Teraz jest 20.09.2024, 17:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[F1] O buczeniu pompy paliwa i jej wymianie 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
owicz0 napisał(a):
ludzie!!!
te filtry sa dlugowieczne pozatym z..biscie drogie bo z regulatorem cisnienia paliwa.
kilka lat robilem w skodzie i nigdy nie musialem zmieniac filtra...
szukajcie gdzie indziej-te silniki wykrywaja defekty braku spalania i wskazuja konkretny cylinder.
nie dajcie sie naciagac na niepotrzebne koszty 8)


Koledzy,

czy to znaczy, że jeżeli buczy mi pompa paliwa, to nie ma co wymieniac filtra przy 60.000 km? Raz to sie dzieje glosniej a raz ciszej.. Boje sie, że poprostu halas jest ze wzgledu na zatarcie... Jezdze glownie na LPG i jakis czas temu przy ok 50.000 km przez ok 1.500 km jezdzilem na malej ilosci paliwa w baku i wtedy sie to zaczelo...
Jakas inna sugestia jest mile widziana!
Pozdrawiam,
Norbert


20.01.2007, 20:30

Dołączył(a): 30.09.2005, 09:40
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 300
Podziękował: 1
Pomógł: 3

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
DJNorbi75 napisał(a):
owicz0 napisał(a):
ludzie!!!
te filtry sa dlugowieczne pozatym z..biscie drogie bo z regulatorem cisnienia paliwa.
kilka lat robilem w skodzie i nigdy nie musialem zmieniac filtra...
szukajcie gdzie indziej-te silniki wykrywaja defekty braku spalania i wskazuja konkretny cylinder.
nie dajcie sie naciagac na niepotrzebne koszty 8)


Koledzy,

czy to znaczy, że jeżeli buczy mi pompa paliwa, to nie ma co wymieniac filtra przy 60.000 km? Raz to sie dzieje glosniej a raz ciszej.. Boje sie, że poprostu halas jest ze wzgledu na zatarcie... Jezdze glownie na LPG i jakis czas temu przy ok 50.000 km przez ok 1.500 km jezdzilem na malej ilosci paliwa w baku i wtedy sie to zaczelo...
Jakas inna sugestia jest mile widziana!
Pozdrawiam,
Norbert


Uuuu.... Panie.... Współczuję. Buczenie pompy oznacza powolny jej koniec. Przerabiałem to u siebie. Też mam LPG i raz zdarzyło mi się jechać z rezerwą w baku benzyny... I niestety wystarczyło... Pompa zaczęła mi głośno chodzić, buczeć ale nie wiedziałem dlaczego i co to oznacza. Dopiero jak nie mogłem auta odpalić kapnąłem się że nastąpił kres pompy. Świece były suche jak pieprz, więc wiadomo że paliwa ni ma. Czyli pompa :aniolek" Tylko że ja miałem pecha, bo samochód mi zaniemógł na działce (na wsi)... A moja instalacja gazowa (Lovato) nie ma opcji uruchamiania na gazie.. Więc był zonk :1: Po dostarczeniu samochodu do warsztatu, chłopaki wymienili mi sam wkład pompy - bez plastikowej obudowy (a to ona jest w tym wszystkim najdroższa).

I rada dla wszystkich jeżdżących zagazowanymi fabiami:
1. MIEJCIE ZAWSZE MINIMUM 1/2 ZBIORNIKA PALIWA
2. Co jakieś 3-4 przejechane zbiorniki gazu warto przejechać min. 200 km na NoPB


21.01.2007, 10:47
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Krzychu_W napisał(a):
Uuuu.... Panie.... Współczuję. Buczenie pompy oznacza powolny jej koniec. Przerabiałem to u siebie. Też mam LPG i raz zdarzyło mi się jechać z rezerwą w baku benzyny... I niestety wystarczyło... Pompa zaczęła mi głośno chodzić, buczeć ale nie wiedziałem dlaczego i co to oznacza. Dopiero jak nie mogłem auta odpalić kapnąłem się że nastąpił kres pompy. Świece były suche jak pieprz, więc wiadomo że paliwa ni ma. Czyli pompa :aniolek" Tylko że ja miałem pecha, bo samochód mi zaniemógł na działce (na wsi)... A moja instalacja gazowa (Lovato) nie ma opcji uruchamiania na gazie.. Więc był zonk :1: Po dostarczeniu samochodu do warsztatu, chłopaki wymienili mi sam wkład pompy - bez plastikowej obudowy (a to ona jest w tym wszystkim najdroższa).

I rada dla wszystkich jeżdżących zagazowanymi fabiami:
1. MIEJCIE ZAWSZE MINIMUM 1/2 ZBIORNIKA PALIWA
2. Co jakieś 3-4 przejechane zbiorniki gazu warto przejechać min. 200 km na NoPB


Kolego,
czy mógłbyś podać informacje i poradzic:
1. jaką część pompy wymieniles i czy mozna ta czesc samemu kupic/wymienic? Ile to kosztowalo Ciebie i gdzie to moga w okolicy Wawy tanio zrobic?
2. Moze warto samemu wymienic cala pompe - moze koszty beda i tak nizsze gdy to samemu zrobie?
3. Jak myslisz, czy to jest trudna sprawa samemu wymienic pompe? Zagladalem pod tylne siedzenia i na razie mam problem z ręcznym odkreceniem nakretki od zbiornika - ale damy sobie z tym rade :)

POzdrawiam i z góry dziękuje za pomoc,
norbert

[ Dodano: 2007-01-22, 12:43 ]
Witam,

pochodzilem troche po stronach i znalazlem cos takiego:
Wkład do pompy paliwa SKODACZESCI
Czy o tym pisales we wczesniejszym poscie?

Pozdrawiam,
Norbert


22.01.2007, 11:12

Dołączył(a): 30.09.2005, 09:40
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 300
Podziękował: 1
Pomógł: 3

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
DJNorbi75 napisał(a):
Kolego,
czy mógłbyś podać informacje i poradzic:
1. jaką część pompy wymieniles i czy mozna ta czesc samemu kupic/wymienic? Ile to kosztowalo Ciebie i gdzie to moga w okolicy Wawy tanio zrobic?
2. Moze warto samemu wymienic cala pompe - moze koszty beda i tak nizsze gdy to samemu zrobie?
3. Jak myslisz, czy to jest trudna sprawa samemu wymienic pompe? Zagladalem pod tylne siedzenia i na razie mam problem z ręcznym odkreceniem nakretki od zbiornika - ale damy sobie z tym rade :)

POzdrawiam i z góry dziękuje za pomoc,
norbert

[ Dodano: 2007-01-22, 12:43 ]
Witam,

pochodzilem troche po stronach i znalazlem cos takiego:
Wkład do pompy paliwa SKODACZESCI
Czy o tym pisales we wczesniejszym poscie?

Pozdrawiam,
Norbert


Chodzi o sam wkład pompy paliwa. Sama część odpowiadająca za tłoczenie paliwa. Bez plastików i pływaków. Kupić można samemu. Wymienić myślę że też... jako że byłem już wkurw... i zmarznięty jak diabli, to, chcąc jak najszybciej dostać się do domu, zleciłem to warsztatowi (nie ASO) ale specjalizującemu się w Skodach.
Fajny warsztat specjalizujący się w Skodachi mający przy sobie sklep z częściami jest w Michałowie-Regionowie k/Legionowa (trasa na Zegrze), ul. Warszawska 10d, tel. 772-86-14 lub 784-02-72, czynne: pn-pt 8-18 sob 9-13.
Ale niestety w tej chwili nie pamiętam ile mnie kosztowała wymiana. Jak zajdę kwitek jakiś to dam znać...

W nowym komplecie jest wbudowany pływak od wskaźnika paliwa. A skoro działa, to po co go wymieniać...

Moim zdaniem można to zrobić samemu. Trochę sprytu i ostrożności i wsio będzie ok. Trzeba uważać, żeby nie połamać pływaka ;)

TUTAJ zobaczysz jak wygląda przykładowa pompa (kompletna) od ibizy (pasuje też chyba do fabi) a TUTAJ jest sam wkład (pompka). Podkreślam, że aukcje są przykładowe :) Kupując pompę musisz ją dobrać do swojego modelu i silnika...


22.01.2007, 18:32
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL