Teraz jest 29.03.2024, 13:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[F1] Wymiana szczęk hamulcowych w Skodzie Fabii I Combi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 18.04.2007, 22:02
Posty: 194
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Wymiana szczęk hamulcowych w Skodzie Fabii I Combi
Witam
Przymierzam się do wymiany szczęk hamulcowych w mojej Fabii bo od tzw. nowości tj. 2007 roku nie były robione. Rozmawiałem z mechanikiem i on twierdzi, że najlepiej będzie wymienić wszystko to znaczy: szczęki, bębny, sprężyny, cylinderki, linki od hamulca ręcznego. I teraz moje pytanie czy rzeczywiście cylinderki skoro są dobre i nie ciekną ( jak na razie ) i linka hamulca ręcznego też trzyma dobrze to trzeba wymieniać. Ja rzeczywiście bym wymienił szczęki ( już mam kupione oryginały Ferrodo ) Bębny bym chyba zostawił jeśli nie będą miały zbyt wielkiego rantu i wymienił sprężyny a cylinderków bym nie ruszał skoro są dobre. Czy myślę słusznie czy też może mechanik ma rację, że lepiej wymienić wszystko na nowe i spokój na kolejne 10 - 11 lat ( zakładając, że uda mi się kupić wszystko w oryginale lub w podobnej jak oryginał jakości ). Dodam, że fabia ma najechane 233 000 km. Czy jest sens wymieniać rzeczy dobre na nowe ? Jaki może być stan np. linek hamulcowych po takim czasie eksploatacji ? Co o tym sądzicie ?


14.01.2019, 09:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 15.06.2016, 18:10
Posty: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Audi
Rok prod.: 1992
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Wymiana szczęk hamulcowych w Skodzie Fabii I Combi
Ja na twoim miejscu wymienił bym cylinderki tym bardziej że koszt jednej dobrej sztuki to max 30zł. Teoretycznie mogą działać jeszcze bez problemu przez lata ale jak Ci zacznie któryś przeciekać będziesz miał zarzygane całe wnętrze bębnów. Miałem tak w starej audi w konsekwencji czego musiał wymienić nie tylko cylinderek ale i szczęki bo były całe przesiąknięte płynem. Ja na twoim miejscu bym wymieniał ale to tylko moje zdanie


Niżej podpisany użytkownik dziękuje meszok za ten post:
Przemko
14.01.2019, 19:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.12.2018, 15:46
Posty: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: EWT - 5b.
Rok prod.: 2006
Województwo: lubuskie
Post Re: Wymiana szczęk hamulcowych w Skodzie Fabii I Combi
Popieram przedmówcę, jeżelichcesz mieć spokój na następne kilka lat wymień i cylinderki i linki. Jedna robota a może się okazać, że za jakiś czas linki staną a cylinderki w koncu puszczą płyn. Właśnie jestem po dokładnie takim zabiegu w aucie z 2006 roku, niby hamował ale jak rozebrałem to wszystko mokre. Uwież mi naprawdę warto, naprawiam samochody od 20 lat. Samochód ma już swoje lata a i przy okazji wymień płyn hamulcowy w całym układzie


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Aracle za ten post:
Przemko
16.01.2019, 08:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 18.04.2007, 22:02
Posty: 194
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Wymiana szczęk hamulcowych w Skodzie Fabii I Combi
Aracle napisał(a):
Popieram przedmówcę, jeżelichcesz mieć spokój na następne kilka lat wymień i cylinderki i linki. Jedna robota a może się okazać, że za jakiś czas linki staną a cylinderki w koncu puszczą płyn. Właśnie jestem po dokładnie takim zabiegu w aucie z 2006 roku, niby hamował ale jak rozebrałem to wszystko mokre. Uwież mi naprawdę warto, naprawiam samochody od 20 lat. Samochód ma już swoje lata a i przy okazji wymień płyn hamulcowy w całym układzie

Dzięki koledzy za odpowiedź . Troszkę się boję bo te moje oryginały są naprawdę w bardzo dobrym stanie. Do tej pory zgodnie z zaleceniami serwisowymi były co drugi przegląd czyszczone i smarowane. A jakie kupię to nie wiem na www.skodaczesci.pl mają tez podobno oryginalne tłoczki i linki ale czy wytrzymają tyle co te co mam teraz ? A może kupić w ASO te cylinderki żeby mieć pewność, że to są oryginały ?


17.01.2019, 21:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL