Teraz jest 05.05.2024, 12:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
[F1] sportowa wkładka filtra powietrza 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post sportowa wkładka filtra powietrza
witam
czy warto zainwestować w sortowy wkład powietrza,czy nie jest to szkodliwe dla silnika i czy mi to da jakieś oszczędności, dodam ze dużo jeżdże mam autko 3 lata i już nakręciłem 100 tyś ,czy po myciu tego wkładu zachowuje on swoje właściwości bo słyszałem rózne opinie


28.06.2006, 13:21
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
na wstepie - temat juz byl :)
a po wstepie :
mozna zastosowac, z opini uzytkownikow takiego cuda nie bylo mowy o " zlym dzialaniu" na silnik
co do konserwacji takiego filtra.. nalezy go czyscic z syfu..po czyszczeniu sa jakies takie "olejki" ktora powoduja ze filtr zachowuje swoja wlasciwosc.. co prawda nie jest on wieczny ale dbajac o filt za pomoca srodkow przeznaczonych do nich mysle ze pojezdzisz na nim dosc dlugo.


28.06.2006, 19:48
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja słyszałem że auto ponoć jest ciut elastyczne w górnym zakresie obrotów - łatwiej się wkręca - Wilkosz ma to założone - zapytaj go co on o tym myśli

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


29.06.2006, 09:28
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nie jest zalecana jedynie do diesla TDI w trosce o przepływke.
Cudów nie ma,jeśli filtr przepuszcza więcej powietrza to automatycznie zredukowana zostaje sama filtracja,oczywiście nie są to jakieś drastyczne różnice w stosunku do ori wkładu.
W skrajnych przypadkach z takiej wkładki po przepaleniu potrafią odrywać sie druciki,grubości włosa i trafić prosto do przepływki
Napisałem TDi też z innego powodu,w odróżnieniu od SDI gdzie o mocy waży każdy gram powietrza :) taki wkład poprostu nic nie daje.
Expertem nie jestem,poprostu przerabiałem ten temat,pierwsze kupiłem K&N potem zaczołem pytać :P wkładka po nie całym tygodniu jazdy trafiła na półke,a ja wróciłem do sprawdzonego ori filtra.
pozdrawiam

p.s jest do kupienia :)


06.07.2006, 22:46

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post sportowa wkładka filtra powietrza
ale mnie wystraszyłeś tymi drucikami, chyba wyjme wkładke i założe sobie normalny


07.07.2006, 10:07
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
warcol, to w końcu masz wkładkę, czy cały stożek? Z dolotem czy bez? Wczoraj gadałem z chłopakami z OCP i jeden z nich rysował mi bardzo mało problematycznę kwestię instalacji takiego cuda i raczej nie uważał, by takie kwestie jak zawalenie silnika jakimiś paprochami wchodziły w grę. Jak będziesz dbał o filtr, tak jak należy dbać o inne podzespoły eksploatacyjne, to raczej nie zniszczysz silnika. Gdyby te filtry działay destrukcyjnie na motory, to by się nie sprzedawały tak dobrze. Ja zamierzam sobie wstawić K&N tylko muszę jeszcze zgłębić co i jak i jaki filterek.


07.07.2006, 11:23
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post wkład powietrza
mam sportową wkładke J&R już przekulałem na nim około 80 tyś znaczącej poprawy aż tak nie odczuwam może jak kolega wcześniej pisał lepiej sie zbiera na wyższych obrotach tylko zacząłem sie martwic bo niby piszą że wytrzymuje taka wkładka około 90 tyś i niedługo trzeba będzie coś kupić ale jak przeczytałem o tych drucikach to sie lekko przestraszyłem i jeszcze kiedyś chyba ze trzy razy jak mi czyścili to sprężonym powietrzem,obecnie zakupiłem preparat do czyszczenia i tam wyraźnie napisane jest żeby nie czyścić powietrzem spręzonym dlatego tu moje obawy


07.07.2006, 13:01

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
nie chce siać żadnej paniki :mrgreen: podejrzewam że akcja z drucikami to wyjątkowa sytuacja,i cieżko zwalić wine na sam wkład po padnięciu przepływki raczej jest to dmuchanie na zimne:P i dotyczy diesla.
Polecam lekture na tdiracing tam kiedyś znalazłem temat o wkładce.

dokładny link o wkładzie K&N

[ Dodano: 2006-07-07, 20:59 ]
kosz napisał(a):
nie chce siać żadnej paniki :mrgreen: podejrzewam że akcja z drucikami to wyjątkowa sytuacja,i cieżko zwalić wine na sam wkład po padnięciu przepływki raczej jest to dmuchanie na zimne:P i dotyczy diesla.
Polecam lekture na tdiracing tam kiedyś znalazłem temat o wkładce.

dokładny link o wkładzie K&N

ale widziałem jeszcze gdzieś temat o tym,może na streetracing


07.07.2006, 16:39
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 187 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL