Teraz jest 27.04.2024, 20:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F1] Fabia - hydropopychacze 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 09.09.2018, 17:12
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: Fabia - hydropopychacze
Witam po przerwie. Trochę pojeżdziła fabia i niestety muszę zdać relacje o efektach ubocznych. Plusy są są takie że auto było moim zdaniem żwawsze i mniej troszkę paliło. Niestety po pewnym czasie zaczęły dochodzić stuki. Po osłuchaniu dokładnym okazało się że stukają szklanki. Po zmierzeniu szklanki i hydropopychacza różnica była około 0,02 - 0,03 mm. Jak kolega wcześniej stwierdził inny jest prawodopodobnie system smarowania. W felicii szklanki są smarowane opadowo rozbryzgowo. W fabii jest kanał olejowy który napełnia szklanki ciśnieniem oleju. Szklanka w felicii jest walcem natomiast w fabii na zaniżoną średnicę do napełniania jej olejem i dzięki temu jednocześnie cały czas pracuje w filmie olejowym. Postanowiłem więc powrócić do hydropopychaczy. Niestety próba zastosowania nowych hydropopychaczy skończyła się fiaskiem nie trzymają a wydane 350 zł gwarancja nieuznana Aby auto działało prawidłowo nie miałem wyjścia musiałem kupić kilka używanych hydropopychaczy oryginalnych ze szrotu wybrać najlepsze i dopiero auto pracuje normalnie. Dlatego cieszę się zę mam w swojej felicii klasyczną regulację i co 25 tys reguluję. (mam gaz). Spróbowałem więc uczciwie o efektach zamierzonych i niezamierzonych informuję.

Minęło trochę czasu co prawda ale temat cieakwi mnie nadal. Zacząłem szukać u naszych sąsiadów w czechach informacji na ten temat. Okazuje się że do montażu sportowych wałków rozrządu do tego silnika należy z hydroregulatorów przejść na popychacze z Felicii...
http://www.cimbu.sk/
Inne źródło posiada wałki sportowe do Fabii zarówno do wersji z hydroregulatorami jak i do regulatorów mechanicznych
http://engitec.cz/shop/index.php?action ... earchText=
ten mechaniczny to wałek o budowie takiej jak z Felicii.
Porównując budowę wałka od Fabii i Felicii zauwazyłem różnicę w szerokości krzywek Feliciowa ma krzywkę na cały obwodzie o tej samej szerokości; fabia ma przewężenie. Przypuszczam że to przewężenie na wałku oraz trochę zużyte szklanki powodowało stuki które u mnie występowały.


28.10.2018, 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): 31.07.2021, 11:08
Posty: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Rok prod.: 2001
Województwo: lubelskie
Post Re: Fabia - hydropopychacze
Przez moment też miałem próbować takiej przeróbki.


11.08.2021, 17:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 339 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL