Teraz jest 30.03.2024, 06:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Jak zdemontować czujnik ABS ??? 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Jak zdemontować czujnik ABS ???
Na pierwsze spojrzenie rzecz banalna wystarczy wykrecić jedna srubke i pociągnąć do góry no ale niestety nie wychodzi tak łatwo boję sie ze mogę go urwać :hysterical: może jest na to jakiś sposób ?? jakiś zaczep trzeba odgiać albo docisnąć ?? wymieniam zwrotnice a taki czujnik to koszt 180 zł :( (oryginał) szok a stary jest sprawny wiec po co mam sie ladowac w dodatkowe koszta po niezręcznym zniszczeniu czujnika :)
Chodzi mi o przód :) ale moze z tylu jest tak samo ??


18.04.2008, 15:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.02.2008, 14:55
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Posty: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Samochód: F1 Kombi
Rok prod.: 2002
Województwo: małopolskie
Post 
Witam serdecznie,

Ostatnio próbowaliśmy go wyciągnąć bo padł - niestety niewykonalne.
Nie ma go jak złapać na tyle mocno żeby wyrwać w całości, a dodatkowo solidnie się zapiekł w środku. Choć może to kwestia szczęścia.

U mnie koniec końców był po urwaniu rozgrzewany, męczony z każdej strony i koniec końców wyszedł. Na szczęście był zepsuty.

A mechanik twierdzi, że te czujniki są jednorazowe - praktycznie nie do wyjęcia po jakimś czasie.
PS. w Krakowie w Skodzie kosztował 125, a nie 180 wieć może poszukaj jeszcze i znajdziesz taniej.


19.04.2008, 20:43
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Na szczęście udało sie :) trwało to prawie godzinę :D taka mala operacja z browarem w rece i drapaniem sie po glowie :) w praktyce nie ma zadnego zaczepu czujnik poprostu sie klinuje w otworze ja wymontowałem go tak
po odkręceniu sruby, złapałem szczypcami za uchwyt śruby delikatnie rozruszałem jednocześnie pociągając do góry i małym srubokrętem podwazając od strony czujnika jak tylko troszkę wyszedł zalałem WD40 i zostawiłem :) akurat był czas na wypicie browarka :browar: nawet dwóch i przemyślenia ??? po przerwie na napoje powtarzałem powyzsze czynności aż do pełnego sukcesu :hurra:
Pozdrawia cierpliwych którzy sie tego podejmą :)


20.04.2008, 11:58

Dołączył(a): 12.07.2007, 20:36
Lokalizacja: Ostrów, Kalisz, Pleszew
Posty: 206
Podziękował: 4
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
Witam
u mnie okazało się, że rdza przeżarła jeden z pinów i po wyjęciu wtyczki został po prostu w niej :( .
Wobec tego kupiłem nowy czujnik, stary przy wyjmowaniu ułamał się i kawałek został we zwrotnicy :(
Zamówiłem też nową wtyczkę i do jutra jeżdżę bez czujnika ( świeci się kontrolka abs i kontrolka wspomagania) Wspomaganie działa. I teraz pytanie, czy mogę jeździć czy grozi to jakąś awarią pompy wspomagania albo czegoś innego?


12.01.2011, 13:30
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.04.2010, 19:06
Lokalizacja: pomorskie
Posty: 207
Podziękował: 2
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Obecnie inny
Rok prod.: 2014
Województwo: pomorskie
Post 
Gringo Napisz, czy szybkościomierz pokazuje Tobie prawidłową prędkość (przynajmniej z grubsza). Jeżeli tak to raczej nie powinno być większych problemów.
Wspomaganie jest regulowane zależnie od prędkości jazdy, która w pojazdach z ABS opiera się na czujnikach obrotów kół z ABS. Przyznam szczerze, że nie wiem jak system kalkuluje prędkość dla magistrali CAN-zespołu napędowego, którą wspomaganie jest informowane między innymi o prędkości, ale to pewnie średnia arytmetyczna (u ciebie prawdopodobnie okrojona o jeden sygnał). Jak masz VAG, to sprawdź jakie błędy odnotował sterownik wspomagania.
Myślę, że wspomaganie nie powinno ulec uszkodzeniu jeżeli w trakcie jazdy prawidłowo ograniczana jest jego siła. (Im szybciej jedziesz tym kierownica powinna być trudniejsza do obrócenia) Jak zauważyłeś wyraźną różnicę z przed uszkodzenia, to odradzam użytkowanie przed usunięciem usterki


12.01.2011, 15:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 12.07.2007, 20:36
Lokalizacja: Ostrów, Kalisz, Pleszew
Posty: 206
Podziękował: 4
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
Wspomaganie "chodzi" minimalnie ciężej przy ruszaniu i małych prędkościach, Podczas szybszej jazdy działa ok. Mechanik mówił, że to narmalka i po założeniu nowego czujnika będzie git. Niepokój jednak zawsze jakiś jest :(


12.01.2011, 16:23
Zobacz profil GG
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5404
Podziękował: 166
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post 
Czytając o Waszych kłopotach z wyciagnięciem czujnika ABS, nasuwa mi się pytanie:
warto go profilaktycznie na wiosnę wyjać, przeczyścić? A może lepiej nie ruszać i czekać az się wysypie?

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


12.01.2011, 22:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.04.2010, 19:06
Lokalizacja: pomorskie
Posty: 207
Podziękował: 2
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Obecnie inny
Rok prod.: 2014
Województwo: pomorskie
Post 
Ja gdybym miał raczej bym nie ruszał. Te plastiki PBT z których robione są wtyczki i czujniki są delikatnie mówiąc diabła warte i lubią pękać. Już lepiej poczekać i trochę się pomęczyć niż przepłacać.

Tak sądze.

A swoją drogą to koncern VW/SEAT/SKODA powinien zatrudnić lepszych specjalistów od inżynierii materiałowej i zwolnić nadgorliwych ekonomistów, którzy rujnują dobre imię marki.

Pozdrawiam


12.01.2011, 22:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post 
mb19 napisał(a):
koncern VW/SEAT/SKODA powinien zatrudnić lepszych specjalistów od inżynierii materiałowej

a słyszałeś takie stwierdzenie że księgowi projektują auta ? - tak zaczął się upadek Mercedesa...
a inżynier i tak niewiele może....
eot.

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


13.01.2011, 14:27
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 12.07.2007, 20:36
Lokalizacja: Ostrów, Kalisz, Pleszew
Posty: 206
Podziękował: 4
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
koleś napisał(a):
warto go profilaktycznie na wiosnę wyjać, przeczyścić?

Jak zacznie dawać znaki, że pada (kontrolka abs) to wtedy vag, sprawdzić który i dopiero dłubać. Ja też chciałem wyjąć przeczyścić, bo raz działał a raz nie. Efekt był taki: Po wypięciu wtyczki z czujnika jeden jego pin został we wtyczce- i tu pewnie był kłopot- rdza itp. Natomiast samo wyciąganie czujnika skończyło się jego połamaniem, część została w zwrotnicy. Taki był zapieczony jak to rzekł mój mechanik. Kupiłem nowy czujnik a wtyczkę zamówiłem w ASO. Mam nadzieję, że po zmontowaniu będzie śmigało jak dawniej :(
Na razie auto jedzie w trybie awaryjnym i strach mnie ogarnia czy mogę tak jeździć.


13.01.2011, 14:47
Zobacz profil GG
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5404
Podziękował: 166
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post 
No to nie ruszam. Dzięki.

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


13.01.2011, 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 02.02.2009, 21:14
Posty: 84
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2003
Województwo: łódzkie
Post Re: Jak zdemontować czujnik ABS ???
Witam
Muszę zdemontować kolumnę McPersona do wymiany pasty koła. Wszyscy piszą, aby czujnika ABS nie wyciągać z zwrotnicy bo może tego nie przeżyć, sama wtyczka przy czujniku też podobno nie lubi rozpinania - mam zatem pytanie czy wiecie może gdzie jest najbliższe miejsce łączenia instalacji (patrząc od strony wtyczki na czujniku w kierunku pompy ABS) w którym można by ją bezpiecznie rozpiąć i wyciągnąć kolumnę wraz z czujnikiem i kawałkiem kabla?


01.03.2011, 19:07
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: Jak zdemontować czujnik ABS ???
kazik79 napisał(a):
gdzie jest najbliższe miejsce łączenia instalacji (patrząc od strony wtyczki na czujniku w kierunku pompy ABS) w którym można by ją bezpiecznie rozpiąć i wyciągnąć kolumnę wraz z czujnikiem i kawałkiem kabla?

nie ma takiego , rozepnij kabel przy czujniku.

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


01.03.2011, 19:39
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.10.2010, 18:41
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 301
Podziękował: 7
Pomógł: 8

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: FVV - 5b.
Samochód: Fabia HTB - Fresh
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Jak zdemontować czujnik ABS ???
Bardzo uważaj przy wyciąganiu żeby go nie puknąć nie stuknąć itp. w środku ten magnesik lubi pęknąć nawet przy dzwonie lub wpadnięciu w dziurę więc przy wyciąganiu trzeba na to zwrócić szczególną uwagę.

_________________
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH - SĄ TYLKO NIEOPŁACALNE


01.03.2011, 21:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 01.03.2011, 21:03
Posty: 29
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Samochód: ELEGANCE
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post Re: Jak zdemontować czujnik ABS ???
koledzy chciałem zapytać jak wyglądały u Was czujniki po wyciągnięciu??? ja miałem wymienianą zwrotnicę bo stara okazała się od innego modelu (ktoś przy tym kombinował) i czujnik był przycięty końcówką na skos i teraz do drugiej zwrotnicy włożyłem zamiennik i też go tak przycięło:( czy to normalne???? dodam że oczywiście świecą mi się kontrolki ABS i ASR:( z góry dziękuję za pomoc:)


01.03.2011, 21:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL