Teraz jest 29.03.2024, 11:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Jak to jest z mocowaniem rygielka w drzwiach - poratujcie! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 10.10.2006, 09:18
Lokalizacja: Białystok
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2001
Województwo: podlaskie
Post Jak to jest z mocowaniem rygielka w drzwiach - poratujcie!
Jakieś ciężkie czasy idą dla mojej fabii. Właśnie padł mi mechanizm elektrycznego podnoszenia szyby w prawych drzwiach. Po wyjęciu okazało się że pękł ślizg (ten co jeździ w prowadnicy), linka wygląda na cała. Oczywiście ASO i okoliczni mechanicy powiedzieli ze tylko nowa cala blacha wchodzi w gre w temacie naprawy, czyli koszt 380 + ze 100 robocizny co najmniej. Dzięki poszperaniu na forach i allegro znalazłem zestaw naprawczy za 80 zł. Zamówiłem i czekam. Niestety przy wyjmowaniu z drzwi tej blachy z mechanizmem (było ciężko bo szyba się zaklinowała jakoś, linka się podwinęła – fatalna robota) ułamałem chyba mocowanie tego ch…nego rygielka (ten wciskany od zamka). Stad moja wielka prośba: czy ktoś ma jakiś dobry rysunek/zdjęcie (z cedrycha mało widać), może jakoś opisać jak ten rygielek powinien być zamocowany – może uda mi się cos posklejać i jakoś go zamontować (nie mam pojęcia jak ona jest zamocowany i jak się porusza przy zamku – nie przyjrzałem się w trakcie demontażu). Z góry dzięki za help.


22.05.2007, 11:25
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2005, 22:03
Lokalizacja: BYTOM
Posty: 376
Podziękował: 2
Pomógł: 3

Województwo: śląskie
Post 
jeżeli chodzi ci o rygielek ten plastikowy co jest na precie i słuzy do blokowania drzwi to

na tym precie jest gwint i pret jest obciety tzn w kształcie połowy kółka

ten plastikowy rygielek przekreca sie o 180 stopni i wychodzi do góry lub zakładasz na preta obracasz o 180 stopni i siedzi na precie

i to chyba wsio


22.05.2007, 15:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 10.10.2006, 09:18
Lokalizacja: Białystok
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2001
Województwo: podlaskie
Post 
MŁODY napisał(a):
jeżeli chodzi ci o rygielek ten plastikowy co jest na precie i słuzy do blokowania drzwi to

na tym precie jest gwint i pret jest obciety tzn w kształcie połowy kółka

ten plastikowy rygielek przekreca sie o 180 stopni i wychodzi do góry lub zakładasz na preta obracasz o 180 stopni i siedzi na precie

i to chyba wsio

niestety chodzi mi o to jak jest zamocowany ten metalowy pret w srodku drzwi i za co "chwyta" w zamku


23.05.2007, 08:48
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
Marius napisał(a):
chodzi mi o to jak jest zamocowany ten metalowy pret w srodku drzwi i za co "chwyta" w zamku



przerypany motyw
łatwo jest go wyciągnąć po zdjęciu uszczelki (w krztałcie stożka) troche polawirujesz i sie odczepi ale wsadzić to spowrótem to niezły cyrk, rozbierałem 3 razy drzwi i nie mam sposobu na to gówno a to dla mnie najgorsza rzecz przy składaniu drzwi,
wyglada to tak ze pret jest odpowiednio wyprofilowany i zagiety na koncu w 'U" włożony w plastikowy ruchomy element zamka (dość elastyczny lecz jeśli użyjesz nieodpowiedniej siły w nieodpowiednią stronę to pęknię i będzie trzeba go skleić) niestety nie udało mi się go wyciągnąć bez odkręcania zamka.
Najchętniej to bym w ogole to wyrzucił a dziure zaślepił bo ten kikut i tak do niczego nie służy w moim mniemaniu.
co do samego zdjecia i jakiejs porady szukaj w dziale "we własnym zakresie" w temacie o wyklejaniu matami przednich drzwi.

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


23.05.2007, 19:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.06.2007, 16:05
Lokalizacja: Giżycko/Białystok
Posty: 44
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia (h-back) Fresh+
Rok prod.: 2003
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post 
Yogi napisał(a):
Marius napisał(a):
chodzi mi o to jak jest zamocowany ten metalowy pret w srodku drzwi i za co "chwyta" w zamku


przerypany motyw
łatwo jest go wyciągnąć po zdjęciu uszczelki (w krztałcie stożka) troche polawirujesz i sie odczepi ale wsadzić to spowrótem to niezły cyrk, rozbierałem 3 razy drzwi i nie mam sposobu na to gówno a to dla mnie najgorsza rzecz przy składaniu drzwi,
wyglada to tak ze pret jest odpowiednio wyprofilowany i zagiety na koncu w 'U" włożony w plastikowy ruchomy element zamka (dość elastyczny lecz jeśli użyjesz nieodpowiedniej siły w nieodpowiednią stronę to pęknię i będzie trzeba go skleić)


Niestety podczas moich dzisiejszych manipulacji udało mi się wyłamać ten plastik i zostałem w rygielkiem w ręku...
Jak to cholerstwo teraz wsadzić? Ktoś ma jakiś patent?
Czy klejony uchwyt spełnia swoją rolę, czy raczej szybko czeka mnie ponowne rozbieranie drzwi?


09.09.2009, 22:14
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
Sam rygielek można wsadzić i przekręcić w odpowiednią stronę i powinien złapać i trzymać. Ciężko to się robi rękami jednak się da, bez zdjemowania tapicerki. Masz naswet intrukcję w dziale zrób to sam, tylko tam chodzi o wymianę rygli, ale patent jest ten sam.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


10.09.2009, 06:45
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL