Teraz jest 30.06.2024, 07:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[F1] Otwieranie klapy bagażnika z pilota 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Otwieranie klapy bagażnika z pilota
Witam wszystkich, jak widzicie jestem swiezy
mam takie pytanko: posiadam fabie run i jest w niej otwieany bagaznik od zawnatrz (elektroniczie) czy nie da sie przerobic tego aby moc otwierac go pilotem??
dodam ze centralny z alarmem mam fabryczny, jak tez mysle nad kupnem kluczyka scyzoryka i zastanawiam sie czy z 2 czy z 3 guzikami
pozdrawiam


15.06.2007, 14:31
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Pewnie ze sie da kwestia tylko checi i kasy :mrgreen: musisz miec zamek centrlany w kluczyku scyzorku z 3 przyciskami

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


15.06.2007, 14:35
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
wolf napisał(a):
Pewnie ze sie da kwestia tylko checi i kasy :mrgreen: musisz miec zamek centrlany w kluczyku scyzorku z 3 przyciskami



czyli spokojnie moge kupic kluczyk z 3 guzikami? a jeszcze poiazostaje inna kwestia, czy bedą roblemy z zaprogramowaniem go?


15.06.2007, 14:44
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Kluczyk musi miec 3 przyciski gdyz srodkowym otwierasz tylko klape bagaznika. Napewno trzeba bedzie podlaczyc kompa pod VAGa.

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


15.06.2007, 14:48
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
czyli jest to tylko kwestia podlaczenia pod kompa, a moze wiecie jak to sie robi bo mam znajomego elektronika ale newnie nie bedzie wiedzial, mile widziane jakies porady


15.06.2007, 20:25

Dołączył(a): 13.06.2006, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 207
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: M6'07 CR A+
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
Podstawowe pytanie - po co Ci to? Ta opcja co najwyżej odblokuje i delikatnie uchyli Ci bagażnik a i tak będziesz go musiał otworzyć ręką. Jak dla mnie zbędny bajer, bo do tej pory nie znalazłem jego praktycznego zastosowania.

_________________
Pozdor Myjk | http://galeria.emide.pl

Obrazek


15.06.2007, 20:40
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Myjk napisał(a):
Jak dla mnie zbędny bajer, bo do tej pory nie znalazłem jego praktycznego zastosowania.


Bajer ten jest przydatny wtedy jak czasami wracasz np z zakupami do samochodu niechcesz otwierac calego samochodu tylko zalozmy sam bagaznik zeby wsadzic zakupy robisz pstryk i juz masz klape otwarta, po wlozeniu zakupow i zamknieciu klapy samochod sam sie uzbraja w alarm ( niepotrzeba go aktywowac kluczykiem) jest to wygodne chociaz czasami niebezpieczne jesli kluczyki sie zostwi w bagazniku :smiley15:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


15.06.2007, 21:05
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
to juz wiem czy to wygodne czy nie ale nadal gnębi mnie pytanie czy nie ma problemu z zaprogramowaniem tego, moja skodka posiada tylko eletkryczne otwieranie klapy (jak wiekszosc modeli) i czy jest dużo roboty żeby zaprogramowac nowy kluczyk


15.06.2007, 21:18

Dołączył(a): 18.12.2005, 18:56
Lokalizacja: CZĘSTOCHOWA
Posty: 98
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Województwo: śląskie
Post 
Myjk napisał(a):
Podstawowe pytanie - po co Ci to? Ta opcja co najwyżej odblokuje i delikatnie uchyli Ci bagażnik a i tak będziesz go musiał otworzyć ręką. Jak dla mnie zbędny bajer, bo do tej pory nie znalazłem jego praktycznego zastosowania.

Może się mylę ale gdyby zastosować mocniejsze siłowniki to klapa otwierała by się cała.

_________________
FABIA COMBI AME 1.4 LPG. A TO MÓJ SYN.


15.06.2007, 21:55
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Dodatkow jak koledzy piszą, niezbędne siłowniki, do otwierania klapy.
Temat podobny bł tu już na forum, i tam ładnie było rozpisane co i jak, radzę na przyszłość korzystać z SZUKAJKi bo Moderki będą dawać Warny :D :czacha:

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


15.06.2007, 23:01
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.11.2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 291
Podziękował: 0
Pomógł: 39

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
Dolacze sie do tematu bo wlasnie przerabiam to samo,
jezeli kogos satysfakcjonuje rozwiazanie ze po nacisnieciu przycisku bagaznik sam odskakuje to wystarczy podlaczyc sie do pinu nr 5 w kostce XP1 glownej jednostki kompa. tam wychodzi zasilanie do centralnego od bagaznika.
ja teraz mysle jak by zrobic ze po nacisnieciu unlocka w pilocie mozna recznie (przyciskiem na klapie) otworzyc bagaznik...
wpadlem na pewien pomysl z przekaznikami ale moze znacie jakis prostszy sposob...?

_________________
a mialem 101 koni...


26.04.2008, 09:35
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2005, 22:03
Lokalizacja: BYTOM
Posty: 376
Podziękował: 2
Pomógł: 3

Województwo: śląskie
Post 
moze wyżej juz jest opisane ale jestem po paru pivkach i szaszłykach na działeczce

ja mam tak
autoalarm gdzie na pilocie jest dodatkowy guzik otwierania bagażnika
czyli daje +
kupiłem spobie orginalną dolną cześć czyli siłownik z zamkiem ( na allegro za grosze z rozbitka )
kupiłem przekaznik na 12V bo zasilanie z centralni alarmu jest za słabe i trzeba przez przekaznik

podłaczyłem + z bezpieczników , - z masy autka , sterowanie przekaznika z + centralki autoalarmu

działa aż miło :good:


27.04.2008, 19:34
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.11.2007, 15:52
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 291
Podziękował: 0
Pomógł: 39

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post 
przeczytalem dokladnie rozpiske alarmu i stwierdzam ze mam kiche:(
alarm wysyla sygnal na bagaznik tylko i wylacznie wtedy gdy jest rozbrojony, a to wogole mnie nie interesuje. ewentualnie moge zrobic zeby klapa odskakiwala, tylko po co? siedze w samochodzie to moge pociagnac za dzwignie, jak jestem na zewnatrz to moge nacisnac przycisk.
idea byla taka ze jak samochod jest uzbrojony to naciskam przycisk na pilocie i alarm rozbraja sie na kilkanascie sekund, w tym czasie moge otworzyc bagaznik i pozniej po zatrzasnieciu alarm sam sie uzbraja...

_________________
a mialem 101 koni...


27.04.2008, 20:41
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
Wic polega na tym iż fabryczny alarm komunikuje się z ECU po magistrali CAN - i to właśnie po CAn sterownik głóny dostaje info o otwarciu lub zamknięciu drzwi i i o tym czy uaktywnić klawisz w klapie czy nie. Właśnie ECU otwiera siłownik klapy bagażnika ( po naciśnięciu przycisku na klapie). Jeśli ma się fabryczny alarm lub alarm który ma komunikacje po CAN to otwieranie klapy bagaznika z pilota jest realizowane prosto. Jeśli ma się kluczyk ze zdalnym sterowniem CZ, to trzeba mieć moduł konfortu z wbudowaną obsługą zdalnego sterownia z kluczyka. A więc i tak źle i tak niedobrze. W przypadku braku kluczyka ze sterowaniem radiowym i braku fabrycznego alarmu sterowanie z pilota klapy można zrealizować poprzez:

centr. zamek fabrycznie dokładany - BFC 400 001, lub inny w miarę dedykowany do Fabii,
sterownik radiowy z funkcją drugiego kanału do sterowania klapą (opcja sprawdza się w miarę prosto gdy siłownika oryginalnie nie było w tylnej klapie),

oraz dla osób które mają otwieraną klapę tylko dzwignią z kabiny - siłownik z ryglem i górny zamek.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


28.04.2008, 07:39
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 16.12.2008, 13:20
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 28
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Samochód: Fabia Kombi +LPG
Rok prod.: 2002
Województwo: mazowieckie
Post 
Czy mając centralny zamek tylko na kluczyk da się podłączyć pod nieoryginalny alarm otwieranie klapy bagażnika na pilota ? Dodam że centralny i domykanie mi działa. Alarm instalowałem sam.

Próbowałem podłączyć się bezpośrednio pod XP1 pin5 -spalił się bezpiecznik alarmu 15A.


25.03.2009, 23:02
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL