Teraz jest 28.03.2024, 20:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
[F1-F4] montaż alarmu 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post montaż alarmu
witam. próbuję samodzielnie podłaczyć alarm do fabii. Mam pytanie jak znależć przewód , do którego mam podlączyć przewód masowy ( chodzi mi o przewód od otwierania przednich drzwi , żeby po ich otworzeniu zadziełał alarm ) narazie podłączyłem tylko do lewych drzwi ale alarm nie dzieła jak otwieram prawe. Moja fabia to wersja bez c. zamka i bez czujników w drzwiach tylnych. jakjuz pytam to moze ktos też mi popowie gdzie najlepiej wpiać przewody od alarmu do kirukowskazów , pytalem znajomego i podobno najlepiej jest to zrobić gdzies we wiazce idacej do tylnych swiateł.


11.07.2006, 14:01

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
jesli po otwarciu tylnych drzwi wlaczaa ci sie lampka w suficie z przodu to dobrym rozwiazaniem byloby podlaczyc sie do niej a nastepnie do lampki w bagazniku gdyz te droge wlamania tez nalezaloby zabezpieczyc. nie zapomnij tez o zabezpieczeniu maski bo bez tego alarm nie wiele pomoze.szczerze gdybym sam montowal alarm wolalbym zeby to zrobil mi zaufany elektryk i tylko on wiedzial co do czego i gdzie jest podlaczone.tak wlasnie zrobilem ale na alarmie nie skonczyly sie zabezpieczenia.


11.07.2006, 16:01

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Szczerze mówiąc....sam bym do Fabii alarmu nie montował... :roll: ;-)


11.07.2006, 18:43

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Też mi się zdaje, że nie ma co samemu montować alarmu. Wiadomo - amatorski montaż - amatorskie działanie alarmu. Nie obrażając nikogo.
Myślę, że jak stać Cię na alarm to i parę złotych na montaż się znajdzie.


11.07.2006, 21:05

Dołączył(a): 14.04.2005, 21:06
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 108
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: Ford Focus TDDI
Rok prod.: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Posiadam instrukcje montarzu alarmu FOX do fabii

Pisz do mnie na gg lub PW

_________________
Obrazek


11.07.2006, 21:18
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nie chodzi o kasę tylko o satysfakcję. sam podłączyłem ostanio centr. zamek , alarm też działa i nie było to trudne . nie podłączyłem tylko dwóch rzeczy o których pisałem wczesniej . Myslałem że ktos z wsa posiada schemart instalacji elektr, i poda mi kolory kabelkow do których nalezy sie wpiąć . oszczedziło by mi to troszkę czasu .


11.07.2006, 21:39

Dołączył(a): 14.04.2005, 21:06
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 108
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: Ford Focus TDDI
Rok prod.: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: montaż alarmu
walus napisał(a):
witam. próbuję samodzielnie podłaczyć alarm do fabii. Mam pytanie jak znależć przewód , do którego mam podlączyć przewód masowy ( chodzi mi o przewód od otwierania przednich drzwi , żeby po ich otworzeniu zadziełał alarm ) narazie podłączyłem tylko do lewych drzwi ale alarm nie dzieła jak otwieram prawe. Moja fabia to wersja bez c. zamka i bez czujników w drzwiach tylnych. jakjuz pytam to moze ktos też mi popowie [shadow=red]gdzie najlepiej wpiać przewody od alarmu do kirukowskazów [/shadow], pytalem znajomego i podobno najlepiej jest to zrobić gdzies we wiazce idacej do tylnych swiateł.


STEROWANIE KIERUNKOWSKAZAMI

DO PRZEWODÓW CZARNO-BIAŁEGO poz.nr 15 I CZARNO-ZIELONEGO poz.nr.14 W CZARNYM 16-o pinOWYM ZŁĄCZU MODUŁU STERUJĄCEGO POD DESKĄ ROZDZIELCZĄ
W celu wykonania podłączenia należy rozciąć przewody czarno biały i czarno zielony

[ Dodano: 2006-07-11, 22:52 ]
walus napisał(a):
witam. próbuję samodzielnie podłaczyć alarm do fabii. Mam pytanie jak znależć przewód , [shadow=blue]do którego mam podlączyć przewód masowy [/shadow]( chodzi mi o przewód od otwierania przednich drzwi , żeby po ich otworzeniu zadziełał alarm ) narazie podłączyłem tylko do lewych drzwi ale alarm nie dzieła jak otwieram prawe. Moja fabia to wersja bez c. zamka i bez czujników w drzwiach tylnych. jakjuz pytam to moze ktos też mi popowie gdzie najlepiej wpiać przewody od alarmu do kirukowskazów , pytalem znajomego i podobno najlepiej jest to zrobić gdzies we wiazce idacej do tylnych swiateł.


do przewodu BRĄZOWO _ CZARNEGO pos.nr1 w czarnym 5-o PINowym złączu modułu sterującego pod deską rozdzielczą

[ Dodano: 2006-08-08, 22:25 ]
Cytuj:
Cześć miałem do Ciebie wczesniej napisać , kiedyś odpisałeś na moj post (do przewodu BRĄZOWO _ CZARNEGO pos.nr1 w czarnym 5-o PINowym złączu modułu sterującego pod deską rozdzielczą) chodzi o podpiecie kabelka od alarmu do masy od drzwi. Moje pytanie co to za czrne 5 pinowe złącze bo za cholerę nie mogę znależć. Dzięki zxa odpowiedż złącze od kieruków znalałem bez problemu podłaączyłem tak jak mówuiłes i weszystko jest ok.


Jeżeli wyciągniesz sobie moduł z wtyczkami to patrząc na niego powinno być
4 lub 5 wytczek pierwsza z nich jest koloru brązowego druga czarnego trzecia
czerwonego i czwarta chyba brązowa to podpinasz się do drugiej wtyczki
<czyli czarnej ok 5cm z wieloma przewodami do kabla brązowo-żółtego. patrząc
od strony brązowej wtyczki to w czarnej jest to ostatni przewód a patrząc od
lewej w prawą w strone brązowego złącza jest to pierwszy

_________________
Obrazek


11.07.2006, 21:50
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post jak podłączyć centralny zamek do alarmu?
Czy ktoś się orientuje jak podłączyć oryginalny centralny zamek do alarmu który podaje 2 masy.Byłbym wdzięczny za podanie kolorów przewodów.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 21.08.2006, 07:10 przez max3232, łącznie edytowano 1 raz



21.08.2006, 06:16

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Słuchaj sytuacja wygląda w ten sposób że aby wszystko miało sens to musisz miec w alarmie wyjście na sterowanie zamkiem. Jeżeli nie masz to możesz też się podpiąć ale wtedy alarm bedzie się wyłączał jak na przykład przekręcisz kluczyk w drzwiach (albo jak ci to łamakiem zrobią). Także jak masz schemat od alarmu to zrób fotę to ci powiem co i jak a jak nie masz schematu to podaj model alarmu to coś poszukamy


23.08.2006, 16:18

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Alarm mam Legendford F14 steruje 2 masami lub plusami w zależności jak podłącze.Schematu nie mam czym zeskanować
Pozdrawiam


24.08.2006, 09:22

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
alarm ma sterowanie , w drzwiach kierowcy sa kable odpowiedzialne za sterowanie zamkiem , w nie trzeba sie podpiac ale sam dorabialem centralny wiec nie pomoge ci w ktore .

_________________
touran Obrazek


24.08.2006, 15:51
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Schemat elektryczny z podpowiedziami
Witam wszystkich. Od miesiąca jeżdżę Fabią Kombi 1.2 z 2003 roku. Jestem z niej bardzo zadowolony, ale ostatnio postanowiłem założyć alarm.

Kupiłem Alarm SEO DOLPHIN z syreną, czujnikiem wstrząsowym i czujnikami ultradźwiękowymi ruchu. Do tego przekaźnik 40 A i stycznik pod maskę.

Mam jako takie pojęcie o lutowaniu itp. Bez problemu założyłbym sam ten alarm, ale mam kilka problemów technicznych.

1. Nie mam żadnego schematu elektrycznego i nie wiem gdzie co jest.
2. Jak podłączyć się do centralnego zamka?
3. Jak podłączyć się do kierunkowskazów i czujników drzwiowych (gzie one są).
4. Jak odciąć zapłon przy użyciu przekaźnika?

Nie wiem gdzie jest centralka sterująca centralnym zamkiem, nie wiem jakie kolory kabli są do czego itp.

Gdyby ktoś napisał mi wmiarę przejżystą instrukcję postępowania to bez problemu dam sobie radę. Oryginalna instrukcja od alarmu niewiele tłumaczy. Ogólnie o elektryce mam jakieś pojęcie natomias nigdy nie montowałem alarmu w aucie.

Jeśli ktoś mógłby mnie poratować to będę zobowiązany.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.


25.08.2006, 07:47

Dołączył(a): 13.04.2006, 20:36
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 243
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Cytuj:
3. Jak podłączyć się do kierunkowskazów i czujników drzwiowych (gzie one są).


Wyzej już było napisane.


Cytuj:
4. Jak odciąć zapłon przy użyciu przekaźnika?


Najlepiej na przewodzie dodatnim (+) z pompy paliwa.


Cytuj:
2. Jak podłączyć się do centralnego zamka?


Musisz wpiąć sie do modułu sterującego centralnym zamkiem. Jeżeli nie wiesz gdzie on sie znajduje to szukaj po kablach od siłowników.

Cytuj:
1. Nie mam żadnego schematu elektrycznego i nie wiem gdzie co jest.


Ja montowałem bez i dałem rade... może ktoś inny na forum ma schemat...


26.08.2006, 21:57
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.04.2005, 21:06
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 108
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: Ford Focus TDDI
Rok prod.: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Instrukcja instalacji Alarmu FOX F900 T/3 RND w samochodzie Skoda Fabia
Mam nadzieje że się przyda



ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 12.01.2007, 23:26 przez Bourne, łącznie edytowano 1 raz



28.08.2006, 13:19
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Schemat podłączenia
Dzięki serdeczne za schemat. Na pewno się przyda i dam sobie radę.

Pozdrawiam wszystkich


29.08.2006, 08:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL