Teraz jest 23.04.2024, 07:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
[F1] Problem z Pilotem i centralnym 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Problem z Pilotem i centralnym
Witam!

Mam kłopot z otwieraniem auta (skoda fabia), po naciśnięciu w pilocie guzików otwarci lub zamknięcia działa tylko lampka oświetlenia w środku auta a drzwi sie nie otwierają i nie zamykają??
Dodam że normalnie po włożeniu kluczyka do zamka i przekręceniu centralny działa.
Zabardzo nie wiem co się stał, bawiłem sie troche programem pod OBD2 VAG-COM ale nie przypominam sobie żebym zmieniał parametry w centralnym,
Proszę o pomoc
!!


10.02.2007, 14:58

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
A nie spadł Ci pilot czasem na podłogę ? Już kilka razy reanimowałem różne piloty po upadku. W jednym to nawet LED się nagle spalił ( :shock: ) i nie działało - po wymianie LED'a wszystko wróciło do normy.

U Ciebie jednak LED działa więc przerwa może być gdzieś indziej - o ile jest to wina pilota. Bo mogłeś coś poprzestawiać VAG'iem i nawet o tym nie wiesz.

Jeśli masz podstawową wiedzę z elektroniki, to pozostaje Ci rozkręcenie pilota, lupa i dokładne oblookanie PCB czy nie ma gdzieś zimnego lutu albo czy ścieżka nie pękła.


10.02.2007, 15:08

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Możliwe, bo kluczyk mi upadł na dodatek w kałuże może tu jest problem w kluczyku tylko dziwne ze to światlo w środku reaguje :/


11.02.2007, 11:58

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mariusz3a napisał(a):
Możliwe, bo kluczyk mi upadł na dodatek w kałuże może tu jest problem w kluczyku tylko dziwne ze to światlo w środku reaguje :/


No to w takim razie chyba już wiadomo jaka jest przyczyna.....

Rozkręć, przepatrz dokładnie pod kątem pęknięć ścieżek. Obawiam się jednak, że mógł odmówić posłuszeństwa układ kodujący po kontakcie z wodą. A co na to wszystk odrugi pilot ?


11.02.2007, 15:39

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No niestety, sprawdziłem pilot jest w 100% sprawny, myśle że trzeba zaprogramowac od nowa kluczyk. Troche czytałem i nawet jezeli bedzie sie duzo naciskac przyciski poza zasięgiem nadajnika to kluczyk sie rozkoduje.
Mam juz jakąś prostą instrukcje do VAG 1552 jak to zrobic, ale nie mam wersji 1552 tylko 311-2 wczoraj udalo mi sie załączyc zamek ale opcje autolock która sie złancza podczas jazdy.
Nic będę kombinował dalej:)

[ Dodano: 2007-02-12, 18:35 ]
Może ktoś na forum wie jak zakodowac pilota za pomocą programu VAG 311-2


12.02.2007, 07:35
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Mariusz3a napisał(a):
wczoraj udalo mi sie załączyc zamek ale opcje autolock która sie złancza podczas jazdy.

A zrobiłeś sobie też auto-unlock przy wyjęciu kluczyka? Jeśli nie to: Funkcja 10 kanał 4

Mariusz3a napisał(a):
Mam juz jakąś prostą instrukcje do VAG 1552 jak to zrobic, ale nie mam wersji 1552 tylko 311-2


Coś znalazłem nt kluczyków i zdalnego sterowania zamkiem niestety też do 1552. Nie wiem czy to jest to samo co już masz? Jeśli tak to będziesz miał dwa :mrgreen:
Jeśli nie to może jakoś się przyda w tym 311-2 ???

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


12.02.2007, 23:56
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzięki miałem trochę inną spróbuje może w obu programach będę niektóre funkcje te same.


14.02.2007, 07:43
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Czy uporałeś się już z problemem?

trafiłem dzisiaj w instrukcji na informację, że gdy pilot w kluczyku nie działa to można przeprowadzić ponowną synchronizację:
1. nacisnąć dowolny przycisk pilota
2. w ciągu minuty odryglować drzwi kluczykiem

Może się tak stać po wielokrotnym naciskaniu pilota poza zasięgiem auta lub po wymianie baterii. Skoro pilot upadł, może stracił na chwilę kontakt z baterią i "zapomniał" jak był zsynchronizaowany ???

Może taka banalna metoda poskutkuje? a co szkodzi spróbować?


22.02.2007, 10:31
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No niestety nie trafiłem jeszcze na osobę która by wiedziała czemu sie tak dziej, może w poniedziałek bede cos wiedział bo jade do naszego regionalnego specjalisty ;)
Próbowałem juz wszelich sposobów z kluczykiem typu "włóż przekręc itp... " no w tym przypadku nie działają ale dzieki za fatyge !!
Jak bede cos wiedział to napisze na forum.


22.02.2007, 18:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL