Teraz jest 28.03.2024, 23:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
[F2] Kilka pytan eksploatacyjnych 1.4 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11.11.2019, 09:31
Posty: 3
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2012
Województwo: małopolskie
Post Kilka pytan eksploatacyjnych 1.4
Witam wszystkich posiadam od niedawna Fabie 2 1.4 86KM z 2012 i mam pare pytan.

1. Jaki rodzaj oleju silnikowego zalac ? Na kartce z wymiany oraz w ksiazce serwisowej jest napisane Castrol 5w40. I teraz sie zastanawiam ktory castrol zalac magnatec czy edge ?
W ksiazce od skody znalazlem wpis ze olej powienien spelniac normy vw 501 01, vw 502 00 czy olej musi spelniac obie te normy ? dla przykladu Castrol EDGE z Fluid TITANIUM spelnia normy VW 502 00/ 505 00/ 505 01 tak ze spelnia tylko jedna norme to wystarczy ? Bo nie znam sie na tym a niechcialbym sobie zrobic pod gorke z olejejm.
2. Podpowie ktos gdzie znajde filt paliwa w/w fabii pod podwoziem czy pod maska ?
3. Rodzaj swiec dla w/w pojazdu. Autko od nowosci posiada instalacje gazowa
Na stronie ngk mamy ZFR6T-11G swieca ktora ma odstep elektrod 1.1
oraz swiece z serii V-Line 44 97237 tutaj odstep elektrod 7,0
4. Jaki rodzaj plynu do wspomagania na dolewke ? Wydaje mi sie ze jest zolty jednak w wiekszosci opisow w internecie znalazlem ze powinien byc zielony. Tak wiec co dolac ?


11.11.2019, 13:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12693
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kilka pytan eksploatacyjnych 1.4
I po co to wszystko powtarzać, skoro jest na tym forum? Żeby wygodzić twojemu lenistwu?

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


11.11.2019, 18:17
Zobacz profil WWW
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Kilka pytan eksploatacyjnych 1.4
1. Edge jest wyższą półką od magnateca i zarazem droższą. Norma 502 jest nowszą od 501 i jak olej spełnia 502 to spełnia 501. To że spełnia również 505 nie interesuje cię. Ma być 502 na liście. Jak taki lali i jest ok to lej dalej to co było, bo jest ok. Możesz pokusić się o 5w30 tzw lekkobieżny, ale gaz ma wyższą temperaturę spalania i MOIM zdaniem jest dobrze tak jak jest tj 5w40

2. Jest w podwoziu w okolicach tylnego prawego koła. jakieś 50cm w stronę przodu auta.

3. Świece do gazu mają mieć mniejszy odstęp niż do benzyny. Odstęp 1.1 jest ok dla benzyny. Dla LPG bodajże nie zalecają więcej niż 0,9 bo w miesznce gazowej iskra ma ciężej przeskoczyć gdyż są większe opory. Siostra jeździ na V-line na LPG w podobnym silniku co ty masz.

4. Nie wiem :) Najprawdopodobniej masz zielony, ale czy minerał czy syntetyk tego nie wiedzą najstarsi górale. Dużo już debat na ten temat było i chyba musisz w ASO zapytać.

@weuek nie każdy jest weteranem na forum i nie każdy umie posługiwać się szukajką gdyż ona w większosci przypadków zwodzi na manowce. Zamiast ułatwiać to nie raz utrudnia.


@Adresik844 witamy na forum

_________________
Obrazek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje witek_77 za ten post:
Adresik844
11.11.2019, 18:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12693
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kilka pytan eksploatacyjnych 1.4
witek_77 napisał(a):
@weuek nie każdy jest weteranem na forum i nie każdy umie posługiwać się szukajką gdyż ona w większosci przypadków zwodzi na manowce. Zamiast ułatwiać to nie raz utrudnia.

Można to samo znaleźć najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Ale to już zaczyna być wymierająca umiejętność. No i kto ma na to czas, skoro tyle go trzeba poświecić na rozliczne pierdolety na fuj!zbuku...

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


11.11.2019, 18:58
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 11.11.2019, 09:31
Posty: 3
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2012
Województwo: małopolskie
Post Re: Kilka pytan eksploatacyjnych 1.4
witek_77 wielkie dzieki za rzetelna odpowiedz ! :browar:

weuek wyszkiwarka wyszukiwarka a wasze doswiadczenie jest chyba czyms wiecej i odpowiedz np witek_77 traktuje powaznie a nie jakies tam pierwsze lepsze informacje znalezione w sieci. Po to jest forum by pytac i dostawac odpowiedz od osob ktore sa dosc dobrze w temacie zwiazanym np ze skoda. Ale mniejsza z tym.

Wracajac do tematu fabii i plynu do wspomagania zadzwonie do skody i zapytam co polecaja zalac na dolewke. Jednak przed wlaniem myslalem zeby odciagnac troche i zmieszac z nowym w jakims sloiku i zobaczyc czy nic sie nie zwazy gdyz wyczytalem ze moze byc taka sutuacja. Popatrze jutro czy na korku nic nie jest napisane odnosnie rodzaju.

Mam jeszcze problem z lusterkiem prawym elektrycznym ktore sie nie reguluje. Lewe dziala normalnie a prawe nie. Sprawa jest o tyle dziwna ze podgrzewanie dziala w prawym tylko regulacja jest martwa. I teraz pytanie ta gume co jest miedzy drzwiami a slupkiem bo tam biegna przewody od lusterek chyba sciaga sie normalnie ona jest na zasadzie wcisku ? Jezeli kable okaza sie cale to pozostaje kwestia przelacznika na drzwiach idzie go sprawdzic podpinajac pod komputer samochod czy trzeba go wyciagnac i podmienic na dzialajacy zeby miec pewnosc ze to on daje w kosc ?


11.11.2019, 19:14
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Kilka pytan eksploatacyjnych 1.4
Na korku nic nie znajdziesz ciekawego. Spróbuj z ASO, albo faktycznie coś pomieszać i sprawdzić. Za to znalazłem w interneatach taką informację

"Płyn G002000 jak wszyscy wiemy został wycofany w 2006 roku, i został zastąpiony syntetycznym G00400M2."

Także wydaje mi się, że masz syntetyk. Najlepsze jest, że oryginał G00400M2 jest tańszy od febi :)

Co do lusterek to nie wiem jak gumy są montowane w F2 bo mam F1 w domu. Zobacz w module komfortu 46 czy nie masz jakiś błędów. Angel może będzie wiedział, ale wydaje mi się, że lusterka w F2 idą przez moduł. Jeżeli tak to w blokach pomiarowych powinno być widać czy przełącznik jest ok. Może być tak jak dobrze myślisz, że jeden z kabelków strzelił w gumie. Ja w oplu rodzicom robiłem już wszystkie drzwi bo dali jakieś plastikowe przewody.

P.S. Rady na przysłość
1. Poczytaj trochę forum i wypowiedzi weuka i wyciągnij wnioski
2. O olejach silnikowych lepiej też nie dyskutuj :)

@weuek nie każdy jest orłem internetowym, a jak wyżej ktoś zauważył forum jest po to żeby pomagać i ja też tak uważam. Ja jestem informatykiem, szukać umię ale też nie cierpię wyszukiwarki forumowej. I to nie tylko tego forum, bo większość działa podobnie. Sam też wolę nie raz zapytać po raz kolejny bo nie raz są rozbieżne informacje w różnych miejscach i przedyskutować dany temat. Kto pyta nie błądzi.

_________________
Obrazek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje witek_77 za ten post:
Adresik844
11.11.2019, 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12693
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kilka pytan eksploatacyjnych 1.4
witek_77 napisał(a):
szukać umię

A korzystać z wtyczki poprawiającej pisownię to już nie? Dziwne...

Czasem warto się zastanowić czy wyświechtany frazes ("Kto pyta nie błądzi") ma rzeczywiście sens, zamiast go bezwiednie powielać.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


Niżej podpisany użytkownik dziękuje weuek za ten post:
witek_77
11.11.2019, 20:47
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 11.11.2019, 09:31
Posty: 3
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2012
Województwo: małopolskie
Post Re: Kilka pytan eksploatacyjnych 1.4
weuek kolega się strasznie czepia wszystkiego ale i tak pozostanę na forum :P jeszcze raz dzięki za pomoc :) :browar:


11.11.2019, 20:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL