Teraz jest 08.07.2024, 23:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Problem z odpalaniem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 22.06.2009, 17:56
Posty: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: Fabia 1.4 AZF
Województwo: mazowieckie
Post Problem z odpalaniem
Witajcie

Chciałbym wam opisać dość duży problem jaki występuje z samochodem mojej siostry.

Auto Fabia 1.4 benzyna BBY z roku 2003 przebieg 124,5 tyś. Auto kupione zostało 2 lata temu w Wimarze w Warszawie na modlińskiej, generalnie wszystko było cacy do czasu awarii ABS. Któregoś razu zapaliła się kontrolka od ABS-u i sam ABS przestał działać. Auto pojechało do ASO POL-MOT Auto na Sokratesa w Warszawie, naprawa (koniec kwietnia 2009):
Instalacja ele. pompy ABS - naprawa
Materiał: wymiana bezpiecznika wiązki 40A
dodatkowo:
Wiązka ele. w komorze silnik - naprawa

No i auto śmigało aż w maju zaczęły się problemy z odpalaniem. Początkowo auto kręciło ale nie zapalało ale załapywał po 3-4 razach przy czym problem nie pojawiał się codziennie ale raz na 2 dni albo rzadziej ale pojawiał się a jak załapało to auto śmigało bez problemów. Sytuacja się tak powtarzała aż ze 2 tygodnie temu auto z rana w ogóle przestało odpalać, silnik kręcił, momentami było tak że już prawie załapał ale niestety. Przyjechało Assistance, typek sprawdził olej: bagnet czysty (a kontrolki się nie paliły od braku oleju), mówi silnik zatarty. Jeszcze przed wymianą ABS oleju było pełno, auto nie ma wycieków i nie wcina olej więc dziwna sprawa :???: . Auto na lawecie pojechało do ASO - POL-MOT Auto na Sokratesa w Warszawie. Okazało się że olej był ale około 2 litrów tak że nie łapał bagnet ale też i czujnik się nie zapalał. Silnik niezatarty. Podłączyli pod kompa i mówili że nic nie wykryło zero błędów, nie mają pojęcia co to i szukają. Po jakimś czasie stwierdzili, że to przepustnica. Wymienili ją i auto odpaliło koszt 1600 zł :shock: . Ja osobiście uważam, że to dość dziwne że przepustnicy na kompie nie wykryło tym bardziej, że problem od maja jest z odpalaniem. Powiedziałem żeby dali mi tą zepsutą. Auto wróciło do domu a wieczorem tego samego dnia znowu były problemy z odpalaniem (ale załapał za 3-4 razem). Telefon do ASO znów zabrali auto podłączają pod komputer i tam wszędzie błędy:
Brak komunikacji ze sterownikiem silnika
To mówią ze nie licząc przepustnicy coś jeszcze musi być 2 dni auto u elektryka w ASO siedziało i:
Instalacja elektryczna sterownika silnika - naprawa
Materiał: Opaska przewodów elektrycznych (akcja)

koszt 400zł

Auto odebrane parę dni pojeździło i znów problem z odpalaniem. Jednym słowem 2000zł naprawy i problem dalej jest. Poradźcie coś, czy ktoś miał podobny problem ktoś coś może wie. Albo co w takiej sytuacji zrobić bo mi się wydaje, że oni z ASO POL-MOT Auto na Sokratesa w Warszawie nie wiedzą co mają robić i zaczynają naliczać i naciągać przez wymiany sprawnych części i drogich. Starą przepustnicę mam ale nie wiem jak sprawdzić bez auta czy sprawna a nie chcę dłubać przy Fabii do czasu wyjaśnienia sprawy. Jednym słowem POMOCY!!! :worthy:


30.07.2009, 22:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post 
Ja bym sprawdził wszystkie wtyczki i kable na początek. Może sterownik padł. A tak poza tym ASO nie ma na celu naprawy tylko sprzedaż aut i wiedza ich mechaników jest nie wielka lepiej było by odwiedzić jakiegoś dobrego elektryka samochodowego. Samochód był kupiony z znanego źródła? i czy było serwisowane?


30.07.2009, 22:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.06.2009, 17:56
Posty: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: Fabia 1.4 AZF
Województwo: mazowieckie
Post 
auto kupione używane w salonie skody, pełna książka i nawet była 3 miesięczna gwarancja więc raczej pewne źródło (powiedzmy). No ja teraz rozpatruje 2 rzeczy, przyczyna problemu, i co zrobić z tym fantem, że ASO naprawia wymienia naciąga i nic to nie daje, czy gdzieś z tym można się odwołać :/


30.07.2009, 22:54
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.07.2007, 12:55
Lokalizacja: Podkarpackie
Posty: 940
Podziękował: 0
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: auto emocion
Rok prod.: 2000
Województwo: podkarpackie
Post 
Wątpię żebyś coś z tym załatwił. Zamiast włóczyć się po ASO lepeij było by dać elektrykowi i to dobremu.


01.08.2009, 21:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 21.07.2008, 07:26
Lokalizacja: Łódź
Posty: 90
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Samochód: Seat Cordoba
Rok prod.: 2003
Województwo: łódzkie
Post 
No i tu mamy koleiny przypadek ze ASO jest do dupy.

Kolego zapewne przepustnica jest gitesik wiec 1600 poszło w kanał (niestety).

Cała zmora to pierdzielona wiązka. Za 400 to chyba tylko izolacje wymienili biorąc pod uwagę cennik ASO :).

Jedź do elektryków co mają pojęcie nich temat rozłoża na łopatki tz wiązke posod podszybia do centrali silnika. A ASO no cóż te marmury z czsegos mają


03.08.2009, 14:51
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.03.2009, 21:14
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 447
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia II
Rok prod.: 2008
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Luknij jeszcze na przekaźnik pompy paliwa i na jego złącze, zdarza się że gniazdo było felerne i nie łączy przez co auto gaśnie.

_________________
Škoda Fabia


03.08.2009, 17:52
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 22.06.2009, 17:56
Posty: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: Fabia 1.4 AZF
Województwo: mazowieckie
Post 
Dzięki za zainteresowanie, w tej chwili staram się załatwić badanie starej przepustnicy z oficjalnym potwierdzeniem, że jest sprawna (jeżeli jest, ale mam wrażenie że jest sprawna) po czym będę zgłaszał reklamację.

Auto wciąż ma sporadyczne problemy z odpalaniem ale już nie ASO będzie się tym zajmowało.

[ Dodano: 2010-05-12, 09:07 ]
Witajcie odświeżam temat bo po zimie problem znowu się pojawił, auto z rana ledwo odpala po przejechaniu paru km jak jeszcze jest rozgrzany silnik nie chce odpalić a jak odpali to z wydechu leci chmura czarnego dymu auto wariuje obrotami i gaśnie zaraz jak sie odczeka to może odpalić a może dalej się buntować :/

okazało się że to był uszkodzony czujnik temperatury płynu chłodzącego


03.08.2009, 21:17
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 28.05.2014, 09:23
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2008
Województwo: wielkopolskie
Post POBLEM Z ODPLANIEM
Witam,mam pytanie czy ktoś może spotkał sie z takim pronlemem :
Podzcas gdy temeratura na zenatrz jest ok 25-35 stopni nie mogę odplic swojej skodziny.zaskoczy dopiero po 3-4 rozruchu
i jest to sytuacje kiedy smochód postoi 4-5h.kiedy mam krótsze przerwy czyli tak ok 1h miedzy rozruchem probelm ten nie wystepuje.Samochód z instalacja Lpg sprawdzałem już odłaczając gaz( porada znajomego którey miał problem z parownikiem) czy bedzie tak samo i na chwilę przeszło i obajwy wróciły po tyg.Co może być przyczyną jakiś czujnik??nie wiem prosze o jakies porady zamiost udam sie z nia do mechnika bo znajac zycie zostane bez samochodu na kilka dni a nie ukrywam ze baaardzo mi to uprzykrzy zycie:(


28.05.2014, 09:49
Zobacz profil
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.01.2011, 18:25
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 950
Zdjęcia: 0
Podziękował: 34
Pomógł: 40

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mondeo MK IV
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: POBLEM Z ODPLANIEM
Kolego na przyszłość zainwestuj w klawiaturę, albo bardziej przykładaj się do pisania bo aż źle się to czyta.

A propo tematu: czy auto kręci normalnie ale nie odpala? jakie są objawy gdy próbujesz odpalić ale nie chwyta? Czy auto zwykle stoi na prostym podłożu czy może np lekko pochyłym?

_________________
Czyszczenie tapicerki w domu klienta: meble, dywany, wykładziny, materace, tapicerka samochodowa | Ozonowanie pomieszczeń - Śląsk!


28.05.2014, 10:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 28.05.2014, 09:23
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2008
Województwo: wielkopolskie
Post Re: POBLEM Z ODPLANIEM
Przepraszam za błedy ale jestem w pracy i nie za bardzo mogłem swobodnie korzystać z komputera-teraz sie uspokoiło:) Samochód parkowany i na równym i na pochyłym terenie w zależności od miejsca gdzie parkuję,kręci normalnie tylko nie chce zaskoczyć nie wiem , tak jakby nie dostawał paliwa??.Po pierwszym przekreceniu cisza po drugim zaskoczy na 2 sek i gaśnie.Powiedzmu że 3 przekręcenie i odpala normalnie.Myślałem , że może to wina świec wymieniłem na NGK nadal to samo.


28.05.2014, 10:23
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5408
Podziękował: 168
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: POBLEM Z ODPLANIEM
emiluch13, spróbuj z pedałem gazu jak tu:

viewtopic.php?f=2&t=17428&hilit=nie+odpala+na+ciep%C5%82ym

viewtopic.php?f=2&t=19415&hilit=nie+odpala+na+ciep%C5%82ym

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


28.05.2014, 10:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.09.2009, 17:27
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 56
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Combi Style + Joy
Rok prod.: 2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: POBLEM Z ODPLANIEM
U mnie jak auto postało dłużej na słoneczku ( temp właśnie pow. 30 stopni C ) to też nie chciało odpalać - winnym okazał się elektrozawór N80 ( zawór par paliwa czy jakoś tak :wink: ). Podobno w FII trafiały się wadliwe od Valeo bodaj.


28.05.2014, 12:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL