Teraz jest 20.09.2024, 14:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
[F1] Problem- nie działająca szyba pasażera, problem z centralnym 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 04.07.2009, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 28
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Fabia I Combi
Rok prod.: 2004
Województwo: pomorskie
Post Problem- nie działająca szyba pasażera, problem z centralnym
Witam. Mam w swojej Skodzie Fabii 1,9 SDI z roku 2005 w wersji Comfort następujący problem: na początku nie działał brzęczyk świateł oraz nie paliła się dioda przy drzwiach kierowcy sygnalizująca zamknięty zamek centralny (zamek mimo to działał). Teraz doszedł następny problem- nie da się sterować szybą pasażera ani z pozycji kierowcy ani pasażera. Do tego przestało działać domykanie kluczykiem obu szyb. W drzwiach od strony pasażera nie działa centralny zamek - otwierają się tylko drzwi pasażera. Natomiast w drzwiach kierowcy działa zamek centralny. Samochód miał stuknięty cały bok od strony kierowcy. Były wymieniane blachy obu drzwi ze strony kierowcy -środki były przekładane. Przespawany był próg. Czy ktoś spotkał się z wymienionym problemem u siebie albo domyśla się co może być problemem? Jakie mogą być orientacyjne koszty naprawy? Czy można to zrobić poza ASO Skody a jeśli tak to czy ktoś zna jakiegoś dobrego specjalistę w okolicy Gdańska lub Szczecinka. Przepraszam za obszerność postu. Pozdrawiam.


24.08.2009, 10:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.08.2009, 07:54
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 32
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Samochód: comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
Witam!
Jeżeli chodzi o brzęczek świateł i lampki w drzwiach to pewnie padł mikro-wyłącznik w zamku (mikro-wyłącznik 2zł {albo go wymienisz sam albo ktoś ci go wymieni;poszperaj po forum bo o tym mikro-wyłączniku jest masa}, cały zamek zamiennik 179zł, oryginał w ASO 460), natomiast jeżeli padło to wszystko na raz to być może wiązka ale to już nie jestem specjalistą.


26.08.2009, 21:10
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 04.07.2009, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 28
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Fabia I Combi
Rok prod.: 2004
Województwo: pomorskie
Post 
Jutro rano umówiony jestem w Q-service w Szczecinku i zobaczę co oni tam powiedzą i oczywiście napiszę na forum.

[ Dodano: 2009-08-28, 17:49 ]
Witam. Okazało się że wtyczka w wiązce od drzwi chyba odpadła. Tylko przeczyścili jakimś płynem i już działa (koszt 20 zł). Jednak dioda i brak brzeczka okazały się innym problemem i bedzie konieczna wymiana zamka lub znalezienie elektryka który wymieni ten mikrowyłacznik w jakiś sposób.


27.08.2009, 10:38
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam mam nieco podobny problem...
posiadam w swojej fabii centralny zamek z kluczyka Otwierając drzwi od strony kierowcy (przed odpaleniem auta) otwiera się zamek tylko od strony otwieranej nie działają szyby elektryczne prawa i lewa przycisk przy kierowcy nie działa przycisk od szyb po stronie pasażera. Po odpaleniu działa przycisk centrala, po zamknięciu auta z kluczyka od strony kierowcy zamykają się wszystkie drzwi nie miga dioda w drzwiach kierowcy.
Otwierając drzwi z kluczyka od strony pasażera otwierają się wszystkie drzwi działa szyba elektryczna przycisk od strony pasażera nie działają przyciski przy kierowcy po zamknięciu od strony pasażera miga dioda przy kierowcy??????????????????
Help!
z gory dzieki za odp


01.11.2009, 21:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.04.2009, 07:41
Lokalizacja: Brzeg
Posty: 229
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Skrzynia: EYX - 5b.
Samochód: ELEGANCE
Rok prod.: 2003
Województwo: opolskie
Post 
strazak112 napisał(a):
Witam mam nieco podobny problem...
posiadam w swojej fabii centralny zamek z kluczyka Otwierając drzwi od strony kierowcy (przed odpaleniem auta) otwiera się zamek tylko od strony otwieranej nie działają szyby elektryczne prawa i lewa przycisk przy kierowcy nie działa przycisk od szyb po stronie pasażera. Po odpaleniu działa przycisk centrala, po zamknięciu auta z kluczyka od strony kierowcy zamykają się wszystkie drzwi nie miga dioda w drzwiach kierowcy.
Otwierając drzwi z kluczyka od strony pasażera otwierają się wszystkie drzwi działa szyba elektryczna przycisk od strony pasażera nie działają przyciski przy kierowcy po zamknięciu od strony pasażera miga dioda przy kierowcy??????????????????
Help!
z gory dzieki za odp


Zimne luty na płytce drukowanej, prawdopodobnie przy drzwiach kierowcy najlepiej podpiąć pod kompa który zamek i prze-lutować styki


06.11.2009, 20:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 30.03.2010, 08:56
Lokalizacja: SCI
Posty: 19
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: Active
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
Przewietrzę troszkę temat żeby nowego nie zakładać bo tematyka podobna.

U mnie w prawych przednich drzwiach nie kontaktuje coś wtyczka (wtyczki) od strony słupka. Objawy są różne: najmniej upioerdliwe to czasmi nie działający centralny, 2x nie działało zamykanie szyby, ale najupierdliwszym jest rozłączanie głośnika. Właściwie przy otwartych drzwiach nic nie gra po prawej. Poruszanie cała wiązką chwilowo pomaga. Przy zamknietych drzwiach raczej działa, ale podczs jazdy często się wyłacza i, o dziwo, chwilowe "podgłosnienie" załatwia sprawę na chwilę.
Dostałem się wczoraj do wtyczki od strony drzwi i ta górna, czarna z brązowymi kabelkami chyba jest od głośników. Oczywiście przy otwartych drzwiach nie gra, ale podczas wyciągania wtyczki zaczyna kontaktować, ale jak docisnę tak, jak ma byc przestaje. Piny w gnieździe są raczej OK. Sama wtyczka ma lekko zaśniedziałe dwa przednie kontakty, ale spryskanie tego sprayem do czyszczenia kontaktów nie pomogło. Przy wkładaniu wtyczki tak do połowy wszystko gra. Przy dociśnięciu do prawidłowej pozycji przestaje.
Widocznie coś jest nie tak z samym gniazdem..

Jak dostać się do gniazda???? Od strony drzwi to chyba nie da rady - za mało miejsca. Czy od strony schowka to jakoś widać???

EDIT:
No nikt nie wie jak dostać się do gniazda elektrycznego na słupku przy przednich drzwiach bez ich odkręcania ?????


25.05.2010, 09:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.07.2015, 10:08
Lokalizacja: Łódź / Polesie
Posty: 40
Podziękował: 25
Pomógł: 1

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II FL
Rok prod.: 2010
Województwo: łódzkie
Post Re: Problem- nie działająca szyba pasażera, problem z centra
Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem.
Pewnego dnia również przestała mi działać szyba pasażera, myślałem, że to wina bezpiecznika (wtedy też przestają świecić światła dzienne) ale nie, wszystko było OK, bezpiecznik cały.
Wyczytałem, że należy rozebrać sterownik w drzwiach kierowcy, rozebrałem, przeczyściłem, nadal nic. Stwierdziłem, że ten sam zabieg wykonam w drzwiach pasażera - zero rezultatów więc zacząłem demontaż obicia drzwi, jednak gdy zauważyłem, że potrzebuję kluczy torx odpuściłem i wbiłem znów kołki (uderzając pięścią po bokach).
Ku mojemu zdziwieniu szyba zaczęła działać! 8) chyba coś nie stykało.. :browar:

Reasumując - bez młota to nie robota.


03.03.2016, 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.04.2011, 10:41
Lokalizacja: Poznań
Posty: 328
Zdjęcia: 0
Podziękował: 6
Pomógł: 25

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Sport Monnari
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Problem- nie działająca szyba pasażera, problem z centra
Co do samego problemu z szybami to są dwa podstawowe powody.Wiązka w drzwiach która w moim przypadku raz spowodowała zwarcie i uszkodzenie elektroniki silniczka podnoszenia szyby.Jakiś czas było dobrze, ok roku gdy nagle sytuacja się powtórzyła.Problem jedna okazała się nie wiązka w drzwiach, która po naprawie działa prawidłowo, a tym razem wiązka główna.Po przejrzeniu jej i zaizolowaniu uszkodzonych przewodów szyby znów ruszyły.Dodam jeszcze że za tym drugim razem prócz szyb przestało działać również wspomaganie, ale to temat na inny wątek ;)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

_________________
F2 by marcing040381


07.03.2016, 20:04
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL