Teraz jest 01.07.2024, 10:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
[F1] Czujnik deszczu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 17.04.2007, 11:08
Lokalizacja: SZA
Posty: 64
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Roomster
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Czujnik deszczu
Czyktoś zz was probował zamontowac w fabii czujnik deszczu ??
Pytam bo robilem to w octavi i nie mam pojecia czy w fabii tez sie da ??


09.05.2007, 06:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
a co robi ten czujnik? włącza wycieraczki jak pada deszcz? jeśli tylko tyle to chyba można zamontować w każdej wersji myślę :mrgreen:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


09.05.2007, 07:33
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Jak w Octavii sie da założyć to ja nie widze problemu żeby to samo zrobić w Fabii. Tylko jest jedno ALE.... Mianowicie.. Niby fajna sprawa, ale staje się to uciążliwe,Jest taka sytuacja: masz brudną szybę, coś poleci na szybę mokrego, Ty dociskasz w dół żeby raz wycieraczka wytarła i tu... jak masz brudna szybę to wycieraczka będzie Ci sie automatycznie włączała, nawet przy suchej szybie co jest bardzo denerwujące! Musisz wyjść z samochodu, palcem czy szmatka przetrzeć okolice czujnika i dopiero możesz spokojnie jechać dalej.
A co najfajniejsze czujniki są umieszczone pod wycieraczką na szybie czyli w miejscu gdzie jedynie szmatką można przeczyścić szybę (czujniki), wycieraczka tam nie dochodzi.
Wiec jak widać, z pozoru fajna sprawa, ale uciążliwa...
PS. Opisałem sytuacje jaką ma brat w passacie z czujnikami wycieraczek...
Pozdrawiam! :)


09.05.2007, 18:24
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Ja jeździłem w P407 i C5 z czujnikiem, jeśli mnie pamięć nie zawodzi to czujnik był na wysokości lusterka w miejscu omiatanym przez wycieraczkę i łatwym do umycia.
Ale montaż w Fabii wiązałby się chyba z wymianą szyby, jeśli oczywiście komputer to przewiduje. Nie słyszałem żeby fabia miała takie czujniki w opcji, w przeciwieństwie do octy więc nie wiem czy w fabii ich podłączenie będzie możliwe.

Wycieraczki nie są automatyczne na stałe, tylko tryb automatyczny jest w pozycji odpowiadającej u nas trybowi przerywanemu. Tam nie ma regulatora prędkości bo jest zastąpiony przez czujnik. Automat można wyłączyć dając manetkę w pozycję 0.

Osobiście moje wrażenia są następujące: Tryb non-stop automat powoduje szybsze zrysowanie szyby bo wycieraczki czasami jadą na sucho przy niewielkich kroplach. A w lecie czasami między gumą a szybą jest tona piachu, przy ręcznym użyciu zazwyczaj wtedy dodatkowo spryskujemy szybę. Zapobiec temu można mając je wyłącznone a tryb auto włączać np tylko kiedy szyba już jest odpowiednio mokra

Bardzo wygodne przy niewielkim deszczu kiedy deszczyk sobie kapie i ręczne ustawienie częstotliwości wystarczałoby ale od czasu do czasu przejedzie tir, albo zbliżamy się do innego auta, czy też przy wyprzedzaniu kiedy trzeba przełączyć na tryb szybszy lub ciągły wtedy jest to naprawdę wygodne.


09.05.2007, 18:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 17.04.2007, 11:08
Lokalizacja: SZA
Posty: 64
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Roomster
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post 
Właśnie czy kompouter fabi przewiduje taki czujnik??

A moje doznania?? Hmm bylem bardzo zadowolony.
Manetka cały czas w trybie auto, jednakże po uruchomieniu samochodu czujnik trzeba bylo wzbudzic aby byl aktywny np poprzez zmiane czułości lub spryskiwacze. Więc odpada bezsensowne drapanie szyb na sucho.
Szyby nie trzeba wymieniac wystarczy odpowiednia blaszka ktora po włżeniu pod lusterko bedzie dociskała nam czujnik do szyby. Należy wymienić jedynie sterownik (przekaźnik)wycieraczek.

Polecam bo rozwiązanie ma więcej zalet niż wad. Sprawdzone również w skoda Superb

[ Dodano: 2007-05-11, 08:12 ]
ps. powyższy opis dotyczy octavi rocznik 2002 po faceliftingu.


11.05.2007, 07:11
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja osobiście nie jestem przekonany do przesadnej elektroniki. Raz, że to zawsze lubi się psuć. Dwa, że jakoś wole mechanike ruskiego czołgu niż awionike Concorde'a (sami wiecie gdzie go to zaprowadziło :D) Jednak jako gadżet żeby sąsiadowi dzień zepsuć na pewno w sam raz :D


13.05.2007, 21:36

Dołączył(a): 25.05.2007, 14:30
Lokalizacja: wrocław
Posty: 51
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post 
kros napisał(a):
Ja jeździłem w P407 i C5 z czujnikiem, jeśli mnie pamięć nie zawodzi to czujnik był na wysokości lusterka w miejscu omiatanym przez wycieraczkę i łatwym do umycia.
Ale montaż w Fabii wiązałby się chyba z wymianą szyby, jeśli oczywiście komputer to przewiduje. Nie słyszałem żeby fabia miała takie czujniki w opcji, w przeciwieństwie do octy więc nie wiem czy w fabii ich podłączenie będzie możliwe.

Wycieraczki nie są automatyczne na stałe, tylko tryb automatyczny jest w pozycji odpowiadającej u nas trybowi przerywanemu. Tam nie ma regulatora prędkości bo jest zastąpiony przez czujnik. Automat można wyłączyć dając manetkę w pozycję 0.

Osobiście moje wrażenia są następujące: Tryb non-stop automat powoduje szybsze zrysowanie szyby bo wycieraczki czasami jadą na sucho przy niewielkich kroplach. A w lecie czasami między gumą a szybą jest tona piachu, przy ręcznym użyciu zazwyczaj wtedy dodatkowo spryskujemy szybę. Zapobiec temu można mając je wyłącznone a tryb auto włączać np tylko kiedy szyba już jest odpowiednio mokra

Bardzo wygodne przy niewielkim deszczu kiedy deszczyk sobie kapie i ręczne ustawienie częstotliwości wystarczałoby ale od czasu do czasu przejedzie tir, albo zbliżamy się do innego auta, czy też przy wyprzedzaniu kiedy trzeba przełączyć na tryb szybszy lub ciągły wtedy jest to naprawdę wygodne.




To jakaś kaszanka. Osobiście miałem okazję sprawdzic działanie czegoś takiego w Lagunie II i przyznam że super sprawa. Tyle że tam czujnik jest tak umieszczony, że gdy napada to wycieraczka utomatycznie się włącza i przeciera czujnik, co powoduje że następuje jej wyłączenie i tak mozna sobie jechac i nawet nie dotykac wycieraczek.


22.06.2007, 07:36
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
michawiec napisał(a):
To jakaś kaszanka

Trochę nie rozumiem co jest kaszanką, bo w zasadzie napisałeś dokładnie to co ja ???


22.06.2007, 11:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
Ojciec na w Superbie czujnik deszczu. Można ustawiać czułość tego czujnika lub go poprostu wyłączyć . Ale mi osobiście nie jest takie cudo potrzebne :razz:

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


23.06.2007, 16:32
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL