Teraz jest 28.03.2024, 11:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
problemy z zamkami 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post problemy z zamkami
Witam
Problem podstawowy jest taki: Często gdy otwieram bagażnik ryglują się zamki w samochodzie. Czasem zaczynają też wariować szyby (otwierają się i zamykają). Gdy zamykam samochód z pilota samochód pika przeważnie trzy razy, czasem dwa a niekiedy w ogóle. Przy otwieraniu nie słyszę żadnego dźwięku, mimo że ostatnio stała przy mnie inna fabia która przy otwieraniu robiła pojedyncze "pi". Poprzedni użytkownik zgłaszał problemy z centralnym zamkiem w czasie przeglądów (w ASO) serwis twierdził że nic z tym nie robił, bo wszystko jest ok, co potwierdzała demonstracja i rzeczywiście wtedy i jeszcze przez kilka dni wszystko było ok. Czy może to oznaczać że "komputer" sterujący zamkami, alarmem i domykaniem szyb jest trwale uszkodzony czy może po prostu należy zmienić ASO na inne?

Drugim problemem jest uszkodzony zamek w drzwiach kierowcy (po próbie włamania) czy prawdą jest że nie można wymienić pojedynczego zamka tylko cały komplet (2 w drzwiach + stacyjka) a jeśli tak to jaki jest przybliżony koszt?

Pozdrawiam


26.10.2008, 21:45

Dołączył(a): 18.01.2008, 13:14
Lokalizacja: łodz
Posty: 341
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: FABIA VW Passat 1,8 ADZ
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
Witam Sprawdz w serwisie jest mozliwość zamowienia pojedyńczego zamka. Oriętacyjnie cen ato gdzies powyżej 200 zł jak sie kiedyś pytałem, ale najlepij sprawdzić.

_________________
:o)


27.10.2008, 16:01
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Cytuj:
Drugim problemem jest uszkodzony zamek w drzwiach kierowcy (po próbie włamania) czy prawdą jest że nie można wymienić pojedynczego zamka tylko cały komplet (2 w drzwiach + stacyjka) a jeśli tak to jaki jest przybliżony koszt?


Szczerze nie wiem jak jest w Skodach, ale kiedyś W Megane miałem podobną sytuacje i wymienione zostały dwa zamki w drzwiach przednich, stacyjka bez żadnych wymian. Miałem porostu 2 klucze, osobno do otwierania drzwi i osobno do stacyjki.

skaty napisał(a):
czy może po prostu należy zmienić ASO na inne?


to zawsze jest jakieś rozwiązanie. Nie wydaje mi się żeby to co opisałeś było "montowane fabrycznie". A jaka jest diagnoza ASO ? bo napisałeś, że nic nie robili, wiec rozumiem że jakieś rozwiązanie Tobie zaproponowali


27.10.2008, 18:01

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Cytuj:
Nie wydaje mi się żeby to co opisałeś było "montowane fabrycznie". A jaka jest diagnoza ASO ? bo napisałeś, że nic nie robili, wiec rozumiem że jakieś rozwiązanie Tobie zaproponowali


To jest Fabia Comfort i wszystko o czym piszę było zamontowane fabrycznie (przynajmniej tak twierdzi poprzedni użytkownik). ASO twierdzi że nic nie zrobili bo wszystko było i jest ok, po czym pracownik wstaje idzie do samochodu i demonstruje: kilka razy otwiera bagażnik drzwi się nie ryglują. Wszystko gra przez następne kilka/kilkanaście dni, potem znowu wszystko wraca do normy... tzn problem powraca

Za 600 km i tak jadę na przegląd więc tym razem osobiście powalczę z serwisem i zobaczymy...


27.10.2008, 18:26

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Pisząc "montowane fabrycznie" miałem na myśli to, że wg mnie nie tak powinno być, a nie że w samochodzie nie było nic dokładane. U mnie centralny działa tak, że dźwięku nie ma ani przy otwieraniu, ani przy zamykaniu drzwi. Z pewnością nie jest też normalne, że wariują szyby.

A niestety często zdarza się syndrom wizyty u lekarza, coś nie działa, a jak meldujesz się u mechanika to okazuje się że wszystko znormalniało.

A tak na marginesie, piszesz "poprzedni właściciel mówił" jesteś pewien, że jego słowo = prawda? Bo jeśli kupowałeś od znajomego to ok, ale jeśli nie to niestety często maskuje się to co nie do końca funkcjonuje poprawnie


27.10.2008, 22:01

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
bart86 napisał(a):
A tak na marginesie, piszesz "poprzedni właściciel mówił" jesteś pewien, że jego słowo = prawda? Bo jeśli kupowałeś od znajomego to ok, ale jeśli nie to niestety często maskuje się to co nie do końca funkcjonuje poprawnie


To jedno nie budzi moich wątpliwości: samochód zmienił właściciela ale pozostał w rodzinie, wcześniej już nim jeździłem, znam jego historię, wiedziałem co nie do końca gra i teraz chciał bym się tych drobnych usterek pozbyć (żałuje że nikt nie zajmował się tym tematem na poważnie kiedy samochód był jeszcze na gwarancji...)

[ Dodano: 2008-10-29, 18:52 ]
Dziś po wizycie w ASO wyjaśniła się kwestia wymiany uszkodzonego zamka: istnieje możliwość wymiany tylko jednego zamka, mając klucz i zawieszkę można zamówić przez ASO nową wkładkę dopasowaną do posiadanego klucza, koszt ok. 100 zł + wymiana czas oczekiwania 3-4 tygodnie.


27.10.2008, 23:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL