Teraz jest 15.05.2024, 06:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
[F1] zawór na filtrze paliwa 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post zawór na filtrze paliwa
Witam,
mam pewną wątpliwość
Otóż zamówiłem w Łodzi filtr paliwa. Miał być z zaworem oryginalny. Przyszedł bez zaworu i do tego taki, że starego zaworu też nie ma gdzie przełożyć.
Ilość końcówek pasowała więc mechaniorzy doszli do wniosku, że zawór jest w środku i zamontowali. Samochód jeździ bez większej różnicy.
No i pytanie czy może być taki filtr z zaworem w środku?
A jeżeli jeżdżę teraz bez tego zaworu to czy może to czymś grozić? Jakąś kosztowniejszą naprawą nie daj Bóg?
Proszę o pilną poradę.
Pozdr


06.07.2006, 21:41
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
hmm nie wiem o ktory filtr chodzi, ale jezeli ten kolo baku to u mnie nie ma zadnego zaworu na filtrze, jest puszka ;] z 3 cyckami na ktore zakladamy kable :P widocznie zawor byl nie potrzebny jezeli "nowe" wersje nie maja takiego "udogodnienia"


07.07.2006, 06:38
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No i wszystko jasne.
Zadzownil do mni Pan z Łodzi i wszystko wytlumaczyl.
Owszem kiedyś byly filtry paliwa razem z zewn. zaworem cisnieniowym. Jednak ludzie kupowali sam filtr i przekladali ten zawór na nowy filtr. Więc Skoda wymyślila, że schowają zawór do środka i dalej biorą pelną wartość.
więc jak ktoś ma nowy samochód ma tez nowy typ filtra.


07.07.2006, 11:28

Dołączył(a): 01.09.2005, 19:48
Lokalizacja: Kozłów
Posty: 61
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Octavia II 1.9 TDI
Województwo: małopolskie
Post 
Filtr do 1.4 MPI 60 KM ma filtrze paliwa z jednej strony wylot paliwa do silnika, a z drugiej ma króciec zasilający z boku i otwór na zatrzaskowy zawór przelewowy w osi filtra.Jeżeli zamontowali mechanicy inny filtr to to znaczy że nie masz przelewu.
Filtry te zmieniały się na przełomie 2002 roku (o ile dobrze pamiętam).Przerabiałem to u siebie, gość w sklepie chciał mi wcisnąć z jednym króćcem wylotowym i wlotyowym.
Nowych filtrów chyba jeszcze nie ma w zamiennikach, są tylko oryginalne.

_________________
Octavia II 1.9 TDI Ambiente :)
Była Fabia 1.4MPI 60KM


08.07.2006, 00:57
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
benek napisał(a):
Nowych filtrów chyba jeszcze nie ma w zamiennikach, są tylko oryginalne.


Filtron ma już jako zamiennik właśnie te 3 końcówkowe filtry. I co ciekawe rozbieralne, z możliwością wymiany później samego wkładu filtra.

Ale nie ma róży bez kolców. Filtron sp....ł wykonanie, końce rurek zostawił chamsko ściete a nie sfazowane, to samo z pierścieniami do zatrzaśnięcia szybkozłączek. Założenie szybkozłączki na takie końcówki graniczy z cudem. Wiem bo połasiłem się na tańszego Filtrona (45zł), zamiast kupić oryginał (80zł).

PS. Nie wiem jak w sklepie www.skodaczesci.pl znaleźli rozbieralny oryginalny filtr jak orginał jest zawalcowany i raczej już nierozbieralny.


08.07.2006, 18:58
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 01.09.2005, 19:48
Lokalizacja: Kozłów
Posty: 61
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Octavia II 1.9 TDI
Województwo: małopolskie
Post 
Ja wymieniłen na oryginał-który kupiłem w podobnych pieniądzach chyba coś koło 60zł w sklepie prywatnym z cześciami do grupy VW w Krakowie.

_________________
Octavia II 1.9 TDI Ambiente :)
Była Fabia 1.4MPI 60KM


09.07.2006, 07:54
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL