Teraz jest 24.04.2024, 16:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
C.zamek z kluczyka - nie działa 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post C.zamek z kluczyka - nie działa
Witam.

Próbowałem różnych metod uruchomienia pilota c.zamka w oryginalnym kluczyku (metod które znalazłem na forach VW). Niestety - naciskanie przycisków otwórz/zamknij na kluczyku nie uruchamia c.zamka. Bateria w kluczyku jest nowa, sam kluczyk także wygląda jak "nówka", ale brak jakiejkolwiek komuniakacji z samochodem. Nie wiem czy kluczyk jest oryginalny, czy dorobiony, bo samochód odkupiłem od pewnej firmy poprzez salon. Potrafię nim jednak uruchomić samochód (więc immobilaser jest OK), a przekręcenie zamka z zewnątrz uruchamia c.zamek i słychać blokowanie drzwi.

Pytam więc posiadaczy Fabii, czy macie jakiś sprawdzony sposób na uruchomienie tego pilota/kluczyka. W VW są metody przytrzymywania kluczyka przez chwilę, potem 3 razy odblokowywać z zewnątrz i takie tam różne procedury. U mnie jednak żaden trick się nie sprawdził. Dodam jeszcze, że czerwona dioda przy rygielku na drzwiach kierowcy nie daje żadnych sygnałów. Samochód posiada sprawny alarm - po zaryglowaniu z pilota/kluczyka (oczywiście drugiego działającego) a następnie po otwarciu drzwi kluczykiem z zewnątrz alarm uruchamia się.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Za pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam.


24.01.2008, 10:39
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
zerknija na ten temat
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=5086
tam na końcu tez jest procedura, może zadziała.

A może pilot jest uszkodzony? sprawdzałeś u jakiegoś elektronika czy od w ogóle działa?


24.01.2008, 10:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
to sa 2 takie same kluczyki???? immo oto najmiejszy problem , byc moze jest tylko przelozony do klucza a sam nadajnik uszkodzony

_________________
touran Obrazek


24.01.2008, 16:15
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No więc jestem po sprawdzeniu postu który polecił "kros" i nic. Jest to tam niejednoznacznie napisane jak to zrobić. Pewnie autor przećwiczył to i nie jest to dla niego tajemnicą, ale dla mnie słowo "nacisnąć przycisk" daje do myślenia: przycisk otwierania czy zamykania. Poza tym, jest tam sygnalizacja kierunkowskazami która potwierdza pewne czynności. U mnie kierunkowskazy migną 1 raz przy zamykaniu z pilota i 2 razy przy otwieraniu z pilota/kluczyka. Nie sygnalizują żadnych innych czynności.
Podłączyłem VAG'a i oto moje spostrzeżenia:
Po wejściu do sekcji [46-Komfort] i wybraniu grupy 013 w czterech oknach pojawiają się:

| no Value | no Value | no Value | 0 |

po naciśnięciu dowolnego przycisku na kluczyku który mi nie uruchamia c.zamka pojawiają się takie wartości:

| not OK | no Value | OK | no Value | 0 |

gdy naciskam dowlny przycisk na kluczyku który mi działa VAG wyświatla w tej grupie to:

| OK | OK | OK | 1 |

Wnioskuję, że kluczyk jest sprawny (ten nadajnik). Skoro sterownik w samochdzie reaguje na wysyłane z kluczyka impulsy, to chyba kluczyk jest OK. A może tylko trzeba przeprogramować sterownik? Może ktoś pomoże?

ad "marekk": kluczyki wyglądają identycznie, jednak musiałbym rozebrać oba i porównać wnętrze.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 25.01.2008, 21:14 przez progan, łącznie edytowano 1 raz



24.01.2008, 17:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
mialem podobny problem po grzebaniu w komforcie vagiem i zastosowalem pozniej ten myk i dzala na nowo:

1 wkladasz do drzwi jeden kluczyk a drugi zapasowy do stacyjki i wlaczasz zaplon (standby)
2 ten w drzwiach przekrecasz i ryglujesz drzwi po czym nacikasz przycisk (ON) centralnego na kluczyku
3 po przerwie dluzszej niz 1 sekunda ponownie na krotko przycikasz ten sam przycisk (ON)
4 wyjmujesz oba i dziala juz central z klucza, a zeby dziala tez zapasowy musisz je zamienic i zrobic to samo
pozdr


24.01.2008, 17:39
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Oho, brzmi zachęcająco, bo tego knifu jeszcze nie przerabiałem.
Pytanko jeszcze (bo nie jest to dla mnie jednoznaczne), kolega pisząc o zapasowym kluczyku ma na myśli kluczyk który mi nie działa? Dobrze zrozumiałem? Bo chyba tak, skoro mam nacisnąć przycisk ON na kluczyku w zamku zewnętrznym - w sumie to tylko on działa na centralny, więc pewni nim muszę zainicjować. Ale jednak wolę zapytać, aby mieć pewność :-)

Dzięki za pomoc - sprawdzę i odpiszę. Pozdrawiam.

--- EDIT 21:20 ---

No i następna klapa! Jak pilot nie działał tak nie działa.
Kluczyk (niedziałający) miałem w stacyjce - w 1-szej pozycji (działa tylko dmuchawa) jak i drugiej (zał. wskaźnkiki) - NIC.
Działający kluczyk w zamku zewnętrznym, naciskałem dwa razy przycisk zamknij - NIC - z przyciskiem otwórz też była próba - NIC.
Nie wierzę, że nie da się tego uruchomić :-/ Musi być knif.

Pozdrawiam.


24.01.2008, 20:42
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Tutaj opis grupy 013 wraz ze sposobami leczenia

Obrazek
Jedną nich jest kodowanie klucza.

Metoda którą podał listek to metoda kodowania bez VAGA, to samo można zrobić VAGIEM, może będzie lepszy efekt. Zatem po kolei.

Sprawdź czy nie masz błędów w komforcie (adr. 46 f.02) jeśli są to się pochwal i wykasuj (f.05)

Jeśli nie ma to zakoduj VAGiem klucz.
Uwaga z tego co pobieżnie rzuciłem okiem grozi to wykasowaniem działającego klucza - tu jest pewne ryzyko!

No to po kolei
Obrazek

Obrazek

Obrazek

jutro wyjeżdżam na urlop i nie mam czasu przetłumaczyć, ale jest słownik tylko tłumacz na angielski bo z polskim ma kłopoty.


24.01.2008, 22:21
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mam identyczny problem i do tej pory nie uporałem się z nim:/ nie mam pomysłu klubowicze sugerowali wymianę modułu komfortu ale jakoś nie mam do tego przekonania, czasu i funduszy:/ pilot sprawdzałem na wolumenie sygnał nadaje w dobrej częstotliwości. a wszystko na dobre przestało dzałać po wizycie w myjni...

Mam jeszcze chęć zakupienia nowego pilota i spróbować go zaprogramować ale też nie chcę wydawać $$ w ciemno


25.01.2008, 09:48

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post TO SAMO :((((
Ja tez mam ten sam problem, mam tylko jeden kluczyk inny (nowy) kodowałem i to samo bez zmian. Otwierając/zamykając z pilota zapala i gasi mi tylko lampkę wewnątrz auta. Byłem już chyba u wszystkich „fachowców” i nic. Kupiłem nawet ostatnio moduł komfortu bo rzekomo tam miała być usterka i co … dalej to samo. Odczytując vagiem 46 moduł komfortu ciągle wyskakuje „błędnie zaprogramowany kluczyk”. Dodam że tez przestała mi migać dioda od alarmu, ale jak wejdę vagiem a „test” to miga i na tym koniec.
Nie mam już pomysłu w czym jest błąd!

[ Dodano: 2008-01-25, 16:37 ]
Dodam ze próbowałem również przytrzymywania, wielokrotnego naciskani i itp… bez skutku.


25.01.2008, 16:31

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No to widzę, że nie jestem jednak sam na świecie z tym problemem. No ale na poważnie, Mariusz3a, czy możesz zerknąć do grupy 013 w module [Komfort-46] i odpisać (tak jak ja) co pojawia Ci się po naciśnięciu przycisków na dobrym i na złym pilocie/kluczyku? Bo jak na razie to doszedłem do tego, że ostatnie czwarte pole podaje numer kluczyka. Więc jeśli po naciśnięciu na działającym kluczyku dowolnego przycisku VAG pokazuje wartość "1" i po naciśnięciu na kluczyku który nie działa w tym polu jest wartość "0" to chyba coś tu jest nie tak. Jutro sobota więc sprawdzę kodowanie/dopisanie nowego kluczyka do sterownika komfortu.
Problem poruszyłem także na innym forum (tutaj), gdzie kolega "vito555" podał mi adres strony z opisem jak zakodować nowy kluczyk/pilot.

Pozdrawiam.


25.01.2008, 21:10
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
progan napisał(a):
jak zakodować nowy kluczyk/pilot.

Jeżeli uda Ci się rozwiązać tę zagadkę, podziel się proszę informacjami. Dzięki.


25.01.2008, 21:32
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam.

Jestem po kolejnej próbie - niestety klapa. Adaptacja pilotów nie powiodła się, bo sterownik nie przyjmuje innej liczby kluczy niż '1'. To znaczy sterownik zgłasza wpisany kluczyk '1', a po zadaniu nowej wartości '2' i kliknięciu [Test], w polu z wynikiem testu sterownik wyświetla nadal wartość ''1'. Tak więc przycisk [Save] jest nadal nieaktywny. No cóż, poczekam na nowe rady na drugim forum.

--- EDIT --- kolejny dzień ---
No więc kolejna próba (dzięki podpowiedzi na innym forum kolegi "Powerchip") i... udało mi się jedynie sprawdzić (przetestować) funkcję dopisywani pilotów do sterownika. To znaczy sterownik przyjął mi kluczyk który działał (potwierdził to króciutki sygnał syreny alarmu), ale drugiego, tego który chciałem dopisać nie rozpoznał :-(.
Ale przynajmniej wiem jak to się robi! Co do kluczyka, to teraz muszę szukać powodu, dlaczego sterownik nie chce go przyjąć. Jakoś trzeba będzie sprawdzić ten pilot.

Pozdrawiam.


26.01.2008, 21:41

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Odnośnie grupy 013 to za bardzo nie pomogę bo mam tylko jeden kluczyk i po naciśnięciu otwórz/zamknij pojawia się 1 w 4 kolumnie, ale co z tego skoro nie ma tam opcji zapisz….nie wiem już o co tam chodzi, w środę zakładam nowy alarm z innym nieoryginalnym pilotem bo na forum się nie doczekam osoby która sobie z tym poradziła ;)


28.01.2008, 18:43

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mariusz3a, a udało ci się ponownie dopisać kluczyk? Potwierdził sterownik przyjęcie którkim sygnałem syreny? Mnie to się udało, więc jeden kluczyk (ten działający) sterownik rozpoznał i zapamiętał ponownie. Procedura którą wykonałem jest więc jak najbardziej prawidłowa i wszystko gut. Mogę więc stwierdzić, że dopisywanie pilota (ale tylko jednego) zostało wykonane! A jak to wygląda u Ciebie? Przeglądam teraz instrukcję serwisową i czuję, że tam coś trzeba jeszcze załączyć aby drugi zadziałał. To przecież musi być do zrobienia, nie ma mocnych. Czas, czas i jeszcze raz czas. No a potem... odrobina szczęścia :-)
--- EDIT --- 20:02---
I jeszcze drobna ale cenna uwaga. Po wejściu do sterownika 'Komfortu', wybraniu 'Adaptacji' i kliknięciu 'Odczytaj' należy wpisać do pola 'Nowa wartosc' liczbe '1'. Ja tutaj wpisywałem na początku '2' bo tak zrozumiałem z instrukcji (...wpisać łączną ilość pilotów/kluczy...), ale tutaj chodzi o wartość '1' (jak trafnie napisał mi kolega Powerchip), która reprezentuje nie liczbę kluczy, ale funkcję kodowania. Jeden - to funkcja kodowania! Zresztą, VAG po kliknięciu 'Testuj', nie przyjmuje wartości '2' lecz podpowiada, że tam ma być wartość '1'. Wtedy uaktywnia się przycisk 'Save', który klikamy i odpowiadamy następnie na pytanie programu, czy zapisać: 'Tak'. Teraz jest 15 sek. na naciśnięcie na dopisywanych pilotach przycisku 'Otwórz'. U mnie po naciśnięciu pilota, syrena potwierdzała przyjęcie pilota krótkim sygnałem. No i oczywiście wszystko to przy załączonej stacyjce - kontrolki zaświecone. Ot i już, gotowe!


28.01.2008, 19:17

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Cześc progan!
No dzisiaj znowu trochę posiedziałem w Vag-u, i niestety nic. Wchodzę w 46 adaptacja, i wszytko robie jak ty napisałeś wyżej ale u mnie niestety nie zawyła syrena , ale przypominam ze światło w kabinie gasi się i zapala. Ja tez myślę ze gdzie jest haczyk próbowałem również najpierw wchodzic przez Login-11 wpisując 12233 lub 40168 ale to tez nie pomaga.


30.01.2008, 17:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL