Teraz jest 29.03.2024, 14:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
[F1] Pytanie o odme - podciśnienie w silniku 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 16.01.2020, 23:22
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2005
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post [F1] Pytanie o odme - podciśnienie w silniku
Witam wszystkich forumowiczów!

Chciałem się Was zapytać, jak się zachowują Wasze silniki 1.4 16V po odkręceniu wlewu oleju? - podciśnienie/nadciśnienie/równowaga

U mnie silnik zachowuje się w sposób przedstawiony poniżej - chciałbym się dowiedzieć czy też tak macie?

1. W silniku panuje podciśnienie. Po odkręceniu korka oleju, lub wyjęciu bagnetu zasysa powietrze i obroty lekko wzrastają

2. Powietrze jest również ssane przez miejsce wskazane na zdjęciu strzałką. Po zatkaniu palcem wskazanego otworku - słychać zasysanie powietrza z pod korka oleju - charakterystyczny świst.
Obrazek

Intuicja podpowiada, że nie powinno tak być, ale przyznam się, że nie wiem jak powinny zachowywać sięNasze silniki 16V.

Będę wdzięczny za podpowiedzi


18.01.2020, 18:25
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Pytanie o odme - podciśnienie w silniku
Chyba powinno być podciśnienie lub zero gdyż filtr powietrza powinien przez odme zasysać resztki gazów. Niedrożny filtr powietrza powinien mocno zasysać z odmy,a drożny myślę, że w okolicach zera lub lekkiego podciśnienia gdyż jak wiadomo wszystko idzie tam gdzie ma lżej. Nie wiem czy w naszych bolidach są zaworki podciśnienia. W A3 1.8 na pewno jest

P.S. To moja opinia nie podparta naukowymi badaniami :) Ja mam podciśnienie.

A ta dziurka w odmie może ma za zadanie doporowadzić trochę powietrza do odmy co by nie wysysało za mocno z silnika ?

_________________
Obrazek


20.01.2020, 09:29
Zobacz profil

Dołączył(a): 16.01.2020, 23:22
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2005
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: [F1] Pytanie o odme - podciśnienie w silniku
Dziękuje za odpowiedź,

Również uważam, ze powinno być zero lub lekkie podciśnienie - odma wchodzi przed przepustnice w dolot.

Zastanawia mnie miejsce zasysania powietrza z zewnątrz - czy tam nie ma jakiegoś zaworka regulującego ilość zasysanego powietrza. Wygląda jak by był mocno otwarty, dlatego tak duża objętość powietrza może zostać zassana . Filtr drożny.

Dlatego jestem ciekawy jak powinna prawidłowo działać odma w Naszych silnikach.

Wcześniej gdy odłączyłem wężyk tej "drugiej" odmy ( łączący filtr powietrza z pokrywą zaworów) to silnik od razu spadał z obrotów. A teraz też tam jest podciśnienie i bez reakcji .


20.01.2020, 10:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL