Teraz jest 26.04.2024, 17:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[F1] Kilka pytań nowego użytkownika FABII 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post [F1] Kilka pytań nowego użytkownika FABII
Witam

Od niedawna jestem właścicielem Fabii 1.8 tDI z 2003 roku, wersja elegance, nadwozie hatchback. Przesiadłem się do niej z Astry II i kilka przyzwyczajeń mi pozostało, w związku z tym kilka pytań

1. Nie mam głośników z tyłu, są jedynie plastikowe osłonki. Radio jest fabryczne. Pytanie - czy producent doprowadza już kable, więc czy jak rozkręce zabudowe kratek to będę miał do czego nowe głośniki podłączyć ?

2. W astrze miałem i widzę że w skodzie również można mieć chromowe obręcze na zegarach. Nistety mam dwie lewe do montażu tego typu rzeczy. Czy w tym przypadku montaż jest prosty a co najważniejsze, czy po rozkręceniu i skręceniu licznika nic nie będzie luźne, nie bedzie stukać i skrzypieć ? A może jest tu ktoś z Poznania kto ma doświadczenie w tej materii ?

3. Macie może zainstalowany czujnik cofania ? W astrze było całkiem ładne miejsce by go zainstalować nad lusterkiem - mówie o wświetlaczu. Gdzie w skodzie jest w miare dobre miejsce na to ?

4. Zastanawia mnie czerwona dioda która miga obok rygielka drzwi kierowcy. Cóż to ? Alarmu to raczej moje auto nie posiada...

Dzieki za wszystkie odpowiedzi

Pozdr
_czechu


13.11.2008, 21:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kilka pytań nowego użytkownika FABII
czechu napisał(a):

Od niedawna jestem właścicielem Fabii 1.8 tDI z 2003 roku, wersja elegance, nadwozie hatchback. Przesiadłem się do niej z Astry II i kilka przyzwyczajeń mi pozostało, w związku z tym kilka pytań


Po pierwsze, masz chyba 1.9TDi, bo nie ma Fabii jak i w całej skodzie silników 1.8TDi ;)


Cytuj:
1. Nie mam głośników z tyłu, są jedynie plastikowe osłonki. Radio jest fabryczne. Pytanie - czy producent doprowadza już kable, więc czy jak rozkręce zabudowe kratek to będę miał do czego nowe głośniki podłączyć ?


Chodzi Ci o te kratki za tylnią kanapą, tak? W wersji elegance powinny tam być głośniki, jako jedyna wersja miała komplet głośników. Czasem jedank bywało, że instalacja nie była kompletna i ograniczona tylko do kompletnego przodu. Zatem, jeśli nie masz z tyłu głośników, nie będziesz mieć położonych kabli, tak to w słabszych uboższych wersjach było i jest. Nie wiem jak w elegance, bo nie pamiętam by ktoś się o tym wypowaiadał. Sprawdzić nie zaszkodzi, wystarczy odgiąc plastiki progowe z tyłu i powinno być jasne.

Cytuj:
2. W astrze miałem i widzę że w skodzie również można mieć chromowe obręcze na zegarach. Nistety mam dwie lewe do montażu tego typu rzeczy. Czy w tym przypadku montaż jest prosty a co najważniejsze, czy po rozkręceniu i skręceniu licznika nic nie będzie luźne, nie bedzie stukać i skrzypieć ? A może jest tu ktoś z Poznania kto ma doświadczenie w tej materii ?


Można zamontować ringi, znalazłem ostatnio na alledrogo chyba jakieś promo, bo 45zł... Nic nie powinno trzeszczeć. Tylko jak byś odpinał licznik nie zapomnij ściągnąć klemy, by potem nie pojawiły się błędy w kompie...

Cytuj:
3. Macie może zainstalowany czujnik cofania ? W astrze było całkiem ładne miejsce by go zainstalować nad lusterkiem - mówie o wświetlaczu. Gdzie w skodzie jest w miare dobre miejsce na to ?


Czujniki zapewne masz? Może gdzieś w miejscu okolic półki ??? Nie wiem, to już jak Tobie będzie wygodniej :)

Cytuj:
4. Zastanawia mnie czerwona dioda która miga obok rygielka drzwi kierowcy. Cóż to ? Alarmu to raczej moje auto nie posiada...


Każdej Fabii to mryga ;) Po zaryglowaniu drziw centralnym mryga ;) To od alarmu może także być, możliwe że poprzedni właściciel go wymontował.

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


13.11.2008, 21:41
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzieki za szybkie odpowiedzi ;-)

Jasne że chodziło o 1.9 ;-)

Co do głosników tez sie dziwie ze ich w mojej wersji nie ma
Jeśli chodzi o czujniki to również ich nie mam - musze kupic cały zestaw ;-)

Dzieki za razde odnośnie ringów, ale mimo tego sam nie dam rady tego zrobic.Tak jak pisałem - mam dwie lewe do takich akcji ;)

Czekam na chetnych z Poznania ;-)

Pozdrawiam
K


13.11.2008, 21:48
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
czechu napisał(a):
. Zastanawia mnie czerwona dioda która miga obok rygielka drzwi kierowcy. Cóż to ? Alarmu to raczej moje auto nie posiada...

dioda miga jeśli zamek zamknięty jest deadlockiem czyli z pilot albo kluczyka (nie działają wtedy klamki wewnątrz)

jeśli zamkniesz od wewnątrz to nie miga i działają wtedy klamki wewnętrzne


13.11.2008, 22:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 260 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL