Teraz jest 25.04.2024, 10:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Problem ze skrzynią biegów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.02.2005, 21:58
Lokalizacja: podlaskie
Posty: 32
Podziękował: 0
Pomógł: 1
Post Problem ze skrzynią biegów
Przeglądając inne forum trafiłem na taki temat:

[... problem w nowej Skodzie z wrzucaniem jedynki i wstecznego. Czesto haczy, nie wchodzi. Czy ktos mial tego typu problemy ??...]

i tu muszę się przyznać, że sam miewam podobny problem, częściej dotyczy on jedynki ale jednak jest.
Nie poruszłem tego tematu bo myślałem, że to mój brak doświadczenia, że nowe auto ale okazuje się, że jednak nie, że inni też mają takie przypadłości.
Co do wstecznego to mam pytanie jaka jest technika wkładania wstecznego: w położeniu centralnym wcisk i lewo przód czy odchylenie w lewo jak do jedynki wcisk i lewo przód

_________________
Pozdrawiam
Fabia Combi Facelift Ambiente 1.4 16V 75KM A/C 02.2005


Ostatnio edytowano 24.06.2005, 10:15 przez grisza, łącznie edytowano 1 raz



24.06.2005, 10:07
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
tez to mam czasami , ale to chyba przypadlosc wiekszosci aut a nie tylko fabi...


24.06.2005, 10:14

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
mam to samo, jak nie chce mi wejsc jedynka albo ma jakis taki krotszy skok to wpinam pokolei biegi by skrzynia sie poustawiala ;]
Wpinanie wsteka - hm robie to odruchowo, w momencie kiedy chce wsteka wrzucic wciskam i pcham, jest to niemal jednoczesny ruch - czyli na cm ruchu galka mam cm wcisniecia (powiedzmy ze tak). Czasem wchodzi czasem nie, jak nie to wpinam jedynke lekko ruszam by ulozyc skrzynie i wpinam wsteka ;] nie przeszkadza mi to, tak maja jakos te skrzynie, przyznam ze w VW to tylko wstek czasem ciezko wchodzi ale łana to wpinasz bez problemu:]
tak wiec prosimy nie przejmowac sie tym TEN TYP TAK MA jak to mowia w ASO ;)


24.06.2005, 10:20

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Może i coś takiago u mnie jest, ale nie zauważyłem - poza tym skrzynia jest rewelacyjna krótki lewarek biegi wchodzą szybko i też w miarę krótko mnie jak najbardziej odpowiada.
Jednym słowem piątka z plusem :hurra:

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


24.06.2005, 10:23
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.02.2005, 21:58
Lokalizacja: podlaskie
Posty: 32
Podziękował: 0
Pomógł: 1
Post 
Był moment, że szukałem zależności sposób wkładania wstecznego i problemu z jedynką ale to nie to, bo częstotliwość wstecznego nie była adekwatna do problemu z jedynką, kolejna myśl, że robię to za wolno lub za delikatnie ale wychodzi na to, że takie problemy bywają i już.

_________________
Pozdrawiam
Fabia Combi Facelift Ambiente 1.4 16V 75KM A/C 02.2005


24.06.2005, 10:50
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Ja tez to mam, a właściwie miałem
Strasznie mnie to irytowąło na początku, ale wygląda na to że z czasem się wyrabia
Żadko obecnie odnotowuje przypadki niewrzucenia jedynki, a wstecznego to już chyba wogołe.


24.06.2005, 17:30
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Sprawdzcie olej w skrzyni, u mnie dzieje się to samo - od nowści miałem za mało oleju. Słyszałem ze to bardzo częsta sprawa.


25.06.2005, 08:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.02.2005, 21:58
Lokalizacja: podlaskie
Posty: 32
Podziękował: 0
Pomógł: 1
Post 
Czy mogę to zrobić sam czy w serwisie, fabianka jest z lutego tego roku a mechanior ze mnie cienki inna specjalizacja. Faktem jest, że miniony tydzień minął bez zacinania. No a jak z tym wstecznym tzn. ze sposobem wkładania czy po prostu jak wygodniej ?

_________________
Pozdrawiam
Fabia Combi Facelift Ambiente 1.4 16V 75KM A/C 02.2005


25.06.2005, 11:41
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
jak ci wygodniej :] sposobu nie ma - najlepiej mocno i zdecydowanie:] :hurra:


25.06.2005, 12:20

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja nie mialem nigdy problemu z biegami w fabce:):) Moze mi dolali gratis tyle oleju ile potrzeba :):):)


25.06.2005, 13:44

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
tzw ja sluszlem ze w fabi sie nie wymienia oleju w skrzyni ze jest to jakis syntetyk i go sie nie wymienia ale jak wymienilem bo mialem podobny proble :P i teraz juz jedyneczka elegancko wchodzi a co do wstecznego musialem si poprostu tego nauczyc czesto moji koledzy maja problem z wstecznym w skodzie wiec trzeba sie tego poprostu nauczyc :)


27.06.2005, 20:35

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post Re: Problem ze skrzynią biegów
grisza napisał(a):
Przeglądając inne forum trafiłem na taki temat:

"... problem w noewj Skodzie z wrzucaniem jedynki i wstecznego. Czesto haczy, nie wchodzi. Czy ktos mial tego typu problemy ??..."

i tu muszę się przyznać, że sam miewam podobny problem, częściej dotyczy on jedynki ale jednak jest.
Nie poruszłem tego tematu bo myślałem, że to mój brak doświadczenia, że nowe auto ale okazuje się, że jednak nie, że inni też mają takie przypadłości.
Co do wstecznego to mam pytanie jaka jest technika wkładania wstecznego: w położeniu centralnym wcisk i lewo przód czy odchylenie w lewo jak do jedynki wcisk i lewo przód


Zdarza się, ten typ tak ma.
Też zauważyłem, że czasem muszę puścić sprzęgło, i jeszcze raz spróbować wrzucić jedynkę.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


27.06.2005, 20:39
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.04.2005, 12:24
Lokalizacja: Lublin
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia combi elegance
Województwo: lubelskie
Post 
Probelmy ze wstecznym to nie tylko przypadlosc skody/vw. Jezdzilem rowniez fiatami uno i cc i tam bylo podobnie. A przyczyna jest taka. ze bieg wsteczny nie jest synchronizowany.

pozdr, krzysn


01.07.2005, 09:04
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Krzysn ma racje. Np. w Peugeocie 206 też są czasem problemy ze wstecznym, ale nigdy z jedynką :cry: ??? :evil:

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


01.07.2005, 10:39
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post U mnie tez z usterkami chodzi skrzynia biegów
U mnie tez slabo chodzi skrzynia biegow na jedynce i wstecznym. Juz myslalem ze jestem osamotniony, bo ASO wmawia mi ze ten typ tak ma. Rozumiem, ze trzeba sie z tym pogodzic i to jest w granicach normy ???Zaciecia na jedynce i wstecznym sa okresowe poza tym skrzynia chodzi bez zarzutow. Dziwne to jednak, bo jezdzilem roznymi markami samochodow /Fiat Uno, Cinquecento, Matiz, Lanos, Renault/ i nigdzie nie spotkalem sie z tego typu problemami. To jest jakas wada i usterka czy nie jest ??? Z tego co slysze niektorzy skodziarze nie maja z tym zadnych problemow, inni maja wiec jak to w koncu jest ? Podlega reklamacji czy nie? Zdaniem ASO oczywiscie nie, ale jaka jest wasza opinia to chyba jednak stanowi jakis problem a mam wrazenie ze w wiekszosci przyjmujecie to ze spokojem i biernie sie godzicie. Mnie juz ze dwa razy wytrabiono bo jedynka mi przyblokowala sie na swiatlach. To irytujace. Osobiscie sadze ze nowy samochod nie powinien miec takich usterek.


21.07.2005, 20:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 159 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL