Teraz jest 21.09.2024, 12:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Prawe przednie drzwi. 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Prawe przednie drzwi.
Witam. Mam mały mam nadzieje problem. Otóż wyciągnąłem wkładkę zamka przednich prawych drzwi. Ułamał się ten element zwany chyba wiosłem co wchodzi do zamka. I ok. Można to naprawić bez wymiany wkładki a koszt to parę PLN w serwisie. Ale gdy chciałem ustawić tą blaszkę co podobno trzyma cały bębenek wpadła mi do wewnątrz drzwi. No i tu zaczynają się schody. Jak chciałem ją wydobyć przez otwór z odbojnika u dołu drzwi to niestety nici bo jest za duża. Zdjąłem tapicerkę chcąc się dostać do środka drzwi ale to co zobaczyłem pod nią to jakieś żarty!!! Płyta na której umocowany jest głośnik i inne niezbędne tam śmieci jest po prostu przynitowana do szkieletu drzwi! Jak się tam dobrać do środka? Czy może da się jakimś sposobem założyć od zewnątrz tą blaszkę? A może ona nie jest tak bardzo potrzebna? I jeszcze jedno. Czy jest różnica pomiędzy prawą a lewą wkładką? Proszę o pomoc.


26.05.2008, 19:42
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4654
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
pitt45 napisał(a):
Płyta na której umocowany jest głośnik i inne niezbędne tam śmieci jest po prostu przynitowana do szkieletu drzwi!

Niestety nowsze fabki tak mają - redukcja kosztów produkcji
pitt45 napisał(a):
Jak się tam dobrać do środka?

Rozwiercić, albo spiłować nity i potem ponownie zanitować albo przykręcić jak bozia przykazała.


26.05.2008, 19:55
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No i tutaj pojawia się też mój problem. Skąd mam takie wkręty czy nity wykombinować ? Nitów w tym rozmiarze u mnie w mieście nie ma, a zaciskarka do takich nitów kosztuje ponad 150 zł. Blachowkrętów w takim rozmiarze nie widziałem. Mowa tutaj o nitach 6,4 mm albo wkrętach 6,5. Gdzie mam szukać czegoś takiego ? Byłem w castoramie nima, byłem w nomi nima, bylem w kilku narzędziowych i nigdzie nima. Pomocy ! Jak to obejść ? ;p


26.05.2008, 20:31

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
Z nitami zrób tak jak pisze Kros otwory zaklej np. AUTO KITEM ,nawierć nowe otwory do blachowkrętów takich jakie dostaniesz

[ Dodano: 2008-05-26, 22:21 ]
Z takimi blachowkrętami to chyba jest problem byłem specjalnie w piwnicy zobaczyć bo mam ich cały słoik i najgrubsze to 6


26.05.2008, 21:09
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
A może warto spróbować zalać to klejem Distal i na drugi dzień go nawiercić po czym wkręcić inne mniejsze wkręty(albo nawet nagwintować w tym kleju).
Distal jest na tyle mocny,że producent pisze o wytrzymałości na rozciąganie rzędu 100 kg/cm kwadratowy.
Pomysł do przemyślenia :crazy:


26.05.2008, 22:11

Dołączył(a): 18.01.2008, 13:14
Lokalizacja: łodz
Posty: 341
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: FABIA VW Passat 1,8 ADZ
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
Niewim czy dobrze zrozumiałem ale chcesz zdjąć tapicerkę aby dodstać sie do środka drzwi? tylko po co chcesz zdemontować głożnik on wychodzi z całą tą blachą. Blache wystarczy odkręcić jest tak chuba 10 wkrętów.:)

:)

[ Dodano: 2008-05-27, 11:15 ]
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=2033
Można zobaczyc jak zdemontowac tą blache :)
\

_________________
:o)


27.05.2008, 09:51
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2007, 10:26
Lokalizacja: Białystok
Posty: 102
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia II combi style
Rok prod.: 2008
Województwo: podlaskie
Post 
W moim przekonaniu najlepszym rozwiązaniem są nitonakrętki. Po rozwierceniu nitów zmierz średnicę otworów. Na otwór 6mm pasują nitonakrętki pod śrubę M4, (powyżej 7 mm na śrubę M5, ale tam chyba M4 będą pasować)
Nitonakrętki podobnie jak nity występują w formie stalowej i aluminiowej i powinny być dostępne w każdym sklepie metalowym kup też od razu śruby (ok. 2cm długości)

Faktem jest że do tego sposobu potrzebna jest nitownica ale wcale nie musisz jej kupować podjedz do jakiegoś warsztatu czy blacharni to Ci te kilka nitonakrętek przynitują za czteropaka .
Przynajmniej będziesz miał śrubami solidnie dociśniętą blachę do uszczelki, która lubi przeciekać.

_________________
poprzednio była BBY-1.4 16V 75KM combi comfort 2003


27.05.2008, 15:23
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Poszperałem w internecie i znalazłem w sąsiednim mieście duży sklep z takimi duperelami. Jeden telefon 30 min drogi i zaopatrzyłem się w dużą nitownice, garść nitów o średnicy 6mm i długości 10 mm. Trzy mocne zaciągnięcia i zanitowane ;) Trzyma na amen. Swoją drogą dziwne, że wczoraj takich nitów nie znalazłem.

Na moje dziury w drzwiach 6mm średnicy spokojnie wystarcza. Nit po zaciągnięciu ma ponad 7mm i trzyma elegancko.

Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi.


27.05.2008, 16:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL