Teraz jest 30.06.2024, 17:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
[F1] Piski z tyłu! 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Piski z tyłu!
Cześć. Jestem tu nowy, więc witam wszystkich. :palacz: Mam fabkę 1.4 MPI 60KM z 2002r. Poza normalnym problemem, czyli skrzypieniem w przednim zawieszeniu, denerwują mnie piski dochodzące z tyłu, z okolic kół. Pojawiają się z reguły jak jest mokro i tylko przy wolnym toczeniu się kół, z reguły do tyłu, ale czasami i do przodu. Problem ten zaczął się zimą i zniknął w kwietniu po tym jak mechanik na moja prośbę przeczyścił hamulce z tyłu. Jednak teraz, gdy zaczęły się deszcze, znowu piszczy. Czy to wina hamulców, a dokładniej szczęk i okładzin, czy może coś innego? Bo czyścić hamulce co 3 miesiące to lekka przesada. :nono: Poza tym zauważyłem, że hamulce z tyłu nie odpuszczają od razy i sa opory toczenia (podnosiłem fabkę na lewarku i sprawdzałem). No i co wy na to? ???


30.08.2006, 09:32
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
hmm, tak se mysle ze moze wlasnie to wina tych nieodpuszczajacych hamulcow... jak jest mokro to moze robic sie tam osad rdzawy(choc chyba bebdny sa zamkniete szczelnie??) i jak szczeka dotyka do bebna to robi sie pisk, no albo okladziny tak sie scieraja i ten pyl co jest robi efekt piskacza, moze to wina klockow?? moze sa jakies lipne..i piszcza

PS;) nasmaruj jak ci piszczy :D hahaha pierwsza mysl jaka mi przyszla do glowy...samobojcza mysl :D


30.08.2006, 13:27
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Pablomaz, darek dobrze mówi, musisz po prostu rozkręcić bębny i przeczyścić je, bo nazbierało się tam w środku pełno syfu, i to blokuje lepi się do szczęk pozostawiając co raz mniej luzu i w efekcie masz piszczałkę :D

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


30.08.2006, 16:07
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: Piski z tyłu!
Cytuj:
Poza normalnym problemem, czyli skrzypieniem w przednim zawieszeniu,

właśnie się dowiedziałem że mam z moim autem "normalny problem" :-)
mnie coś skrzypi w prawym kole z przodu, jakaś guma prawdopodobnie, przy powolnym wjeżdzaniu na krawężnik da się wyczuć jakiś luz w zawieszeniu ale co to może być to nie mam pojęcia, wszedłem sobie wczoraj pod samochód ale nic nie zauważyłem...
może wiesz Pablomaz co to jest? albo może któryś z kolegów użytkowników? :-)


30.08.2006, 19:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Arti, zajrzyj tutaj :czytaj: http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... 0979#30979

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


30.08.2006, 19:15
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Sprawdzilem jeszcze raz... jednak tulejka metalowo-gumowa... to raczej na pewno jest to... wlasnie zamowilem dzisiaj, 33zl, jeszcze tylko warsztat musze odwiedzic i tam tez troszke grosza stracic na wymiane :x


01.09.2006, 16:39

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post hamulce???
witam wszystkich. od paru dni słyszę dziwne piski spod samochodu da sie to zauważyć tylko wtedy gdy jedzie sie bardzo powoli i nie zawsze: raz są raz nie ma wcale. na pewno nie ma to nic wspólnego ze skrętem kół bo występuje to zarówno przy kołach skreconych jak i wyprostowanych. dźwięk jest bardzo cichy i okresowy(nie stały) wygląda tak jakby były to łożyska lub ocierające hamulce. dziś nie wytrzymałem i sprawdziłem podnosząc każde kolo na lewarku. przednie obracają sie bez żadnych pisków średnio ciężko. tylne obracają sie wyraźnie lżej lecz słychać jest niewielkie ocieranie sie w jednym miejscu zarówno koła lewego jak i prawego. moje pytanie :czy może ktoś tez spodkał sie z tym problemem czy klocki starły sie (nie pali sie kontrolka od hamulców )czy można to zmierzyć czy może to jest normalne i nie muszę sie przejmować . auto ma 15 tys km i wszystkie hamulce tarczowe. pozdrawiam


05.04.2007, 08:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL