Teraz jest 28.04.2024, 08:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
[F1] Jazda z odłaczonym filtrem powietrza 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Jazda z odłaczonym filtrem powietrza
Witajcie.Załatwił mnie mechanik.Po przeglądzie stwierdziłem niestety z opóźnieniem (po przejechaniu ok 3,5 tys km) że rura od silnika do filtra powietrza jest odłączona.Wszyscy mówili mi,że jest coś z wydechem bo przez ostatnie 600 km silnik buczał jak przy tuningowanym wydechu.Po wsadzeniu rury przestał i dzwięk wrocił całkowicie do normy.Powiedzcie,co może grozic silnikowi i kiedy można się spodziewać następstw.Dzęki.[/fade]


11.08.2007, 08:02

Dołączył(a): 30.09.2005, 09:40
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 300
Podziękował: 1
Pomógł: 3

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Cóż... trudno powiedzieć. Zadaniem filtra powietrza, jak wszystkim wiadomo, jest oczyszczanie powietrza, które dostaje się do silnika. Jeśli filtr był odłączony i brudne powietrze dostawało się do silnika i mieszało się razem z benzyną w mieszance palnej, mogą się zatkać wtryskiwacze. Wtryskiwacze są bardzo precyzyjnymi urządzeniami i nawet niewielka ilość nieczystości może je popsuć. A wymiana jest już baaardzo droga. A o co chodzi z burczeniem wydechu.... to ja już nie wiem :browar:


11.08.2007, 10:07
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post 
jak na moje oko to troche grozi bo jak by nie patrzec ten filtr po cos jest w koncu a bez nego caly syf bedzie dostawal sie do silnika i jak to brud cos moze zepsuc


11.08.2007, 10:08
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Krzychu_W napisał(a):
mogą się zatkać wtryskiwacze


Chyba coś Kolega szanowny przekombinował..... przez wtryskiwacze idzie samo paliwo oczyszczone przez filtr paliwa a nie mieszanka paliwo-powietrze. Odłączenie filtra powietrza nie ma nic wspólnego z wtryskiwaczami.

Natomiast co do następstw zasilania silnika brudnym powietrzem - na skutek dostania się do cylindra drobnych cząstek stałych (piach, pył) mogą na gładziach cylindrowych powstać rysy i bruzdy. Im dłużej eksploatuje się silnik w takich warunkach tym szybciej ulegnie on zniszczeniu (konieczne będzie szlifowanie tuleji cylindrowych i zmiana pierścieni tłokowych).


12.08.2007, 10:11

Dołączył(a): 30.09.2005, 09:40
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 300
Podziękował: 1
Pomógł: 3

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
2New napisał(a):
Krzychu_W napisał(a):
mogą się zatkać wtryskiwacze


Chyba coś Kolega szanowny przekombinował..... przez wtryskiwacze idzie samo paliwo oczyszczone przez filtr paliwa a nie mieszanka paliwo-powietrze. Odłączenie filtra powietrza nie ma nic wspólnego z wtryskiwaczami.


:hurra: Ale mnie się :cenzura: ... :1: Tak to jest, jak człowiek siada do kompa na "lekkim" kacu :czacha: Przepraszam za wprowadzenie w błąd :worthy: Wybaczcie.

Oczywiście, że wtryskiwacze puszczają samo paliwo a mieszanka paliwowo-powietrzna powstaje już za wtryskiwaczami. :crazy:


13.08.2007, 16:29
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL