Teraz jest 26.04.2024, 16:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
[F1] Stuki w czasie skręcania i hamowania 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Stuki w czasie skręcania i hamowania
Witam
Dzisiaj podczas jazdy w normalnym ulicznym korku nagle coś zaczęło "strzelać" podczas skręcania. Dźwięk jest podobny do zużytego łożyska kolumny kierownicy (jednak te wymieniałem ok 3 tys km). Poczułem od razu, że wspomaganie nie daje pełnej mocy i co gorsza delikatne stukanie słychać także przy ruszaniu i hamowaniu (nie zawsze ale słuchać...). Co to może być? Teraz w czasie kręcenia kierownica słychać tylko pojedyncze stukanie (jakby coś przy pedałach) no i przy hamowaniu i ruszaniu, jak wspomniałem wyżej... :smutny:


16.07.2007, 15:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Być może to słynna poduszka "Dareckiego" poduszka silnika, użyj szukajki bo już byo nie raz o tym ;)

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


16.07.2007, 15:55
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
sebasuperb napisał(a):
Być może to słynna poduszka "Dareckiego" poduszka silnika, użyj szukajki bo już byo nie raz o tym ;)


Hmmm to chyba nie to, bo kurde dlaczego układ kierowniczy chodzi ciężej


16.07.2007, 16:27

Dołączył(a): 07.10.2006, 07:17
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 544
Podziękował: 1
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 186KM/431Nm
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
ja mialem takie "strzelanie" podczas skrecania ale tylko jak sie toczylem, przy normalnej jezdzie nic nie bylo slychac. okazalo sie ze mam do wymiany lozyska na kolumnie McPersona.

pozdrawiam

_________________
Obrazek


16.07.2007, 17:29
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Andja napisał(a):
ja mialem takie "strzelanie" podczas skrecania ale tylko jak sie toczylem, przy normalnej jezdzie nic nie bylo slychac. okazalo sie ze mam do wymiany lozyska na kolumnie McPersona.

pozdrawiam

No właśnie o to chodzi, że jest identyczne strzelanie jak w przypadku łożysk kolumny, ale kurcze, że słychać delikatny metaliczny stuki przy niektórym ruszaniu i hamowaniy ???


16.07.2007, 17:50

Dołączył(a): 01.09.2005, 19:48
Lokalizacja: Kozłów
Posty: 61
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Octavia II 1.9 TDI
Województwo: małopolskie
Post 
Zanim zabierzesz zię za łożyska amortyzatorów, sprawdź łączniki stabilizatorów.
W swojej Fabii też wymieniłem łożyska amortyzatorów, i nic nie pomogło. Odkręć łączniki stabilizatora i pokręć kierownicą. Niektórych producentów łączniki zapiekają się i powdodują takie skrzypienie, strzelanie.

_________________
Octavia II 1.9 TDI Ambiente :)
Była Fabia 1.4MPI 60KM


19.07.2007, 21:05
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Od dwóch dni cisza i spokój, jakby nic się nie wydarzyło. Mechanik przeglądając auto zauważył tylko mały wyciek z przekładni. Hmm

[ Dodano: 2007-08-01, 10:25 ]
Kurde od momentu tej sytuacji co opisałem zaczęło mi delikatnie ściągać auto w prawo...


19.07.2007, 22:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
witam mam fabke od 2 tyg i mam wszystko co zostalo tu poruszone...:) migajace swiatla itd... a teraz doszly mi stuki... tzn moze nie ciagle stuki a takie jednorazowe walniecie podczas ruszenia lub podjezdzania czasem przy mocnym skrecie kol przy cofaniu... podczas jazdy juz raczej nic nie puka, chyba ze zmienie bieg przychamuje dodam gazu to cos tam zastuka (ale to sa mojej kobity stuki i twierdzi ze to gdzies pod autem pod lewarkiem biegow) ale moj to mocne walniecie przy ruszaniu czasem mysle ze nawet w drzwiach cos wisi luznego dynda i wali... :) ale gdzies wyczytalem tu ze to tylko taka sugestia... no dobra to co mam wymieniac? autko ma 3 lata poprzedni wlascicel wymienil kola na OZety 17tki (205/40) i sprezyny lowteca, autko sztywne i podejrzewam ze brak amortyzacji w oponach i sprezynach chyba niekorzystnie odbija sie na dalsze podzespoly... jak sadzicie... pozdr


08.10.2007, 17:46
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
listek2000 napisał(a):
witam mam fabke od 2 tyg i mam wszystko co zostalo tu poruszone...:) migajace swiatla itd... a teraz doszly mi stuki... tzn moze nie ciagle stuki a takie jednorazowe walniecie podczas ruszenia lub podjezdzania czasem przy mocnym skrecie kol przy cofaniu... podczas jazdy juz raczej nic nie puka, chyba ze zmienie bieg przychamuje dodam gazu to cos tam zastuka (ale to sa mojej kobity stuki i twierdzi ze to gdzies pod autem pod lewarkiem biegow) ale moj to mocne walniecie przy ruszaniu czasem mysle ze nawet w drzwiach cos wisi luznego dynda i wali... :) ale gdzies wyczytalem tu ze to tylko taka sugestia... no dobra to co mam wymieniac? autko ma 3 lata poprzedni wlascicel wymienil kola na OZety 17tki (205/40) i sprezyny lowteca, autko sztywne i podejrzewam ze brak amortyzacji w oponach i sprezynach chyba niekorzystnie odbija sie na dalsze podzespoly...


chyba wrecz identyczne objawy mial ArielCpu, w ASO spokojnie zamknął się w 200zl i nic nie puka, co tam mu wymieniali dokladnie to nie pamietam... ale chyba to co zwykle, napisz to sie dowiesz.

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


08.10.2007, 18:02
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL