Teraz jest 29.03.2024, 11:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Brak sygnału Vag ze sterownika silnika 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Brak sygnału Vag ze sterownika silnika
Witam. mam pytanie mam fabie 1.4 16V z 2005 roku i Interfejs VAG USB KKL. Otóż problem jest tego typu że mogę połączyć się z każdym sterownikiem oprucz sterownika silnika bowiem wyskakuje mi błąd że nie moze sie połączyć. Z airbagiem poduszkami i reszta moge a z silnikiem nie. Używam VagCom 311.2. Ktoś wie czego to przyczyna?


20.10.2008, 12:13

Dołączył(a): 23.02.2007, 08:41
Lokalizacja: świętokrzyskie
Posty: 99
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Samochód: Vectra C kombi
Rok prod.: 2007
Województwo: świętokrzyskie
Post 
w ustawieniach "start baud" na 9600, "blk int" 25 (vag-com)
z tym silnikiem czasami są problemy z połączeniem, robię jeszcze tak że równocześnie przekręcam kluczyk w stacyjce i daję połączenie z silnikiem u mnie ten sposób działa prawie za każdym razem. (jeśli dalej problem, wyjść z VAG-a i ponownie kluczyk i połączenie). Nawet goście w serwisie VAS-em czasami mają problem z połączeniem z silnikiem 1,4 16v taka uroda sterownika Magnet Marelli... :mrgreen:


20.10.2008, 18:16
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3670
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post Re: Brak sygnału Vag ze sterownika silnika
PietRas napisał(a):
Witam. mam pytanie mam fabie 1.4 16V z 2005 roku i Interfejs VAG USB KKL. Otóż problem jest tego typu że mogę połączyć się z każdym sterownikiem oprucz sterownika silnika bowiem wyskakuje mi błąd że nie moze sie połączyć. Z airbagiem poduszkami i reszta moge a z silnikiem nie. Używam VagCom 311.2. Ktoś wie czego to przyczyna?


ten interfejs w twoim samochodzie nic więcej nie zdziała, najlepiej przed kupnem przeczytać 2x opis sprzętu i jego możliwości a dowiesz się że ten kabel obsługuje samochody do roku 2004. :crazy:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


20.10.2008, 18:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 23.02.2007, 08:41
Lokalizacja: świętokrzyskie
Posty: 99
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Samochód: Vectra C kombi
Rok prod.: 2007
Województwo: świętokrzyskie
Post 
tym kablem diagnozuje silnik w vw caddy II tdi z 2006 roku, Audi a4 2005... z reszta sterowników połączenie tylko po CAN-ie. (zobacz jakim protokołem łączy się VAG-CAN z silnikami)


20.10.2008, 18:44
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3670
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
neseser napisał(a):
tym kablem diagnozuje silnik w vw caddy II tdi z 2006 roku, Audi a4 2005... z reszta sterowników połączenie tylko po CAN-ie. (zobacz jakim protokołem łączy się VAG-CAN z silnikami)


napewno nie diagnozujesz w pełni tych samochodów, tzn nie wszystkie ich sterowniki. nie chce mi się wierzyć w to co mówisz ale cuda się zdarzają. Jak się łączą to nie tajemnica?, łączysz się z CAN'em a CAN dalej ze sterownikiem :eh:, może tamte samochody nie mają szyn CAN, moze są złożone na częściach z produkcji z 2004 w roku 2005 na przykład i wtedy mamy odpowiedź. będzie CAN nie będzie połączenia ze wszystkimi sterownikami na tym kablu. :sciana:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


20.10.2008, 18:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 23.02.2007, 08:41
Lokalizacja: świętokrzyskie
Posty: 99
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Samochód: Vectra C kombi
Rok prod.: 2007
Województwo: świętokrzyskie
Post 
arielcpu napisał(a):
neseser napisał(a):
tym kablem diagnozuje silnik w vw caddy II tdi z 2006 roku, Audi a4 2005... z reszta sterowników połączenie tylko po CAN-ie. (zobacz jakim protokołem łączy się VAG-CAN z silnikami)


napewno nie diagnozujesz w pełni tych samochodów, tzn nie wszystkie ich sterowniki. nie chce mi się wierzyć w to co mówisz ale cuda się zdarzają. Jak się łączą to nie tajemnica?, łączysz się z CAN'em a CAN dalej ze sterownikiem :eh:, może tamte samochody nie mają szyn CAN, moze są złożone na częściach z produkcji z 2004 w roku 2005 na przykład i wtedy mamy odpowiedź. będzie CAN nie będzie połączenia ze wszystkimi sterownikami na tym kablu. :sciana:

tak jak pisałem z silnikiem śmiga KKL bez zająknięcia w tych autach (vag-com 4,2 polski vag 4,9 można zapomnieć...brak połączenia) reszta komunikacja ze sterownikami tylko po CAN-ie badałem "organoleptyczne" :crazy:


21.10.2008, 15:13
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL