Teraz jest 08.05.2024, 15:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Woda pod tapicerką - czy znajdzie ujscie czy trzeba suszyć 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 12.07.2007, 20:36
Lokalizacja: Ostrów, Kalisz, Pleszew
Posty: 206
Podziękował: 4
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post Woda pod tapicerką - czy znajdzie ujscie czy trzeba suszyć
Panowie, mam pytanie dotyczące tej sprawy:
Czy jeżeli naleci woda pod tapicerkę (podłoga pod wycieraczką tylnych lewych drzwi) w sporej ilości to muszę zdzierać tapicerkę i wylewać czy ta woda sama spłynie jakimiś kanałami czy cuś? No bo mi naleciało sporo w trakcie nocy :)

O kurcze, ktoś przeniósł moje pytanko do osobnego tematu..., pisałem wcześniej w temacie cieknących drzwi bo przez te derzwi właśnie naleciało od czorta wody. Tak, że jak nacisnąłem palcem na filc podłogi to zbierała się woda wokół palucha :sciana:
Obiecałem sobie, że już w tym tygodniu uszczelnię...


01.03.2008, 08:19
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.11.2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 291
Podziękował: 0
Pomógł: 39

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
suszyc bo bedzie bagno...
nawet jak by byly magiczne dziurki do odprowadzenia wody to z filcu sama nie odparuje i zacznie pojawiac sie plesn.
najpierw wyciagnij ile sie da szmatami bo inaczej sie zasuszysz na smierc.

_________________
a mialem 101 koni...


01.03.2008, 20:02
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2007, 10:26
Lokalizacja: Białystok
Posty: 102
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia II combi style
Rok prod.: 2008
Województwo: podlaskie
Post 
GRINGO napisał(a):
Obiecałem sobie, że już w tym tygodniu uszczelnię...


też tak miałem przed kilkoma tygodniami, ale jakoś niewyszło hahahahaha

identyczna sytuacja i to nawet z dwóch stron, pełno wody ale nie miałem czasu rozkręcic tej tapicerki nie mówiac juz uszczelnianiu. Auto nie jest mi na razie potrzebne to je postawiłem otwarte pod wiatą (zadaszenie bez ścian) na zamknietym terenie tak ze nie boję się kradziezy i sobie stoi trochę wyschło ale chyba nie do końca pleśni nie ma bo jest zimno ele jak bedzie wiecej slońca to pewnie pojawi się zapaszek.

Do suszenia dobry jest patent z gazetami polecił mi go kolega z forum, to naprawde działa, porozkładałem na dywanikach i pościagały sporo wilgoci ale i tak dobrze było by to rozkręcić i dosuszyć.

tylko po co jak ja mam ciągle nieuszczelnione drzwi a tu ciagle leje, wyjadę z pod dachu i znowu bedzie bulgotać hahahahahaha

_________________
poprzednio była BBY-1.4 16V 75KM combi comfort 2003


01.03.2008, 20:38
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.11.2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 291
Podziękował: 0
Pomógł: 39

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
ja dociskam szmatami i pozniej je wykrecam, ale niestety najpierw trzeba usunac zrodlo a pozniej suszyc...
kiedys zostawilem samochod z woda pod dywanikami i nawet na pasach bezpieczenstwa mialem biale slady...nie polecam suszenia w garazach wiatach itp. chyba ze na dworzu jest 30 stopni w cieniu i samochod stoi calkiem pootwierany na sloncu.

btw. te odprowadzenia wody w drzwiach srednio dzialaja. jak otworze drzwi to na chodniku robi sie kaluza...

_________________
a mialem 101 koni...


01.03.2008, 23:04
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
GRINGO napisał(a):
O kurcze, ktoś przeniósł moje pytanko

Ja przeniosłem, bo pytanie jest rzeczowe i konkretnie zadane - odpowedź może się przydać nie tylko w sprawie cieknących drzwi, w końcu fabia przecieka jeszcze w kilku innych miejscach :crazy:

Zatem jak macie jakieś pomysły suszenia to proszę, ale o drzwiach i innych przeciekach to już proszę w innych tematach.


01.03.2008, 23:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 12.07.2007, 20:36
Lokalizacja: Ostrów, Kalisz, Pleszew
Posty: 206
Podziękował: 4
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
Widzę, że nie muszę ściągnąć tapicerkę chociażby w celu wizji lokalnej- co tam sie dzieje. Jak się do tego zabrać żeby nie popsuć czegoś?


02.03.2008, 08:01
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
wszelkie informacje na temat przeciekajacych tylnych dzwi oraz manual jak to usunąc znajduje się w http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=2892

Miałem ten sam problem i stosując się do instrukcji zawartych w powyższym manualu problem już nie dotyczy mojej Fabki.


04.03.2008, 16:38

Dołączył(a): 12.07.2007, 20:36
Lokalizacja: Ostrów, Kalisz, Pleszew
Posty: 206
Podziękował: 4
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
Już się zaznajomiłem z tematem dawno :) tylko zwlekałem z uszczelnieniem i mam efekt własnego zaniedbania :smutny: . Suma sumarum odcedzałem wodę ręcznikami, pieluchami i gazetami.
Bardziej chodziło mi o informacje jak zdemontować tapicerkę podłogową pod nogami pasażera- co ściągać po kolei co poodpinać itp. Bo z moimi umiejętnościami i działaniem na czuja to z pewnością coś połamię :).
Pozdrawiam


04.03.2008, 19:49
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL