Teraz jest 18.04.2024, 01:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
[F1] Wskaźnik paliwa nie opada!!! 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Po tankowaniu - dziwne zachowanie wskaźnika paliwa
Witam
Ja z takim malutkim pytankiem :
- cos mnie ostatnio podkusiło (jak to zwykle bywa) i dałem zatankować fabke gościowi z obsługi stacji. Nalał , jak sam powiedział pod korek. Ale mniejsza z tym. Dotychczas wskazówka poziomu paliwa zaczynała powolny jednostajny ruch w lewo :-) po jakiś 150-170 km od zatankowania. A teraz ZONK : 300 na liczniku dziennym (bo zeruje co tankowanie) a ona jak przyklejona. Trochę się zaczołem denerwować, no bo ile się może zmieścić w przewód paliwowy od korka :-).

Pytanko : zacząć się martwić czy jeszcze nie ? ???

Czy ktoś się spotkał z takim objawem ? Sprawdzałem i odpowietrzanie działa raczej dobrze (brak specyficznego zassania korka :-) ) Aha. Silnik diesel 1,9 TDi, zbiornik 45 literków

Nie będę z byle pierdołą dzwonił do ASO (choć autko na gwarancji - maj 2005).


18.10.2005, 07:30

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witaj
To normalne, jak się zaleje "pod korek". W odpowietrznik w fabce wchodzi ok 13-14 litrów dodatkowo. Ja w ten sposób przejechalem z Wawy do Bielska-Białej i wskazówka tez nie drgneła, cały czas miałem pełny bak.


18.10.2005, 07:43
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Dokładnie tak jak pisze Seba ...ten typ tak ma ale nie radzę koledze " lać pod korek " bo może być małe :blowup:

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


18.10.2005, 07:45
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzięki , koledzy :-)

:bravo: :bravo: :bravo:
Już myślałem że cos nie halo z tą fakbą :hurra:

Ja osobiście nigdy nie leje pod korek , zawsze sam do odbicia i ciut jeszcze. Teraz już wiem. Będę tankował sam :-)

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź


18.10.2005, 07:52

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Potwierdzam - raz gostek nalał mi pod korek i przejechałem z Elbląga do Płońska prawie 250 kilometrów i wskazówka ani drgneła. Jezeli nie jedziesz w dłuższą trasę to tez tak jak poprzednik nie radze lać pod korek.

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


18.10.2005, 07:53
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja wole tantkowac sam, jak gosc mi leci do samochodu i chce mi zatankowac to ja mowie " nie dziekuje JA sam"
Bo oni albo niedoleja albo przeleja albo nie wiem co. Nie ufac nalewakom :) wole sam nalewac :) zreszta przynajmniej wiem ile nalalem i jak nalalem :)


18.10.2005, 08:30

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
darecki napisał(a):
Ja wole tantkowac sam,
...
Nie ufac nalewakom :) wole sam nalewac :) zreszta przynajmniej wiem ile nalalem i jak nalalem :)


Rozumiem że ten fragment odnosi się wyłącznie do nalewania :-) paliwa. :browar:
A nie innych napoi :-)


Pozdrawiam i dzięki


18.10.2005, 08:35

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Lukasz no wiesz, moge nalewac i innym :D a oni mi byle nie paliwo :D


18.10.2005, 08:38

Dołączył(a): 28.04.2005, 10:49
Lokalizacja: Białystok
Posty: 191
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 84kW
Województwo: podlaskie
Post 
Kiedyś tankowałem tak diesla pod korek i żeczywiście długo wsazówka stała w miejscu (jakieś 250 km). No ale znając zdolności i pazerność właścicieli stacji mógł doładowac jeszcze więcej.
Ja bym poczekał jeszcze ze 150 km, po tym mozna się martwić.

Ciekawostka:
Jest taki model Passata, który po małych przeróbkach (bez wymiany baku) może zatankować 100 litrów. Cała Sokółka jeździ teraz po paliwo na białoruś. Nie zły interes.


18.10.2005, 08:53
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 21.07.2005, 07:43
Lokalizacja: Białystok
Posty: 117
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: mazda 6/Ibiza 1.4
Rok prod.: 2003
Województwo: podlaskie
Post 
Moglibyście mnie oświecić co do przeciwskazań zalewania pod korek??

_________________
Cinek


18.10.2005, 09:35
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 28.04.2005, 10:49
Lokalizacja: Białystok
Posty: 191
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 84kW
Województwo: podlaskie
Post 
Cinek napisał(a):
Moglibyście mnie oświecić co do przeciwskazań zalewania pod korek??


Podobno zatyka się w tedy odpowietrznik i po jakimś czasie może się zapchać. Jednak tylko tak słyszałem i nie wiem ile w tym prawdy. :?:


18.10.2005, 10:58
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.08.2005, 13:33
Lokalizacja: Międzyzdroje ZKA / Szczecin
Posty: 507
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: Lipiec 2004
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
To ja miałem lepszą przygodę, a właściwie moja mama. Na jakiejś stacji w Goleniowie koleś nalał jej bezołowiową 98, a mamy diesla!!!! :twisted: Dopiero ja po paru dniach się skminiłem jak wziąłem paragon od niej bo zbieram wszystkie rachunki za paliwo. Generalnie odczuwalny był brak mocy i auto dziwnie chodziło, ale nikt nie pomyślał, że jeżdzimy na benzynie.

_________________
Fabia 1.9 TDI & Fabia 1.2 HTP & Octavia 1.9 TDI & Combo 1.7 TD & Volvo FH12 480
SLOW IS WISE FAST IS NICE


18.10.2005, 15:42
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Cinek napisał(a):
Moglibyście mnie oświecić co do przeciwskazań zalewania pod korek??


Witam,
półtora tysiąca km temu robiłem przegląd 30 kkm. Podczas odczytu błedów komputera pojawił się również błąd nr 16825 (chyba) w każdym razie dot. odpowietrzania zbiornika, serwisowiec oświecił mnie że pojawia się to przy nalewaniu za dużej ilości paliwa i powoduje zalanie komory odpowietrzającej, filtra z węglem aktywowanym i układu recyrkulacji oparów (jeśli dobrze pamiętam).
Serwisowiec powiedział że usterki ww. elementów a zwłaszcza kiedy idą w parze tym błedem nie podlegają gwarancji, na dowód czego pokazał mi pismo (w tajemnicy) od skoda auto polska z instrucją dla serwisów w którym to było wszystko napisane. Powiedział, że do póki silnik działa normalnie i nie wykazuje innych błędów można jeździć, ale jak coś się będzie działo w układem paliwowym to wymiana jest płatna. Pismo było datowane na październik albo listopad 2005. Dlatego nie polecam przelewać.


Ostatnio edytowano 26.02.2008, 18:46 przez kros, łącznie edytowano 2 razy



17.11.2005, 17:20
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Klimek napisał(a):
To ja miałem lepszą przygodę, a właściwie moja mama. Na jakiejś stacji w Goleniowie koleś nalał jej bezołowiową 98, a mamy diesla!!!! :twisted: Dopiero ja po paru dniach się skminiłem jak wziąłem paragon od niej bo zbieram wszystkie rachunki za paliwo. Generalnie odczuwalny był brak mocy i auto dziwnie chodziło, ale nikt nie pomyślał, że jeżdzimy na benzynie.


Pięknie!! :D
Mój ojciec tez raz tak zatankował ale odrazu spuszczali paliwo.


17.11.2005, 18:15

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post wskaznik poziomu paliwa
Witam

Jako ze jezdzilem ostatnio na rezwerwie [wskazowka w polowie czerwonego pola], dzisiaj musialem zatankowac, przynamniej odrobine, wlalem 4.5l - wskazowka sie nie podniosla lecz tkwila dalej w tym samym polozeniu, pojezdzilem troche [ok 15km] i wskazowka lekko opadla [jak podczas normalnej jazdy] zdziwilem sie i podjechalem na kolejna stacje tankujac rowniez 4.5l - wsk znow sie nie podniosla i dalej opadala jak podczas normalnej jazdy.
W tej chwili wsk. pokazuje minimum rezerwy [tak jakby w ogole nie bylo tankowane] boje sie wyjezdzac gdziekolwiek bo mi sie jeszcze rozkraczy..

stad pytanie, co sie moglo stac i gdzie ubylo te 9l paliwa, dystrybutory na pewno tankowaly, pod fabka zadnej kaluzy, nic nie cieknie i nie smierdzi.


22.05.2007, 19:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL