nalezy zwrócic uwagę przy wymianie maglownicy...? Jakis osprzet...? Wszelakie rady, schematy budowy,opisy, cokolwiek bedzie bardzo mile widziane i niezwykle pomocne. Jeśli także macie dostęp do takich cześci piszcie w topic-u lub na pw.! Z góry dziękuje wszystkim pomocnym!

[ Dodano: 2009-02-24, 21:27 ]
Fabia moja jest z 2000r. z silnikiem 1.9 TDI o ozn. ATD - to jeśli będzie potrzebne. Mogę podać nr. VIN. jesli bedzie również potrzebne.


24.02.2009, 21:18
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
gdybyś poszukał częśc odpowiedzi byś znalazł.


24.02.2009, 21:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 18.01.2008, 13:14
Lokalizacja: łodz
Posty: 341
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: FABIA VW Passat 1,8 ADZ
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
Najłatwiej sprawdzić jakie jest wspomaganie po osłonie przekładni kierownicze zobacz tutaj http://skodaczesci.pl/porady/skoda/Fabia/52

_________________
:o)


26.02.2009, 09:14
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL