Teraz jest 29.03.2024, 08:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
[F1] spadek mocy 1.2 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post spadek mocy 1.2
Witam,

To moj pierwszy post także witam wszystkich Kolegów.

Mam fabie 1.2 64 km (2003r. 52tys.) Dotychczas calkim niezle sobie radzila juz od 2,500tys obrotów (oczywiscie jak na autko z tak małym silnikiem) ale od ponad miesiaca zauwazyłem ze co raz bardziej traci moc. Coś ja wyraznie muli, wydaje mi sie ze silnik traci moc z tygodnia na tydzien. Spalanie wzrosło aktualnie jest to 9-10 litrow przy jedzie 3/4 miasto. 2 razy zapalila sie kontrolka silnika przy dluzszym postoju ok 30 min z wlaczonym ogrzewaniem. W ASO odczytali blad sondy lambda ale stwierdzili ze to moze byc przejsciowe i zeby narazie poczekac. Ogolnie nie zaciekawie to wyglada... Tankuje tylko na duzych firmowych stacjach, staram sie wykonywac wszystkie przeglady i czynnosci serwisowe zgodnie z zaleceniami itp itd Dodam ze Fabka miala w swojej karierze 2 dluzsze przestoje w te i poprzednie wakacje (doklandiej 2 razy po 3 miesciace i w tym czasie była odpalana łącznie ok 10 razy). Teraz od 2 miesiecy jest eksploatowana dosyc intensywnie ale co raz bardziej brakuje jej siły.

Co moze byc przyczyna tak odczuwalnego spadku mocy?

prosze o porady i opinie


19.01.2007, 23:23

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
trzeba by sprawdzic w pierwszej kolejnosci czy sa jakies bledy w sterowniku - swiece byly wymieniane juz?? filtr paliwa??

_________________
touran Obrazek


20.01.2007, 02:21
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
ok sprawdze to w najblizszych dniach, filtr paliwa był wymieniany, natomiast swiece nie


21.01.2007, 11:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3670
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
świece jeszcze nie teraz (za wcześnie), tutaj jak zwykle przychodzi z pomocą doktor VAG. próżno tracic czas i nerwy szukając pod maską. :lustro:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


21.01.2007, 11:57
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
arielcpu napisał(a):
świece jeszcze nie teraz (za wcześnie), tutaj jak zwykle przychodzi z pomocą doktor VAG. próżno tracic czas i nerwy szukając pod maską. :lustro:


Ja u siebie tez zauważyłem, że czasami silnik traci moc. Wciskam pedał gazu a on nie reaguje normalnie tylko szarpnie i dopiero po jakimś czasie przyspiesza. zmieniłem świece i nic. Wcześniej zmieniałem filtr paliwa.
Podłączyć się do kompa można tylko w serwisie? Jak to jest? Przeciętny mechanik ma takie urządzenie?


22.01.2007, 14:17
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
marekpol1 napisał(a):
Przeciętny mechanik ma takie urządzenie?

Taki co naprawia skody i jest szanującym się mechanikiem - ma.
Zerknij też do Spoty w Warszawie tam kolega Kalos proponuje podłączenie do Vaga - dogadajcie się...


22.01.2007, 14:39
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Podlaczyli mi auto pod komputer w ASO. Ogolnie nic konkretnego sie nie dowiedzialem od panów w serwisie (moze dlatego nie wzieli pieniedzy za odczytanie...) powiedzialo mi ze jednen z bledow spowodowany był prawdopodobnie za mała iloscia paliwa w baku, a drugi to sami nie wiedza... uslyzsałem ze moze to byc za małe cisnienie na pierwszym cylindrze. Zaraz potem stwierdzili jednak ze to napewno nie to... w takim razie co to jest?!


Co do spadku odczuwalnego spadku mocy silnika to nie byla jazdy probnej z powodu wspanmiale odniezonych drog po nocnej sniezycy....

wracajac do wynikow bdan to diagnoza z ASO jezdzic dalej i wrazie zapalenia kotrolki silnika zglosic sie ponownie i wtedy pomyslimy... czyli zadnych konkretów

Przedstwiam wyniki z odczytu (wraz z opisem jaki zalaczono). Moze ktos bedzie mogl pomoc mi z odczytaniem tych bledów i poradzic co mozna by jeszcze zrobic...


VAS 5051

odpytanie pamieci usterek:

2 Usterka/rozpoznano usterke.


17511 P1103 035
Rzad cylindrow 1-sonda 1, obwod pradu grzejnego
za mala moc
sporadycznie

17658 P1250 035
Poziom paliwa za niski


30.01.2007, 22:24

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
arielcpu napisał(a):
świece jeszcze nie teraz (za wcześnie), tutaj jak zwykle przychodzi z pomocą doktor VAG. próżno tracic czas i nerwy szukając pod maską. :lustro:


Przepustnicę trzeba było wyczyścić.


08.02.2007, 10:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL