Teraz jest 26.04.2024, 21:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Ogrzewanie i przewietrzanie. 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Ogrzewanie i przewietrzanie.
Witam
Czy ten przycisk od zamkniętego obiegu powietrza powinien być zapalony lub zgaszony? Znaczy chodzi o samo jego podświetlenie bo wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale obecnie chyba tylko lekko się świeci podczas gdy wcześniej dość wyraźnie się świecił.
Pozdrawiam

Ps sorry za dubel widzę, że temat już poruszony.


13.06.2008, 13:52
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
obieg otwarty światła wyłączone - brak podświetlenia
obieg otwarty światła włączone - zielone podświetlenie
obieg zamknięty swiatła włączne lub wyłączone - pomarańczowe podświetlenie


Radas1984 napisał(a):
Ps sorry za dubel widzę, że temat już poruszony.

Czyli co już problem rozwiązany? temat do kosza?
Czy masz jakąś awarię?


edit:
Radas1984 napisał(a):
obecnie chyba tylko lekko się świeci podczas gdy wcześniej dość wyraźnie się świecił.


jęśli chodzi o "zielone świecenie" to jest uzależnione od ustawienia intensywności podświetlenia licznika.


Ostatnio edytowano 01.01.1970, 01:00 przez kros, łącznie edytowano 1 raz



13.06.2008, 14:13
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tak zgadza się jest tak jak mówisz. Po prostu miałem ustawiony rozdział na szybę gdy zmieniłem w lewo lub prawo juz jest ok. Aha a jeszcze mam pytanie odnośnie nastawiania temperatury jak możesz wyjaśnić lewe skrajne położenie i prawe skrajne położenie.
Pozdrawiam


13.06.2008, 14:32
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
no tak w autach bez klmatyzacji w ustawieniu na szybe obieg zamknięty nie działa.

Skrajne lewe połóżenie pokrętła temp to ustawienie powietrza z całkowitym pominięciem nagrzewnicy. czyli leci powietrze takie jak na zewnątrz. Skrajne prawe to ustawienie takie że 100% powietrza przelatuje przez nagrzewnicę czyli maksymalne ciepłe jakie da się uzyskać.

Reguluje to taka przepustnica która kieruje powietrze w jeden (przez nagrzewnice) albo drugi (bez nagrzewnicy) kanał. Położenia pośrednie to odpowiednio pośrednie ustawienia tejże przepustnicy i odpowiednie wymieszanie powietrza ogrzanego z zimnym dzieki czemy mamy mniej lub bardziej ciepłe.

A autach z klimą jest podobnie, tyle, że ustawieniem przepustnicy steruje komputer w taki sposób, że powietrze zimne z ciepłym jest mieszane w takich proporcjach żeby w kabinie utrzymać konkretną temp. ustawioną w stopniach Dzięki czemu niezależnie od temp. powietrza na zewnątrz nie trzeba kręcić pokrętłem w kabinie tylko można mieć cały czas ustawione na 18 lub 20 stopni a reszte robi komputer. Pozycje skrajne przy klimie działają tak samo jak bez klimy.


13.06.2008, 14:42
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Wielkie dzięki. Krótko zwięźle i na temat o to mi chodziło.
Pozdrawiam


13.06.2008, 14:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL