Teraz jest 18.04.2024, 13:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
[F1] MONTAŻ ELEKTRYCZNYCH SZYB PRZÓD POMOCY PILNE 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 30.04.2020, 11:11
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post [F1] MONTAŻ ELEKTRYCZNYCH SZYB PRZÓD POMOCY PILNE
DZIEŃ DOBRY!

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że spędziłem w sumie dobre kilka godzin na poszukiwaniu odpowiedzi w internecie, przeszukiwałem też wasze forum i zupełnie nie natrafiam na odpowiedź na problem z moim ulepem.

Od dwóch miesięcy doprowadzam do stanu używalności Skodę Fabię I 1.2 40 kW z 2003 roku. Jest to chyba wersja Classic, nie posiada wspomagania, klimatyzacji ani innych bajerów. Wsadzona jest do niej jedynie instalacja LPG. Taka super golizna :D. Auto stało nieużytkowane przez 5 lat, ale ząb czasu udało jej się jakoś ominąć. Ruda szmata usunięta, wszystko zabezpieczone. Mechaniczne problemy w trakcie naprawy. Do rzeczy... Ważne żebyście wiedzieli, że na żadne pytania co w aucie było robione itp. nie odpowiem. Był to samochód użytkowany przez nieżyjącą już osobę i wszystkie tajemnice zabrała ze sobą do grobu. Nie zachowały się żadne papiery poza dowodem rejestracyjnym i kilkoma fakturami na klocki hamulcowe.

Zająłem się wnętrzem i postanowiłem temu golasowi wsadzić trochę luksusu. Dorzuciłem do niego centralkę na pilot i zająłem się elektrycznymi szybami na przedzie. W tym celu zakupiłem:
- mechanizm podnoszenia szyb lewy i prawy (6Y1837461 i 6Y1837462)
- podnośnik lewy przód (6Q1959801 wymontowany ze Skody Fabii I 1.4 MT 68 KM kod silnika AME)
- podnośnik prawy przód (6Q1959801 wymontowany ze Skody Fabii I 1.4 MT 68 KM kod silnika AME)
- przełącznik szyb od strony kierowcy (wraz z przyciskami od drzwi i zamka)
- przełącznik szyb od strony pasażera (pojedynczy)
- wiązka drzwi lewy i prawy przód Europa z Fabii I 2001

No i oczywiście zaczęły się schody :D Proszę o poprawę jeżeli coś się nie zgadza.
W Fabii zamontowana jest pod kierownicą skrzyneczka, która w internecie jest nazywana modułem komfortu. Ma wypisane korektorem Skoda Fabia 1.4 MPI więc zakładam, że jest do mojej Skody dołożona z tego samochodu. Jej numerki to 6Q2937049C 5WK48213C.

Według zdobycznych schematów powinienem połączyć pomarańczowo-zielone i pomarańczowo brązowe kable z wiązek, wpięte w 6 i 4 pin 8 pinowej kostki w silniczkach z czarną 18 pinową kostką w piny nr 9 i 12. Tak też zrobiłem. Plusa przepuściłem przez bezpieczniki 25A i wpiąłem w kostkę 8 pinową w silniczku, a masę sprowadziłem w śruby od mocowania podpory deski rozdzielczej. Teoretycznie więc od strony okablowania zrobione jest wszystko jak trzeba. Po próbnym uruchomieniu silniczek pracował przez chwilę (1-3 minuty) i koniec, przestały. Miernikiem sprawdzone zostały wszystkie piny w wiązkach, połączenia z tym modułem. Kable są całe.
Potem podłączyłem + i - już bezpośrednio do akumulatora i sytuacja powtórzyła się. Silniczek popracował chwilę i przestał działać. Piszę cały czas o stronie kierowcy, gdyż zanim podłączę jeszcze ten od strony pasażera to wszystko już przestaje pracować.

Wczoraj po wpięciu się w komputer i próbie kodowania okazało się, że moduł nie oferuje w ogóle możliwości zakodowania tych szyb elektrycznych. Czy to jest normalne? Gniazda i piny odpowiadające za szyby są wpięte i jest na nie miejsce, a i tak się tego nie da zakodować? Co to z ogóle za filozofia :lol: .

Macie jakieś pomysły o co tu może w ogóle chodzić? Powinienem wymienić moduł czy ki ****?


05.06.2020, 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.10.2010, 11:12
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 832
Zdjęcia: 1
Podziękował: 6
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II kombi, Fabia II kombi
Rok prod.: 2008 , 2014
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] MONTAŻ ELEKTRYCZNYCH SZYB PRZÓD POMOCY PILNE
Zobacz , podaj wartość kodowania w module komfortu - 46.( Nie mylić z modułem centralnej elektryki - 09.) Dla opcji centralnego zamka i szyb elektrycznych z przodu kodowanie 67.
W can gateway - 19 sprawdzić w blokach pomiarowych kanał 130 - pozycja 3, czy jest komunikacja ze sterownikiem drzwi kierowcy - 1 ok.
Analogicznie pozycja 4 - drzwi pasażera.

_________________
Nie odpowiadam na PW. Pytać tu na forum i tu będzie odpowiedż.


06.06.2020, 16:55
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 30.04.2020, 11:11
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: [F1] MONTAŻ ELEKTRYCZNYCH SZYB PRZÓD POMOCY PILNE
Ha, widzisz. W Szkodzie nie było modułu komfortu. Nic nie zakoduję ani nie sprawdzę. Nazewnictwo w internecie jest tak spi********, że moduł centralnej elektryki nazywa się modułem komfortu i odwrotnie. Przy podłączaniu się OBD nie było komunikacji z modułem.

Zdobyłem taki, o oznaczeniu 6Q0959433H. Nie mam do niego kości więc musiałem zarobić trochę konektorów. Próbuję go podłączyć do mojej Fabii, ale średnio wychodzi.
Teoretycznie wg autodaty powinienem się wpiąć z 11 i 10 pinu 23 pinowej kości w module komfortu w 12 i 9 pin w czarnej 18 pinowej kości w module centralnej elektryki (ogólnie zapomniałem wcześniej napisać, że musiałem tą linię w ogóle dorobić, żeby połączyć ze sobą silniczki i centr. elektrykę).
Dalej w 23 pinowej kości z modułu komfortu wsadziłem w pin 23 +.
W 17 pinie z kolei masa.
W tej samej kości z 13 pinu puściłem kabelek do gniazda ODB (7 pin).
Następnie w module komfortu z 12 pinowej kości z pinu 10 puszczam plusa.

:smutny:

Zwarcie. Wtf. Sprawdzam połączenia w module na mierniku i wg moich ustaleń pin nr 17 z 23 pinowej kości (masa) ma przejście z pinem nr 10 w 12 pinowej kości (plusik). Co to w ogóle ma być?


07.06.2020, 12:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.10.2010, 11:12
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 832
Zdjęcia: 1
Podziękował: 6
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II kombi, Fabia II kombi
Rok prod.: 2008 , 2014
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] MONTAŻ ELEKTRYCZNYCH SZYB PRZÓD POMOCY PILNE
miketheuniverse napisał(a):

Zwarcie. Wtf. Sprawdzam połączenia w module na mierniku i wg moich ustaleń pin nr 17 z 23 pinowej kości (masa) ma przejście z pinem nr 10 w 12 pinowej kości (plusik). Co to w ogóle ma być?
Pin nr 10 w 12 pinowej kości nie jest plusem !!!!
Według mojego schematu pin 10 tutaj to płaczenie z silnikiem lewego tylnego siłownika zamka centralnego. W twoim przypadku zostawiasz niepodłączony. Tak na marginesie to może moduł komfortu jednak niepotrzebny. Gdzieś na innym forum był temat że szyba działała tak jak u ciebie i okazało się że zepsuł się sterownik w silniku.

_________________
Nie odpowiadam na PW. Pytać tu na forum i tu będzie odpowiedż.


08.06.2020, 09:53
Zobacz profil Album osobisty
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2009, 21:35
Lokalizacja: Brzeg, Ruda Śląska, Oława, Wrocław
Posty: 2122
Podziękował: 7
Pomógł: 154

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia II Monte Carlo 133 KM/336Nm
Rok prod.: 2011
Województwo: opolskie
Post Re: [F1] MONTAŻ ELEKTRYCZNYCH SZYB PRZÓD POMOCY PILNE
bonifacy napisał(a):
Gdzieś na innym forum był temat że szyba działała tak jak u ciebie i okazało się że zepsuł się sterownik w silniku.


A te silniczki padają na potęgę..

_________________
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę. Robię mechanikę jak i elektrykę.
.


11.06.2020, 18:01
Zobacz profil WWW GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL