Teraz jest 18.04.2024, 22:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
[F1] Problem z zamokniętym dywanikiem... 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Problem z zamokniętym dywanikiem...
Witam,


od dwoch tygodni jestem szczesliwiym posiadaczem Fabii, niestety jestem drugim właścicielem wiec w trakcie użytkowania wychodzą kolejne problemy. Dzieki informacjom uzyskanym z forum uszczelniłem tylne drzwi. Jednak mam poważniejszy problem, który wczoraj odkryłem po ulewnym deszczu. Na podłodze od strony kierowcy pod dywanikiem gumowym była kałuża. Do końca nie znalazłem przyczyny tej powodzi, ale najpierw chciałbym uporać się z wysuszeniem tej części samochodu by nic nie zaczłęło gnić. Problem polega na tym, iż nie wiem jak wysuszyć mate wygłuszającą, która znajduje się pod dywanikiem. Suszyłem suszarką ze trzy godziny jednak po dociśnięciu dywanika do podłogi pojawia się woda. Może wy mieliście już taki przypadek albo chociaż doradźcie mi jak można usunąć wodę z samochodu. Chciałbym jak najszybicej usunąć ten problem ponieważ zaczyna pojawiać sie nieprzyjmny zapach :)

Pozdrawiam

Mariusz


08.08.2006, 15:36

Dołączył(a): 05.07.2006, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Posty: 131
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Województwo: łódzkie
Post Re: Problem z zamokniętym dywanikiem...
xkluska napisał(a):
Witam,


od dwoch tygodni jestem szczesliwiym posiadaczem Fabii, niestety jestem drugim właścicielem wiec w trakcie użytkowania wychodzą kolejne problemy. Dzieki informacjom uzyskanym z forum uszczelniłem tylne drzwi. Jednak mam poważniejszy problem, który wczoraj odkryłem po ulewnym deszczu. Na podłodze od strony kierowcy pod dywanikiem gumowym była kałuża. Do końca nie znalazłem przyczyny tej powodzi, ale najpierw chciałbym uporać się z wysuszeniem tej części samochodu by nic nie zaczłęło gnić. Problem polega na tym, iż nie wiem jak wysuszyć mate wygłuszającą, która znajduje się pod dywanikiem. Suszyłem suszarką ze trzy godziny jednak po dociśnięciu dywanika do podłogi pojawia się woda. Może wy mieliście już taki przypadek albo chociaż doradźcie mi jak można usunąć wodę z samochodu. Chciałbym jak najszybicej usunąć ten problem ponieważ zaczyna pojawiać sie nieprzyjmny zapach :)

Pozdrawiam

Mariusz


Identyczny przypadek czytałem gdzieś jakiś czas temu. Tylko nie wiem czy nie n ainnym forum. Koleś miał dramat z tym. Pouszczelniał wszystko i nadal mu zalewało w miejscu koło kierowcy... Może znajdę temat to wkleję linka.

_________________
1,9 TDI (133@326)


08.08.2006, 16:41
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
sontario, Chyba było to na naszym forum, bo też sobie przypomiam tą historię...

[ Dodano: 2006-08-08, 17:53 ]
Tu były problemy z przeciekami poruszane na forum :)

http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... light=woda

http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... light=woda

http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... light=woda

http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... light=woda

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


08.08.2006, 16:47
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.07.2006, 19:37
Lokalizacja: Łódź
Posty: 131
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Województwo: łódzkie
Post 
sebasuperb napisał(a):
sontario, Chyba było to na naszym forum, bo też sobie przypomiam tą historię...


Dokładnie te historie miałem na myśli. Ciekawe, czy w końcu wiadomo skąd dostawała się ta woda?

_________________
1,9 TDI (133@326)


09.08.2006, 07:22
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Czy samochód w trakcie deszczu stoi na pochyłości? Kiedyś w trakcie deszczu widziałem jak woda wlewała się do mojego samochodu po uszczelce przednich drzwi od dołu jak stał na sporej pochyłości (przód wyżej niż tył). Normalnie woda się nie wlewa z przodu a tylne drzwi oczywiście uszczelnione w ASO.


09.08.2006, 07:32

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
A może podjechac do firmy sprzątającej autka, na pewno piorą dywany, fotele na mokro itp, to pewnie mają jakis odkurzać odsysający wodę czy coś.

Można też ściągnąć plastik przy drzwiach i podważyć dywanik, wtedy będzie łatwy dostęp do zalanego wygłuszenia (tylko z tego co pamiętam wykonane jest ono z gumy więc nie wiem jak mogło nasiąknąć wodą)


09.08.2006, 08:43
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No właśnie mam zamiar jakoś dostać się po spód dywanika żeby sprawdzić co mogło zamoknąć i jakoś to wreszcie wysuszyć.

McsEb mata wygłuszjąca jest chyba z filcu, wnioskuje to po aukcji jaką znlazłem na allegro:
http://www.allegro.pl/item118433591_sko ... _kpl_.html.

Zanim jednak zaczne rozbierać tapicerke podjade do firmy która zajmuje się czyszczeniem i zorientuje się czy będą w stanie mi osuszyć ten dywanik.

A co do samej przyczyny zamoknięcia mam dwa podejrzenia:

- albo przeciek od spodu, napiszcie proszę czy jest to możliwe (zglądałem pod spód, żadnych dziur nie swierdziłem, tylko w jednym miejscu jakby brakowało zaślepki - czy możliwe że właśnie tędy woda się dostaje??)

- drugie podejrzenie to nieszczelne drzwi - choć na plastikach nie ma śladów przeciekania, brak jakichkolwiek zacieków - to wydaje mi się że woda może dostawiać się przez uszczelkę na wysokości przjeścia słupka bocznego szyby w drzwi potem migruje koło bezpieczników i dostaje się pod plastik z lewej stronu koło wyprofilowanego miejsca pod lewą noge (trochę chyba zagmatwałem). Tak czy inczej skorzystałem z informacji znajdujących się na forum i podłożyłem pod uszczelke pióro starej wycieraczki. Teraz chciałbym wysuszyć dywanik i sprawdzić czy moja praca nie poszła na marne :)


09.08.2006, 09:45

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
xkluska napisał(a):
McsEb mata wygłuszjąca jest chyba z filcu, wnioskuje to po aukcji jaką znlazłem na allegro:
http://www.allegro.pl/item118433591_sko ... _kpl_.html.

Widać w benzynkach jest filcowa bo może silnik ciszej chodzi i nie trzeba tak wygłuszać, u mnie była guma taka gruba z 1,5cm, a filc był tylko z tyłu pod nogami pasażera.

Co do przyczyny podciekania może polej na myjni wodą ostro po szczelinach w drzwiach i zobaczysz wtedy czy to one przeciekają.


09.08.2006, 09:56
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No jeden problem z głowy, dywaniki wysuszone. Podjechałem na myjnie i wyciągneli mi wszystko odkurzaczem wodnym, a przy okazji odkurzyłem sobie swoje autko. Teraz tylko czekać na deszcz i będe mógł ocenić rezultaty swego uszczelniania. :) Wielkie dzieki za proady...


09.08.2006, 11:05

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Miałem kiedyś też mokry filc na podłodze i wysuszełem metodą domową :).
Układałem gazety, gdy namokła kładłem następną .Długo to trwa ale daje wyniki.


09.08.2006, 12:34

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
jednak nie było tak dobrze jak myślałem. Po kolejnym deszczu znów miałem mokry dywanik ale tym razem również z tyłu za kierowcą. Doszedłem do wniosku ze woda musi dostawać się od podwozia. Tak więc dziś cały dzień spędziłęm na rozbieraniu swojej Fabii wreszcie po bojach z wykręcaniem siedzenia i demontażem plastików dostałem się pod dywanik do maty wygłuszającej. Jak zobaczyłem w jakim jest stanie to troszke się przeraziłem była cała mokra i smierdząca. Po wyjęciu maty i ogólnych oględzinach podwozia od wewnątrz okazało się że woda najprawdopodobniej dostawałą się przez otwory technologiczne w podwoziu (ślady wody przy zaślepkach tych otworów. Zabezpiczyłem te miejsca masą uszczelniająco wygłuszjącą wysuszyłem mate i mam nadzieję że już nie będe miał więcej problemów z przeciekającym samochodem. :)

Gdyby ktoś kiedyś miał problemy z demontażem plastików służę pomocą


11.08.2006, 20:39
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 11 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL