Teraz jest 28.03.2024, 10:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F1] Fabia 1.2 HTP AWY - P0171 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27.05.2010, 13:52
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 114
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BMD-1.2 6V 54KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Samochód: Combi Clasic +wÂłasne bajery
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Fabia 1.2 HTP AWY - P0171
Bardziej chodziło mi o montaż mechaniczny tego czujnika. Przysłano mi wersję, gdzie było nieco więcej plastiku wokół metalowego oczka do przykręcania. Pomimo tego samego numeru części, czujnik miał inna budowę mechaniczą !!!!!!!!!!!!! Naiwnie myślałem, że czujnik zapasuje jak zbiorę ten naddatek pilnikiem. Niestety nie. Jeszcze coś haczyło, śruba mocująca wkręcała się bardzo ciężko, czujnik się podnosił i krzywo siedział, tym krzywiej i bardziej dokręcałem śrubę.... więc odpuściłem, kupiłem Bosha w aparcie. Zapasował idealnie. 4 minuty i było po robocie. Niestety nie mogłem już Hella-szmelcu oddać, bo porezałem go pilnikiem. Mam karę za kupowanie części do auta na allegro.

_________________
HTP - historia o ambitnym silniku, który stwierdził, że nie będzie napędzał kosiarki do końca życia..i spróbował czegoś więcej.


21.09.2020, 13:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 16.09.2020, 00:00
Posty: 8
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Samochód: Fresh
Rok prod.: 2003
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Fabia 1.2 HTP AWY - P0171
Witajcie po dłuższej przerwie.

Specjalnie tyle czasu nie pisałem, aby to utwierdzić się w przekonaniu, że wymiana czujnika położenia wału korbowego, jak i czujnika temperatury płynu chłodzącego, była dobrym tropem.
A więc... była! Jeżdżę już miesiąc i ani razu auto nie strzeliło focha. Ba, teraz to zostawiam wideorejestrator w ciągu dnia podpięty pod zapalniczkę i bez problemu po dłuższym czasie postoju odpala.
Jestem Wam baaaardzo wdzięczny za tropy i propozycje co sprawdzić, gdzie szukać. Chylę mocno czoło!

Już nie chcąc tutaj śmiecić, chciałbym się zapytać w którym konkretnym dziale pisać w sprawie problemu z kodowaniem "breloczka-pilota"? Skrótowo: mam dwa kluczyki do auta (zwykłe, bez pilota w nich) i brelok. Znajomy mówił, że rzekomo kiedyś działał. ;)

Dziękuje jeszcze raz za pomoc!


30.10.2020, 10:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL