Teraz jest 29.03.2024, 15:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Różne problemy z elektryką 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
podlacze sie pod temat,
czy jak jest zablokowany imobilajser moga nie dzialac dmuchawy ? moze glupie pytanko, nie moge urluchomic samochodu, prawdopodobnie imobilajzer odlacza zasilanie na pompe :( a na wlaczonymm zaplonie wiatrak ( dmuchawa ) nie chodzi, co to moze byc ?? czy tez padl uklad o ktorym piszecie ?

[ Dodano: 2008-08-08, 20:52 ]
jeszcze pare pytanek,
czy dmuchawa chodzi na wylaczonym silniku ?
czy regulacja elektrycznych lusterek chodzi na wylaczonym silniku ?

[ Dodano: 2008-08-08, 21:03 ]
i jeszcze odnosnie kontrolki immo, czy jak ona jest zablokowany czy wtedy sie na desce pali kontrolka ? czy w jakim wypadku ona sie swieci ?
mam mega problem z odpaleniem samochodu :( czytajac forum to i cos z licznikiem jak zalany to moze byc nie tak :( i milion innych rzeczy, ahhh ta elektronika :( i zarowki popalone :(
szyber chociaz dziala haha jak cos moge wychylic glowe zeby z nerowo ochlonac :)
zero pomyslow co dalej, umowiony jestem z elektrykiem moze cos pomoze,

[ Dodano: 2008-08-08, 21:23 ]
dodadam jeszcze
do pompy paliwa nie dociera napiecie

[ Dodano: 2008-08-08, 22:00 ]
mam alarm firmowy, moz eon cos blokuje ? z kluczyka jak wlacyz sie alarm jestem w stanie wylaczyc, jak zdeaktywowac jak cos alarm ?


08.08.2008, 15:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
plastik napisał(a):
[ Dodano: 2008-08-08, 20:52 ]
jeszcze pare pytanek,
czy dmuchawa chodzi na wylaczonym silniku ?
czy regulacja elektrycznych lusterek chodzi na wylaczonym silniku ?


Chodzi ale musi być włączony zapłon, lub przed zapłonem : przekręcasz kluczyk lekko przed momentem zapalenia się kontrolek i dmuchawa działa lecz nie włączają się kontrolki przynajmniej u mnie tak jest. Co do lusterek to nie wiem posiadam ręczne ustawianie.

plastik napisał(a):
i jeszcze odnosnie kontrolki immo, czy jak ona jest zablokowany czy wtedy sie na desce pali kontrolka ? czy w jakim wypadku ona sie swieci ?


Powinna się świecić kontrolka : kluczyk na żółto, albo kontury samochodu i w środku kluczyk (nie pamiętam teraz)


plastik napisał(a):
mam alarm firmowy, moz eon cos blokuje ? z kluczyka jak wlacyz sie alarm jestem w stanie wylaczyc, jak zdeaktywowac jak cos alarm ?


Spróbuj jeszczę uruchomić samochód z 2 pary kluczyków jakie dostałeś, przy zakupie auta.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


09.08.2008, 10:22
Zobacz profil WWW

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
dzieki za odpowiedz,
potrzebny bedzie niestety elektryk, bo dmuchawa nie chodzi :( i lusterka tez nie, nawet na przekreconym kluczyku,
samochod probowalem odpalac z drugiego kluczyka i tez nic :(
moze podpowiedz jak zdeaktywowac alarm ? jak to przez vaga zrobic ? bo zakladki autoalarm nie widzialem :(


09.08.2008, 18:09

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Tak jak pisze Allen dmuchawa chodzi jak lekko przekręcisz kluczyk (czuć to) ale żeby kontrolki się nie zapaliły. Co do lusterek to nie działają, dopiero po przekręceniu kluczyka i zapaleniu się kontrolek.
Immo jak jest coś źle to świeci się taka kontrolka (obrys auta i kluczyk) na pomarańczowo.
Co do alarmu to nie da się odłączyć go całkowicie od zasilania ??

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


10.08.2008, 11:35
Zobacz profil Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
z dmuchawa moze wyjasni sie pozniej tak samo jak z lusterkami, bo narazie nawet na zapalonych kontrlokach nie dziala :(
a najwiekszy problem to uruchomic samochod, jak nadal brak napiecia na pompie paliwa :( co moze odcinac ? myslalem ze moze alarm, ale moze jakas inna przyczyna komus przyjdzie do glowy, w poniedzialek odstawiam do magika elektryka moze cos poradzi bo mi brak juz pomyslow


10.08.2008, 11:56

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Próbowałeś pompę podłączyć bezpośrednio z akumulatora ?? i wtedy spróbować odpalić.

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


10.08.2008, 21:46
Zobacz profil Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
odstawilem dzis do elektryka, o wyniku napisze,
a jeszcze jedno pytanko,
o centralny zamek
jak zamkne drzwi i nie ruszam centralnym otwieram normlanie i od srodka i od zewnatrz (drzwi przednie) ale jak zamkne centralnym zamka sie i otwiera z kluczyka, ale za to juz klamka nie otworze, dopiero jak zwolnie linke w klamce od zewnatrz na nowo moge otwierac klamka, i tak moge na okolo jak uzyje centralnego z kluczyka sytuacja sie powtarza, czy to wina mikrostyku ? krancowki ? bo jak rusze linka w klamce cos tam odskakuje i moge otwierac


11.08.2008, 16:11

Dołączył(a): 14.11.2007, 18:36
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 245
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Samochód: Skoda Fabia1.9SDI/GrandePunto1.3MultiJet
Rok prod.: 2000/2009
Województwo: pomorskie
Post 
Widzę że moduł komfortu nie działa poprawnie jak wymieniałem u siebie podnośnik szyby w drzwiach lewych to tez mi zgłupiało wszystko, więc proponuję zrobić tak:
- otwórz drzwi i odchyl
- włóż kluczyk w drzwi nie w (zamek w klamce !) tylko w miejsce gdzie jest rygiel zatrzaskujący
- przesuń zapadkę ryglującą kluczykiem ( grotem) w zamku w drzwiach tak jakbyś je zamkną normalnie no i miej wciśnięty w pilocie funkcję zamknij ok 3 sekundy nie mniej
- potem nie trzaskaj drzwiami tylko przy w dalszym ciągu otwartych złap za klamkę jakbyś otwierał aby zapadka odbiła w zamku bo jak tego nie zrobisz a drzwiami trzaśniesz to będzie ała dla zamka, u mnie się wyregulowało i zaczęło wszystko normalnie kumać, powodzenia.


Ostatnio edytowano 11.08.2008, 17:37 przez MARINESKU, łącznie edytowano 1 raz



11.08.2008, 17:36
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Albo ja jestem zmęczony, albo piszesz mało zrozumiale (jak na mój dzisiejszy dzień). I nie wiem czy dobrze rozumiem co masz na myśli, ale być może to:

Skoda ma tzw. funkcję SAFE lub potocznie nazywany DeadLock
chodzi o to że jak masz centralny zamek i zamykasz samochód z zewnątrz, czy to kluczykiem w zamku czy też pilotem to nie można samochodu otworzyć inaczej jak również z zewnątrz (np. kluczykiem albo pilotem)
Chodzi o to żeby złodziej po wybiciu okna nadal nie mógł spokojnie otworzyć drzwi.
Dlatego klamczki wewnętrzne w tej sytuacji są "wyłączone"
Ten elektryczny guziczek do otwierania centralego na podłokietniku też wtedy nie działa.

Natomiast jak zamykasz auto od środka niezależnie czy guziczkiem na podłokietniku, czy rygielkiem koło szyby. to klameczką od wewnątrz otworzysz, bo inaczej byś nie wylszedł z auta. Pilotem czy kluczykiem z zewnątrz też otworzysz.


11.08.2008, 17:37
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
kros napisał(a):
Albo ja jestem zmęczony, albo piszesz mało zrozumiale


wszytko ladnie pieknie ale jak sobie z tym poradzic ?czy tak jak kolega predzej opisal ? ze na otwarych drzwiach pomajstrowac ? mi sie blokuje klamka wewnatrz i na zewnatrz i jak zwolnie ten maly cypek w klamce na zewnatrz to dopiero moge otworzyc drzwi a tak sa zablokowane,

dodam ze w lewych dla odmiany przekladalem caly mechanizm elektryczny lacznie z tym ze wpialem nowa krancowke. I teraz jak centralnym zamykam ( z kluczyka ) to zamykaja sie wszytkie drzwi poza tym prawymi ? a jak zamkne z kluczykiem zamykaja sie ladnie wszystkie, moze bedzie jaki blad trzeba wykasowac ?
nie wspomne ze nie dziala klamka w tylnej klapie, sprawdzalem miernikiem to mikrostyk dziala, moze jak odpale to cos sie poprzestawia, a narazie zdechniety,
zdemontowana byla kostka od alarmu i pewnie ona tak nabroila :(


11.08.2008, 18:03

Dołączył(a): 24.11.2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 291
Podziękował: 0
Pomógł: 39

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
wszystko sie zgadza z ta kostka od alarmu. alarm odcina pompe paliwa, oraz laczy sie z krancowkami.
jezeli modul komfortu (oraz glowny komputer) nie dostaje info z krancowek to moga dziac sie cuda (np. nie bedzie dzialal mikrostyk do otwierania klapy).

_________________
a mialem 101 koni...


11.08.2008, 20:54
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
jaarek napisał(a):
wszystko sie zgadza z ta kostka od alarmu. alarm odcina pompe paliwa, oraz laczy sie z krancowkami.
jezeli modul komfortu (oraz glowny komputer) nie dostaje info z krancowek to moga dziac sie cuda (np. nie bedzie dzialal mikrostyk do otwierania klapy).


ufff stary troche mnie pocieszyles, moze wtedy zacznie dzialac dmuchawa i elektryka w drzwiach, a tak powariowalo to :( i ja opadlem z sil

teraz moze eletryk cos pomoze co z tym alarmem, a moze jakies podpowiedzi ?, dobrze ze to forum jest i tyle co sie dowiedzialem o fabijce to jeszcze o zadnyam samochodzie nie wiem, ale najpierw musi sie cos spier.. zeby czlowiek sie nauczyl

naprawde dzieki za pomoc, ale i ja teraz wiem wiecej :) rozbieranie drzwi to pikus :) a sciagnac klamke leee proste :)

[ Dodano: 2008-08-11, 22:27 ]
przypomne post co juz kiedys pisalem:
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... mpa+paliwa

i napisal mi mariusz zeby zdeaktywowac alarm, tylko jak to zrobic ? moze podpowiem eletrykowi to bedzie latwiej szukac usterki


11.08.2008, 21:18
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
hehe no tak, jednak źle zrozumiałem :santa:
w każdym razie, ponieważ rozmowa odbiegła od teamtu wentylatora wydzieliłem Tobie odrębny wątek.


11.08.2008, 21:36
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
dzieki :)
nie chcialem powielac postow :)
a ze z zawodu informatyk haha wiec wiem jak to denerwuje :)

mam nadzieje ze uda mi sie uruchomic autko zreszta pierwsze :) i podjechac na spocik trojmiasta :)


11.08.2008, 21:41

Dołączył(a): 24.11.2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 291
Podziękował: 0
Pomógł: 39

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
ups, zapomnialem o wentylu. jezeli nie chodzi przy wlaczonej stacyjce to wyglada jak bys mial odciecie (w alarmie) nie samej pompy a calego zasilania X, czyli po przekreceniu kluczyka nie pojawia sie napiecie na duzej czesci podzespolow...
jezeli masz alarm dokladany przez aso to latwo bedzie znalezc, ale jezeli to modul do komputera to nie mam pojecia co z tym dalej robic...niestety serwisowki sa zbyt tajemnicze w tej kwestii.

_________________
a mialem 101 koni...


11.08.2008, 22:21
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL