Teraz jest 25.04.2024, 12:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[F1] Zmiana biegów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27.11.2008, 23:26
Lokalizacja: RZE
Posty: 56
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabiszon Comfort
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post [F1] Zmiana biegów
Witam jestem nowy więc wypadałoby się przywitać :) Mam pytanie, które jednym może wydać się głupie inni pomyślą skąd się ten facet urwał.Jednak proszę o nie besztanie mnie z miejsca.

Niedawno kupiłem Fabie i mam straszny problem ze zmianą biegów otóż gdy np stoję na światłach jest zmiana na zielone to nie raz uda mi się wrzucić bieg wsteczny. Czytałem żeby to uczynić trzeba chwile przytrzymać wciśnięte sprzęgło następnie mocno wcisnąć lewarek w dół w lewo i szybko do przodu jakby na jedynkę ale to już opanowałem więc do sedna :). Pierwszy bieg często mi po prostu nie chce wejść mimo wielu wysprzęgleń i mieszania biegami. Podobnie jest z 3 na 2 bieg. I teraz moje pytanie czy to poprostu kwestia czasu i przyzwyczajenia czy coś jest nie tak z moim autkiem.

dziękuje za sensowne odpowiedzi :) i jeszcze raz sory jeśli ten temat wyda wam się głupi :1:


07.12.2008, 04:20
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.11.2007, 18:36
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 245
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Samochód: Skoda Fabia1.9SDI/GrandePunto1.3MultiJet
Rok prod.: 2000/2009
Województwo: pomorskie
Post 
Kolego miałem ten sam przypadek jak zacząłem sam regulować linki biegów idące od lewarka za cholerę nie wchodziły niektóre biegi mało tego wsteczny zamiast jedynki wchodził, być może użytkownik poprzedni coś tam grzebał i są rozregulowane , proponuję podjechać do dobrego warsztatu lub ASO bo tam ci je dobrze wyregulują z tego co opisywałeś widzę klasyczne nie wchodzenie biegów na zbyt wielu biegach i jestem pewien że jest namieszane na linkach bo nie może być że przesuwki ci momentalnie padły a to drogie jest w naprawie, gdybym mieszkał blisko to bym ci pomógł je wyregulować ale widzę że z Rzeszowa jesteś więc tylko pozostało Cie pozdrowić i życzyć usunięcia usterki.

_________________
Moja Niunia.


07.12.2008, 07:48
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 21.08.2005, 12:22
Lokalizacja: W-Wa Białołęka
Posty: 159
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: CITIGO ELEGANCE
Rok prod.: 2012
Województwo: mazowieckie
Post 
z tego co wiem w tym modelu silnika jest skrzynia jak w felicji i caly mechanizm zmiany biegow jest nieosloniety pod podwoziem. jezeli nikt tego wczesniej nie konserwowal to teraz takie noga byc problemy. podejzewam ze trzeba to wszystko nasmarowac i oczyscic. mechanik na pewno sobie z tym da rade
pozdrawiam

_________________
Obrazek


07.12.2008, 08:21
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.10.2008, 12:45
Lokalizacja: lubaczów
Posty: 46
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2001
Województwo: podkarpackie
Post 
Witam kolegę z Podkarpacia. Mam Fabie z takim samym silnikiem i skrzynia i ten sam problem. Przejechane mam 137 tys km i gdzieś od 2 właśnie przestał mi wchodzić normalnie wsteczny. Wcześnie biegi chodziły idealnie i leciutko. A teraz tak jak kolega muszę kilka razy próbować żeby wszedł wsteczny. Chociaż czasami wchodzi normalnie jak wcześniej. Pozostałe biegi wchodzę normalnie. Także jak by CI się udało coś z tym zrobić to daj znać albo napisz u kogo robiłeś. To bym sobie do Rzeszowa podjechał.

_________________
kris


07.12.2008, 20:12
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL