Teraz jest 29.03.2024, 14:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
[F1] kontrolka silnika 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 02.06.2007, 05:48
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Fabia Comfort
Województwo: pomorskie
Post kontrolka silnika
Witam, dzisiaj zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka silnika :-( fabka 1.2 12v 2003r. 84tys. Więc zdołowany usiadłem do kompa i czytam różne "czarne" teorie na ten temat ale jedna mówiła, o słabej jakości paliwa - myślę sobie hmmm.... że ostatnio olałem Orlen i tankuję wyłącznie na jednej samoobsługowej Neste (tak ze 4 razy), więc podjechałem na BP i zalałem 98 i po ok 1 km kontrolka zgasła :-)

Czy to możliwe, że fabia jest aż tak wrażliwa? Czy ktoś miał podobny przypadek?

Pozdrawiam


30.07.2007, 23:17
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Może coś źle było z dawka paliwa i się zapaliła.
Co do czułości to wątpię aby była tak czuła :mrgreen: bo sam tankowałem z przymusu na takiej stacji z cysterny i nic się nie działo.

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


31.07.2007, 13:48
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 20.07.2007, 12:26
Lokalizacja: Kielce
Posty: 39
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia RUN
Rok prod.: 2003
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Akurat nie wiem jak jest w przypadku Fabi 1.2 ale w starszej 1.4 MPI da się zauważalnie wyczuć różnicę paliwa.Te silniki są baardzo czułe. Wiem to z autopsji.
Mark01


31.07.2007, 14:49
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.06.2007, 05:48
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: Fabia Comfort
Województwo: pomorskie
Post 
Dzisiaj zrobiłem ponad 350km na tej 98 więc chyba jest ok. :good: nic się nie pali :bravo:
Nawet nie wiecie jaki jestem szczęśliwy :mrgreen:

Pozdrawiam


31.07.2007, 17:28
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam, mnie również zapaliła się kontrolka (pomarańczowaa kontrolka silnika).
silnik to 1,4 16V 75km, nie wiem za bardzo co to oznacza a nie lubię gdy mi się coś świeci w okolicy zegarów :)

z autem nic się nie dzieje (żadnych oznak takich jak słabszy silnik, bądź większe zużycie paliwa) na luzie auto "bierze" 0,6-0,7 L/h a na trasie (spokojnie jadąc) przy 95 w granicach 5 L/100km.
Mam prośbę o wytłumaczenie mi co oznacza ta kontrolka? (że niby jakość paliwa to chyba nie) :nono:
POzdrawiam i liczę na pomoc

[ Dodano: 2007-08-06, 18:08 ]
to jeszce raz ja :P
kontrolka się już nie pali. :hurra: zgasła po skasowaniu wiadomości OIL
nie wiem zupełnie jaki ma to związek. :sciana:


06.08.2007, 16:41

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: kontrolka silnika
Slawek84 napisał(a):
Witam, dzisiaj zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka silnika :-( fabka 1.2 12v 2003r. 84tys. Więc zdołowany usiadłem do kompa i czytam różne "czarne" teorie na ten temat ale jedna mówiła, o słabej jakości paliwa - myślę sobie hmmm.... że ostatnio olałem Orlen i tankuję wyłącznie na jednej samoobsługowej Neste (tak ze 4 razy), więc podjechałem na BP i zalałem 98 i po ok 1 km kontrolka zgasła :-)

Czy to możliwe, że fabia jest aż tak wrażliwa? Czy ktoś miał podobny przypadek?

Pozdrawiam


Siemasz,
nie dołuj się jeżeli chodzi o kontrolkę poodawania\wtrysku paliwa, to mi też się czasami pali, a zwłaszcza zimą, ma to zwiazek z:

1) kiepskiej jakości paliwem, ja tankuje w TESCO albo AuCHAN ważne ze tanio, a bryka wg. instrukcji nawet na 91 pojedzie i generalnie mam to w d...
Silniki spełniające norme emisji spalin Euro4 są bardzo czułę i może im zapychać sie uklad odpowietrzania spalin czy jakoś tak, co poduje zapalenie kontrolki.
W niektórych innych markach i starszych modelach aut, mozna bylo to podobno wyłączyc, co najwyzej, nie jesteś tak ekologioczny jak zakładał producent silinika i norma, ale co mają powiedziec ci co jezdza kilkunastoletnimi trupami z sprowadzonymi Niemiec he he he. Jezeli chodzi o moc i spalanie to nie ma róznicy ja jaechałem z Warszawy do Jaworzyny Krynickiej w zime na narty, przez cała droge sie paliła, w sumie w tą i spowrotem 880km zrobiłem, średnie spalanie z trasy 6,3l/100km - 3 osoby narty i toboły, no generalnie 100-130km/h na tarsie.

2) Dotyczy to kontrolki EPC też zóltej (wg mnie to one sa żólte, ale moze jestem daltonem) tez mi sie paliła, ma to związek z układem kontroli świateł stopu - mogą ci przerwyać albo nie świecić - takie małe gówienko Volkswagena, jak nie kontaktuje to ci sie EPC zapala i już, wymiana kosztowala mnie 70zł już poza ASO i gra muzyka.

Także nie martw się i szerokiej drogi bracie.


Ostatnio edytowano 09.08.2007, 12:05 przez Prez, łącznie edytowano 1 raz



09.08.2007, 10:36

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Widzę że nie czytacie instrukcji obsługi a tam jest napisane że w takim przypadku należy się udać do stacji obsługi. No a tam odczytają wam błędy z komputera i z grubsza będzie wiadomo o co chodzi. Kontrolka gaśnie jeżeli błąd się nie powtórzy po chyba 5 odpaleniach silnika, ale takich kiedy silnik po odpaleniu sobie trochę pochodzi a nie krótkotrwałych. Moje doświadczenia z kontrolką silnika:
1. czujnik świateł STOP - dwa razy - nie świeciły się światła stop, dodatkowo świeciła się jakiś czas kontrolka EPC
2. elektrozawór odpowietrzający zbiornik paliwa - jeden raz - w zbiorniku robiło się nadciśnienie co objawiało się głośnym sykiem przy otwieraniu zbiornika paliwa


09.08.2007, 11:06

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
piotr21 napisał(a):
Widzę że nie czytacie instrukcji obsługi a tam jest napisane że w takim przypadku należy się udać do stacji obsługi. No a tam odczytają wam błędy z komputera i z grubsza będzie wiadomo o co chodzi. Kontrolka gaśnie jeżeli błąd się nie powtórzy po chyba 5 odpaleniach silnika, ale takich kiedy silnik po odpaleniu sobie trochę pochodzi a nie krótkotrwałych. Moje doświadczenia z kontrolką silnika:
1. czujnik świateł STOP - dwa razy - nie świeciły się światła stop, dodatkowo świeciła się jakiś czas kontrolka EPC
2. elektrozawór odpowietrzający zbiornik paliwa - jeden raz - w zbiorniku robiło się nadciśnienie co objawiało się głośnym sykiem przy otwieraniu zbiornika paliwa


Czytacie, czytacie, byłem w ASO w zimę jak mi za pierwszym razem sie zapaliła, co by bylo smieszniej, pod ASO zgasła, ale jak już byłem to na serwis wjechałem, spec podłaczył do kompa i co .... i nic, mówi ze nie ma zadnych probelmów na kompie.
Za drugim razem byłem juz w serwisie pogwarancyjnym, jednym z polecanych w Wawie i mechanior podłaczył do urzadzenia diagnostycznego i mówi paliwo kiepskiej jakści i układ recyrkulacji/odpowietrzania spalin.
Za 3 razem byłem ja mi sie EPC zapaliła no czujnik świateł stopu do wymiany robota 5min 70zł teraz sie nic nie świeci i gra muzyka.


09.08.2007, 12:03

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Prez napisał(a):
Czytacie, czytacie


Miałem raczej na myśli kolegów Slawek84 i Golonek


09.08.2007, 13:38

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No a ja mam taki problem: Samochód jeździ jak zwykle a kontrolka EPC się świeci. Wyświetlany błąd to: nierównomierne cykle spalania na 1 cylindrze. Sprawdzone: cewki, wtryskiwacze, wiązki kabli, czujnik stopu, paliwo, filtr weglowy.
Ostatnie podejrzenia: albo rozrząd zaczyna padać albo sterownik.

W związku z powyższym prosze o info:
- czy ktoś miał podobny przypadek i jak to się skończyło?
- czy ktos zna w okolicach Katowic firme zajmującą się sterownikami silnika (sprzedaż, regeneracja, itp.)
- koszt wymiany rozrządu ewentualnie koszt zakupu sterownika.

Dzięki za wszelką pomoc.
Silnik 1,2 HTP 12V, przebieg 71 tys. km.


09.08.2007, 19:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL