Teraz jest 28.04.2024, 12:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
[F1] Podłączenie zasilania - najlepsze miejsce 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Podłączenie zasilania - najlepsze miejsce
Czołem! :browar:
Przymierzam sie do montażu szyb elektrycznych i zastanawiam się jak najlepiej podłączyć zasilanie do silników, czy bezpośrednio do klem a może do gniazda zapalniczki? Które miejsce będzie najlepsze może jeszcze gdzieś da się podłączyć? Instalacje przeprowadzić bezpośrednio czy poprzez bezpieczniki ??
Jeśli znacie odpowiedź na moje pytanie, z góry dzięki za wszystkie wskazówki, będą dla mnie bardzo cenne, bo jestem w dziedzinie elektryki w aucie kompletnie zielony :crazy:


18.04.2007, 21:39
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Koniecznie przez beczpieczniki!

Standardowo szyba PP to bezp. 46
PT - 53
LP - 58
LT - 66
wszystkie 25A

Zobacz czy masz takowe i co u nich słychać - czy mają napięcie.

Jeśli nie to w skrzynce bezpiecznikowej powinno być doprowadzenie dodatkowego zasilania spróbuj to stamtąd wziąć prąd do bezpieczników.

Ewentualnie możesz poprowadzić prąd bezpośrednio z AKU do ww bezpieczników i potem do siłowników. W szkrzynce AKU tez powinno być wolne miejsce na dodatkowe podłączenie. Ale też podłącz wtedy przez bezpiecznik przy AKU.


18.04.2007, 21:52
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Wg mnie najlepszym pomysłem jest założyć nową skrzynkę bezpiecznikową niż babrać w tamtej. Mało miejsca, styków w bezpiecznikach brakuje, w skodzie żaden kabel się nie zmarnuje przynajmniej w okrojonych wersjach. U mnie w Basicu nie ma nawet oświetlenia bagażnika i lampka wewnętrzna jest tylko podpięta pod drzwi kierowcy. Radzę załozyć nową, chociażby małą skrzynkę bezpiecznikową gdyż apetyt rośnie w miarę jedzenia i wtedy nie będzie problemu z zakładaniem dodatkowego sprzętu.


23.04.2007, 15:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL