Teraz jest 27.04.2024, 12:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[F1] nie działa pierwszy bieg wentylatora, jak zmostkować? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 06.06.2017, 11:53
Posty: 235
Podziękował: 29
Pomógł: 4

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
 nie działa pierwszy bieg wentylatora, jak zmostkować?
Hej
Skoda fabia 1. Wentylator nie działą na 1 biegu, sprawdziłem na krótko - wina wentylatora. Jak podaję napięcie na masę i drugi zewnętrzny pin, to działa, a masa ze środkowym nie. Dobrze rozumiem, że działa tylko drugi bieg? Czy da się to jakoś zmostkować, żeby drugi bieg też się włączał w momencie, gdy moduł włącza pierwszy? Nie zaszkodzi to modułowi?


27.09.2023, 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.10.2010, 11:12
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 832
Zdjęcia: 1
Podziękował: 6
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II kombi, Fabia II kombi
Rok prod.: 2008 , 2014
Województwo: śląskie
Post Re: nie działa pierwszy bieg wentylatora, jak zmostkować?
Kup ten wentylator nowy . Nie kosztuje aż tak dużo . Oczywiście możesz zmostkować . Nikt Ci nie zabroni . Co do pytania czy moduł się uszkodzi to trudno odpowiedzieć . Ja też mam wentylator z uszkodzonym pierwszym biegiem . Zrobiłem kiedyś na szybko inaczej . Dobudowałem zewnętrzny rezystor od jakiegoś opla ( leżał w stercie rupieci ) Modyfikacja instalacji elektrycznej i hula na dwa biegi. Miało być zastępczo na już, a tu mija 8 lat i 100 tys przejechanych kilometrów. Nowy wentylator, kiedyś tam kupiony leży w pudełku .

_________________
Nie odpowiadam na PW. Pytać tu na forum i tu będzie odpowiedż.


27.09.2023, 16:41
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 06.06.2017, 11:53
Posty: 235
Podziękował: 29
Pomógł: 4

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post Re: nie działa pierwszy bieg wentylatora, jak zmostkować?
Wole jednak mostkwac niz wymieniac, szybciej i taniej. Czy wstawienie diody by prad nie plynal w strone modulu ma sens?


28.09.2023, 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.10.2010, 11:12
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 832
Zdjęcia: 1
Podziękował: 6
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II kombi, Fabia II kombi
Rok prod.: 2008 , 2014
Województwo: śląskie
Post Re: nie działa pierwszy bieg wentylatora, jak zmostkować?
patgaw napisał(a):
Wole jednak mostkwac niz wymieniac, szybciej i taniej. Czy wstawienie diody by prad nie plynal w strone modulu ma sens?
Szybciej ? Temat drążysz już jakiś czas . Więc ? Taniej ? Może i tak ale jest wiele pytań nad sensem mostkowania . Oprócz tego dojdzie pytanie gdzie i jak zmostkować . Musisz wiedzieć że wentylator pracujący na wolnych obrotach pobiera mniej prądu ( ograniczony poprzez rezystor zabudowany wewnątrz silnika ) tym samym według niektórych schematów dla tego biegu są przewody elektryczne o mniejszym przekroju . Pytanie jaki jest przekażnik dla pierwszego biegu ( obciążalność prądowa jego zestyków) w tym rzeczonym module przekażników. Mostkowanie trzeba zrobić między owym modułem a silnikiem wentylatora . Zewrzeć dwa grube czerwone przewody , trwale połączyć poprzez lutowanie i zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi . Z tym że uwaga .Dla jasności rozumiem że masz klimatyzację i tym samym moduł przekażnikowy wentylatora umieszczony pod lewą podłużnicą .

_________________
Nie odpowiadam na PW. Pytać tu na forum i tu będzie odpowiedż.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje bonifacy za ten post:
patgaw
29.09.2023, 10:13
Zobacz profil Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 222 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL