Teraz jest 26.04.2024, 16:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Alarm Seo Perfect w Fabii 1 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post Alarm Seo Perfect w Fabii 1
Czy jest na forum ktoś kto ma w Fabce taki alarm i zna się na jego funkcjonowaniu?
Autor instalacji zdalnie skierował mnie do switcha pod klapą, ale ten działa prawidłowo, testowałem go, więc to nie to. Nie pojechałem do niego w okresie gwarancji więc teraz jestem zdany na siebie.
Powinno być przy uzbrajaniu jedno piknięcie, przy otwieraniu dwa.
Jak znaleźć przyczynę?
Będę wdzięczny za fachowe sugestie

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


14.11.2008, 17:48
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 11.12.2005, 13:21
Lokalizacja: okolice Łodzi
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2003
Województwo: łódzkie
Post 
Pięć sygnałów przy uzbrajaniu oznacza, że otwarte są którekolwiek drzwi lub klapy - w piewszej kolejności proponuję sprawdzić wszystkie krańcówki.

Kompletną dokumentację tego alarmu znajdziesz tutaj.


14.11.2008, 23:12
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post Stan Krańcówek sprawdzałem kiedy pojawił się problem
Sprawdzałem krańcówki:
Drzwi są prawidłowe, bo gdyby któraś źle zadziałała, to świeciłoby się światło, pomimo zamknięcia. Tak rozumuję.
Klapa bagażnika - myslałem że jest kontrolka na desce, ale chyba byłem w błędzie, Sprawdzałem jednak w ten sposób: klapa zamknięta/klapa otwarta i uzbrajanie - b.z. + sprawdzenie lampki w bagazniku przez tylne siedzenie. Stan: bagażnik zamknięty - lampka nie świeci. Mój wniosek w tym momencie jest, że to nie klapa bagażnika.

Jest jeszcze dokładany switch pod maską. Ten sprawdziłem na wszystkie sposoby:
Uzbrajanie z otwratą/zamkniętą - b.z., switch dziala - sprawdzony omomierzem, pod zasilaniem otwarty ma napięcie zamknięty nie ma (lub odwrotnie teraz już nie pamiętam)
Ponieważ, jeżeli chodzi o czujniki takie jak drzwi i bagażnik alarm chyba polega na sygnalizacji po CAN-bus, to czy naprawdę zostaje mi tylko przedzwonienie przewodów?

Do tego oczywiście bardzo przyda mi się instrukcja, dzieki serdeczne za link.

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


17.11.2008, 13:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.11.2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 291
Podziękował: 0
Pomógł: 39

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
zamek w bagazniku ma dwie krancowki, jedna to swiatlo i aktywacja mikrosyku na klapie, a druga to krancowka do ktorej jest podlaczony komputer oraz alarm.
jezeli masz dostep do alarmu to mierniczek do reki i po kolei sprawdzic wszystkie kabelki, jezeli nie masz dojscia to mozesz to sprawdzic na kostkach w samochodzie (co jest znacznie wygodniejsze - na slupkach i kolo nog kierownika i pasozyta).
przelacznik w masce mozesz sprawdzic recznie, czasami jest tak ze klapa przestaje wylaczac przelacznik bo cos sie poluzowalo...

_________________
a mialem 101 koni...


29.11.2008, 00:40
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
jaarek napisał(a):
zamek w bagazniku ma dwie krancowki, jedna to swiatlo i aktywacja mikrosyku na klapie, a druga to krancowka do ktorej jest podlaczony komputer oraz alarm.
...
jezeli nie masz dojscia to mozesz to sprawdzic na kostkach w samochodzie (co jest znacznie wygodniejsze - na slupkach i kolo nog kierownika i pasozyta).
przelacznik w masce mozesz sprawdzic recznie, czasami jest tak ze klapa przestaje wylaczac przelacznik bo cos sie poluzowalo...


Klapę już na 100% wykluczyłem, bo kiedyś robiłem coś przy aucie, klapa otwarta, drzwi zamknąłem alarm się uzbroił, jak zobaczył, że klapa otwarta to zaczął wyć. Normalnie nie wyje, więc ten switch działa poprawnie. Coraz bardziej podejrzewam ten bagażnik i zacznę szukać w obu switchach. Dzięki za podpowiedź, bo chyba wreszcie pójdę w odpowiednim kierunku :good:

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


29.11.2008, 09:56
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL