Teraz jest 15.07.2024, 17:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
nie chodzi na wszystkich cylindrach 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post nie chodzi na wszystkich cylindrach
Witam,
mam wóz, jak w opisie, 195 tysięcy. Gaz od nowości.
Od jakiegoś czasu po uruchomieniu silnik nie chodzi mi na wszystkich cylindrach. Pewnie 3 może chwilami 2. Świeci się oczywiście helikopter, a całość działa jak nie porównójąc stary polonez - terkocze i parkocze i nie jedzie. Jak się zagrzeje to jako tako jedzie, ale przy każdej zmianie biegów ma taką chwileńkę "zastanowienia". Dzieje się to w takim samym stopniu na gazie jak i na benzynie. + dodatkowo jak silnik jest zagrzany i jadę na gazie to po włączeniu wiatraka od ogrzewania śmierdzi w środku gazem, więc jednaj nie spala wszystkiego. Przez cały czas śmierdzi też fatalnie z katalizatora. Nie wiem jak kierowcy z tyłu wytrzymują :-)
W tzw. międzyczasie miałem wystrzał gazu i rozwaliło mi kierownicę powietrza i jakieś tam plastiki. Tak więc: w ostatnim czasie wymieniłem: oleje, filtry, świece, rozrząd, uszczelka pod głowicą wraz z planowaniem i docieraniem zaworów, uszczelka kolektora dolotowego, remont parownika od gazu.
Co robić dalej bo już kończy mi się forsa na te remonty :-)
W ASO (2 wizyty po 3 godziny) mówią, że wszystko jest OK, co nie przeszkadzało im przy okazji parę złotych wziąć. Za diagnostykę...
Jeżeli byłbym pewny to może ta listwa zapłonowa co siedzi na świecach, ale znów walnę te 2 stówy i nie będzie poprawy?
Pomóżcie...

EDIT
już...
Byłem pewny, że kiedyś już to uzupełniałem. ???


Ostatnio edytowano 07.01.2008, 09:16 przez jarzy, łącznie edytowano 1 raz



07.01.2008, 07:22
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
jarzy napisał(a):
mam wóz, jak w opisie

czyli jaki? bo opisu nie widzę...

najlepiej uzupełnij swój profil
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/profil ... ditprofile


07.01.2008, 09:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
Sprawdz świece i gumowe kapturki na listwie zapłonowej. Jak padły swiece to efekty są ciekawe. Jak zmurszały gumowe kapturki na listwie zaplonowej izolujace świece to efekty są takie jak opisujesz.
Sprawdz czy nie widać oznak przebicia - przy zmurszalych kapturkach wieczorem daje się to zauważyć. Kapturki w listwie wymienia się bajecznie łatwo - są wciskane kosztują coś ok 5-7zl za sztukę.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


07.01.2008, 09:31
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nie no świece są nowe - tu ASO sie uparło, żeby dac nowe, ale założyli takie same jak miałem wcześniej - Brisk trzy elektrody, ale poprawy nie było. Mam w domu nowe jednoelektrodowe Championy. Z tego co pamietam to dobrze na tym jeździł. Może takie założyć?
Gumki na listwie oczywiście wymienione - to chyba była pierwsza rzecz co zrobiłem.


08.01.2008, 08:21

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
Piszesz, że gaz masz od nowości. Sprawdz kostkę połączeniową do listwy zapłonowej. gazownicy często z tamtąd biorą sygnał o ilości obrotów. Niestaty robią to dość nieporadnie i czasem zostawiają zimne luty w miejscu wpięcia się z instalacją LPG.
A tak z innej beczki byłeś ze Skodzinką w ASO - jak wygląda sprawa błędów na VAG'u. Mają obowiązek od tego zacząć diagnostykę i przekazać ci wydruk z odczytanymi błędami.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


08.01.2008, 08:39
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No i po wszystkim...
W tzw międzyczasie zmieniłem jeszcze oba tłumiki i spotkałem się jeszcze raz (ostatni) z artystami z ASO.
W końcu wymieniłem listwę zapłonową i problemy zanikły.
Nie mozna tak było od początku? ;-)


23.01.2008, 21:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL