Teraz jest 26.04.2024, 04:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[F1] Nie działa klawisz od klapy bagażnika w fabii sedan 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Nie działa klawisz od klapy bagażnika w fabii sedan
Gdy otwieram auto centralny zamek odryglowuje wszystkie drzwi, tylko nie da się otworzyć bagażnika. Jedyny sposób żeby się do niego dostać to otwieranie z wnętrza, jest to jednak dosyć niewygodne i wkurzające. Jeszcze jakiś tydzień temu wszystko było ok,

Co może być przyczyną?

pozdrawiam

Paweł


24.04.2007, 20:04

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
Sprawdż czy dochodzi do zamka napięcie ,sam zamek jest dostępny jak odsuniesz ten mały plastik wokół zamka a cały plastik jest umocowany na 2 śrubach


24.04.2007, 21:18
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post klapa tylna
ja miałem to samo, problem polega na tym ze masz micro wyłącznik z przodu od strony kierowcy tylko nie mapiętam czy w drzwiach czy na karoseri i on jest przyczyna tego, mi robili to w serwisie jak autko było na gwarancji jescze, wystarczy wyjąć przeczyścić albo jak jest uszkodzony to wymienić


02.05.2007, 08:39

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: klapa tylna
warcol napisał(a):
ja miałem to samo, problem polega na tym ze masz micro wyłącznik z przodu od strony kierowcy tylko nie mapiętam czy w drzwiach czy na karoseri i on jest przyczyna tego, mi robili to w serwisie jak autko było na gwarancji jescze, wystarczy wyjąć przeczyścić albo jak jest uszkodzony to wymienić


jakbyś napisał gdzie dokładnie sie on znajduje było by bosko :worthy: :worthy: :mrgreen:


07.05.2007, 17:21

Dołączył(a): 08.05.2006, 07:35
Lokalizacja: Bielsko
Posty: 64
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Województwo: śląskie
Post Re: klapa tylna
Poszukaj, temat był już szeroko opisywany ...
Wyłacznik krańcowy masz w zamku. Problem w tym, że nie występuje jako część zamienna i trzeba wymienic zamek bądź dołożyć krańcówkę na słupku ...

_________________
Fabia Sedan Ice HTP


07.05.2007, 18:45
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 15.08.2006, 15:47
Posty: 217
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Golf.............
Województwo: śląskie
Post Re: klapa tylna
chrisol napisał(a):
Poszukaj, temat był już szeroko opisywany ...
Wyłacznik krańcowy masz w zamku. Problem w tym, że nie występuje jako część zamienna i trzeba wymienic zamek bądź dołożyć krańcówkę na słupku ...


Nie wiesz jakie było pytanie, nie rób zamieszania.

[ Dodano: 2007-05-07, 21:04 ]
mrpawel napisał(a):
Gdy otwieram auto centralny zamek odryglowuje wszystkie drzwi, tylko nie da się otworzyć bagażnika. Jedyny sposób żeby się do niego dostać to otwieranie z wnętrza, jest to jednak dosyć niewygodne i wkurzające. Jeszcze jakiś tydzień temu wszystko było ok,

Co może być przyczyną?


Ja bym stawiał na wiązkę na zawiasie klapy lub mikrostyk nad rejestracją.


07.05.2007, 19:59
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: klapa tylna
Mario napisał(a):
[ Dodano: 2007-05-07, 21:04 ]
mrpawel napisał(a):
Gdy otwieram auto centralny zamek odryglowuje wszystkie drzwi, tylko nie da się otworzyć bagażnika. Jedyny sposób żeby się do niego dostać to otwieranie z wnętrza, jest to jednak dosyć niewygodne i wkurzające. Jeszcze jakiś tydzień temu wszystko było ok,

Co może być przyczyną?


Ja bym stawiał na wiązkę na zawiasie klapy lub mikrostyk nad rejestracją.


Rozebraliśmy z bratem wygłuszenie na klapie bagażnika - przez moment guzik zadziałał, jednak po złożeniu ponownie przestał. Zauwazyłem jakies postrzępione kabelki, wiec to pewnie one są przyczyną

Jechać do ASO czy do jakiegoś elektryka samochodowego samozwańca ;)?


08.05.2007, 21:53

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
Ja stawiam na elektryka inna cena

[ Dodano: 2007-05-09, 08:41 ]
Zastanawiam Się czemu na klapie zamek jest na dole , na klapie jest oświetlenie tablicy i ewentualnie silnik wycieraczek jak to nie sedan ???


09.05.2007, 07:34
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
nie pamiętam gdzie on jest bo robili mi to w serwisie ale na pewno gdzieś przy drzwiach
kierowcy


09.05.2007, 08:30

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
Mrpawel----zamek masz na 100% w progu bagażnika z lewej strony od tego uchwytu [ gdzie łapie klapa ] jest taka półokrągła blacha to ona otwiera klape i do tego siłownika powinno dochodzić napięcie jak go niema to szukaj od dopływu tak jak pisze kolega ,pisząc o klapie albo pomyliłeś się w opisie albo poszedłeś złym tropem


09.05.2007, 09:02
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
ja podejrzewam że winny jest sam guzik, otwierający klapę ( ten nad tablicą rejesttracyjną, między podświetleniem ) Dziś już nic nie posprawdzam bo auto odstawiłem do lakiernika :( do końca tego tygodnia powinni zrobić, wiec wtedy sprawdzę czy przy zamku jest napięcie


pzdr:)


09.05.2007, 09:11

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
u mnie jak otwierałem centralnym to nie odblokowywała się tylna klapa tak jak pisałeś, na początku w serwisie wymienili cały zamek w klapie pomogło na dwa otwarcia aż w końcu przyszedł mądrzejszy i stwierdził że jest tutaj w drzwiach mikrostyk który powoduje otwarcie tylnego zamka,u mnie chyba go tylko oczyścli i jest narazie ok


09.05.2007, 09:51
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Widzę tu pewne nieścisłości.
1. zamek bagażnika jest w klapie.
2. w progu jest tylko siłownik (naciska na taki języczek w zamku, żeby ten się otworzył)

Jak dokładnie jest u ciebie bagażnik się nie otwiera klamką nad rejestracją - to wiemy, ale kiedy, czy np
3. w sytuacji kiedy auto jest zaparkowane i zamknięte, Ty otwierasz je z zewnątz i otwiera się wszystko, ale bagażnik nie działa?
4. czy po zakończonej jeździe wysiadasz z auta i bagażnik nie się nie otwiera.

jeśli 4- to spróbuj otworzyć inne drzwi, a potem bagażnik - jeśli bagażnik się otworzy to wina krańcówki w drzwiach kierowcy (można też sprawdzić czy włącza się lampka w kabinie i brzeczyk od swiateł. - użyj szukaj bo było)

jeżeli 3 - to prawdopodobnie coś z układem elektrycznym zamka/włącznika/siłownika

Czyli trzeba sprawdzić krańcówkę (lub jej połączenia/styki) w zamku w klapie:
-czy włącza się i wyłącza oświetlenie bagażnika. Jeśli się świeci cały czas to być może winowajcę-krańcówkę lub jej podłączenie (zwarcie?). Siłownik lub wyłącznik dostają sygnał do otwarcia tylko kiedy klapa jest zamknięta. Kiedy auto myśli że jest otwarta to włącznik/siłownik (nie wiem dokładnie które z nich) z definicji nie działają i bagażnik się nie otworzy
(tak to działa w kombi. zgaduję że w sedanie będzie tak samo)

-jeżeli krańcówka jest ok to tak jak pisali przedmówcy sprawdzić inne połączenia/styki przy zamku w klapie, przy wyłączniku/klamce nad tablicą oraz przy siłowniku w progu bagażnika. Oprócz styków warto zerknąć czy nie przetarły się gdzieś przewody np, w gumowej osłonie między karoserią a klapą bagażnika itp.


09.05.2007, 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
KROS MASZ RACJĘ myślałem o tym samym czyli o siłowniku dlatego pisałem o tej półokrągłej blaszce co otwiera klapę tylko JA nazwałem to właśnie zamkiem po swojemu i narobiłem zamieszania .SORY WSZYSTKICH


09.05.2007, 20:48
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.03.2010, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 16
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Skoda Fabia [sedan]
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
Odgrzeję kotleta...!

W mojej świeżo nabytej Fabii sedan padło otwieranie klapy - ot tak nagle, wcześniej objawów żadnych nie było. Jakoś dziwnie zbiegło się to z faktem odmrażania płynu w spryskiwaczach, którego dokonałem wczoraj - płyn się odmroził, ale klapa działać przestała... ??? Niewazne. Naciskanie przycisku nie powoduje żadnej reakcji zamka. Otwieranie drzwi (jak sugerowano w poprzednich postach) zupełnie nie skutkuje. Oświetlenie bagażnika i kabiny świeci się, sygnalizacja niewyłączonych świateł działa.

Według informacji znalezionychw necie zamek w klapie ma swój bezpiecznik i podobno oznaczony jest on nrem 31. U mnie w bezpiecznikach jest karteczka z symbolami i pod 31 jest symbol silnika ("check") tylko że z piorunem. Nie wydaje mi się więc by był to bezpiecznik od zamka klapy - w każdym razie jest cały. Może w mojej wersji (1,4 16v 59kW 2007r) ten bezpiecznik jest pod innym nr-em, możliwe to?

Otworzyłem dziś bagażnik od środka i zdjąłem tapicerkę z klapy. Kostka z przewodami idącymi od mikroswitcha i same przewody nie wykazują oznak złamania - pytanie: jeśli byłby to padnięty mikroswitch to zwieranie na kostce (tej w klapie) powinno załączać zamek (?) Czy te dwa kabelki które wchodzą do zamka od góry (widoczne na zdjęciu) to są przewody od mikroswitcha na klapie, czy jeden to zasilanie a drugi ze switcha. Kabelki idące z klapy mają inne kolory niż te które wchodzą do zamka (tzn ten sam jest tylko brązowy). Jeśli nie to czy zasilanie zamka wchodzi od dołu i żeby się do niego dostać muszę zdjąć cały ten plastikowy próg, tak? A może wystarczy odkręcić dwie śruby mocujące zamek i uda się go wyjąć? z tej progu? Podpowiedzcie żebym nie musiał bez potrzeby rozbierać całego tyłu. Gdzie pomierzyć wartości napięć, na których zaciskach? BARDZO proszę o pomoc :worthy:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


21.12.2010, 16:35
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL