Teraz jest 28.03.2024, 18:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Przegląd klimatyzacji 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Przegląd klimatyzacji
Witam , mam pytanie czy konieczne jest robienie przeglądu klimatyzacji (auto ma 2 lata , niestety już po gwarancji). Klimatyzacja jest sprawna , ale nie wiem czy należy ją już uzupełnić ? doradźcie coś. Pozdrawiam


25.05.2006, 07:31
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
przegląd i czyszczenie napewno by sie przydały...ale niech sie wypowiedzą ci co mają klime :)

_________________
Moje autko O2RS BLUE


25.05.2006, 10:20
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
http://www.skoda-auto.pl/promocje/klimatyzacja/ - w ASO odgrzybianie 70 PLN-ów brutto, pełen przegląd z wymianą czynnika chłodniczego 189 PLN-ów brutto.


25.05.2006, 11:10

Dołączył(a): 02.06.2006, 19:18
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 66
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: lubelskie
Post Klima - nieprzyjemny zapach - odgrzybianie
Przejechałem Fabisią już około 2 500km, po tym czasie użytkowania muszę stwierdzić iż z kratek nawiewu po wyłączeniu klimy przez jakiś czas fatalni śmierdzi, poza tym ok.,

Oprócz tego fatalnie rozpyla dysza spryskiwacza tylnej szyby, po prostu leje,
dzięki wszystkim za porady :good:

_________________
1,4 16V 80KM Combi Mint
Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 17.04.2007, 22:06 przez Adam_s, łącznie edytowano 2 razy



09.08.2006, 19:09
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Adam_s, co do spryskiwacza tylniej szyby, to TTTM :D
A odnośnie brzydkiego zapachu to radzę zakupić środek (taki w sparay, nie drogi) i przeczyścić i odświeżyć kanały centralnego nawiewu, bo przez ten brzydki zapach dały znać o sobie ;)
Pozdro!

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


09.08.2006, 20:37
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Nawet nie tyle kanały, co przede wszystkim parownik
Na forum było już na temat odgrzybiania, można to zrobić tanio i szybko we własnym zakresie. Wystarczy 1-2 razy na rok


Ostatnio edytowano 17.04.2007, 22:40 przez kros, łącznie edytowano 3 razy



09.08.2006, 20:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 02.06.2006, 19:18
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 66
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: lubelskie
Post 
Dzięki za podjęcie tematu. Jeśli chodzi o spryskiwacz tylnej szyby, trochę szukałem i na nic ciekawego nie trafiłem czyżby patentów na to nie było? Jeżeli chodzi o eksploatacje klimy to jestem początkującym, ale dziwi mnie że w aucie które odebrałem w połowie czerwca po miesiącu zaczęło śmierdzieć jak napisałem przez kilka minut po wyłączeniu klimy, jeżeli klima jest włączona to niema żadnych nieprzyjemnych zapachów. Auto jest garażowane w tym czasie przejechało niecałe 2000km (kiedy pierwszy raz pojawił się ten zapach) tak się zdarzyło że nawet deszczu nie widziało. Skąd mógłby tam się wziąć tak szybko grzyb niektórzy kilka lat jeżdżą nic nie robili i im nie śmierdzi? Czyżby już czas na odgrzybianie ???

_________________
1,4 16V 80KM Combi Mint
Pozdrawiam


10.08.2006, 05:42
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.04.2006, 15:56
Lokalizacja: Lublin
Posty: 65
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2006/2012
Województwo: lubelskie
Post 
ja dzis bede i porusze ten temat w aso bo tez dziwne ze pachnie po wylaczeniu klimy, za wczesnie na to zeby sie zagrzybila cos nie wiadomo, i do tego gdzie mozna pojechac jako tako w okolicach lublina to chyba na obwodnicy piask do chelma hehehe

_________________
FI Combi 1,9 tdi pd:) Sport-Line 3,3-... l/100km :) 2,9 l/100km :):):):):
F2 Combi 1,6 tdi cr dpf :):) Elegance testing 2,9 -3,7 l/100km :):) 2,7 l/100km :):):):)
Pozdrawiam


10.08.2006, 07:59
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.04.2006, 15:56
Lokalizacja: Lublin
Posty: 65
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2006/2012
Województwo: lubelskie
Post 
no i juz chyba wiem, aso stwerdzilo ze z klima tak jest jak sie ja uzywa :) to sie zagrzybia nawet w nowych samochodach i juz, mozna odgrzybic :) i po bolu

_________________
FI Combi 1,9 tdi pd:) Sport-Line 3,3-... l/100km :) 2,9 l/100km :):):):):
F2 Combi 1,6 tdi cr dpf :):) Elegance testing 2,9 -3,7 l/100km :):) 2,7 l/100km :):):):)
Pozdrawiam


10.08.2006, 12:09
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Adam_s napisał(a):
Skąd mógłby tam się wziąć tak szybko grzyb niektórzy kilka lat jeżdżą nic nie robili i im nie śmierdzi? Czyżby już czas na odgrzybianie ???

Kupiłem auto w zimie 2005, przez 2-3 m-ce klimy nie używałem, przyszła wiosna pierwsze użycie (jakoś w kwietniu czy maju), drugie, trzecie i smród :shock: Pierwsze chciałem żeby odgrzybili mi to na gwarancji, ale nie udało się. Zapłaciłem kilkadziesiąt złotych. Po jakimś czasie smród się znowu pojawił (lipiec?)- tym razem zrobili za darmo w ramach poprawki po pierwszym odgrzybianiu. Do następnej wiosny (2006) przejeździło bez zapachów, a jak się na wiosnę 2006 pojawiły to sam sobie odgrzybiłem - szybciej i taniej niż ASO. Od tamtej pory już kilka miesięcy i spokój. Choć pewnie za miesiąc lub dwa trzeba będzie powtórzyć.

Też mnie dziwiło skąd w nowym aucie smród i jedyne co mi przyszło do głowy, że ktoś po wyprodukowaniu (w ramach testu albo dla zabawy) uruchomił klimę a potem zebrana tam wilgoć spowodowała rozwój smrodków przez okres kiedy auto nieużywane czekało na nabywcę.

Rozmawiałem z ASO co z tą klimą, bo u mnie (i u kilku znajomych) nawet jak nie śmierdzi to po wyłączeniu klimy czuć wilgoć z kratek. Powiedzieli mi że taka konstrukcja odpływu spod parownika, że z jakiejś tam miseczki może się ta wilgoć brać, ale jak się przewentyluje to jest ok. Mówiłem, że fabia to pierwszy przypadek z takim problemem, a oni na to że być może, bo np. Octa ma już inaczej zrobiony odpływ.

Ja się z tym pogodziłem i pewnie ze 2 razy w roku będę sobie odgrzybiał. Jedynie kłopot w tym, że jak np. w trasie z upału kiedy klima włączona wjadę w burzę, co ostatnio się zdarzało, nie można wyłączyć klimy nawet kiedy nie jest już potrzebna bo ta wilgoć powoduje że szyby raz, dwa i są zaparowane. Po za tym przypadkiem nie ma problemów z parowaniem szyb.

Sorry że takie długie wypociny...


10.08.2006, 12:17
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
kros napisał(a):
Ja się z tym pogodziłem i pewnie ze 2 razy w roku będę sobie odgrzybiał. Jedynie kłopot w tym, że jak np. w trasie z upału kiedy klima włączona wjadę w burzę, co ostatnio się zdarzało, nie można wyłączyć klimy nawet kiedy nie jest już potrzebna bo ta wilgoć powoduje że szyby raz, dwa i są zaparowane. Po za tym przypadkiem nie ma problemów z parowaniem szyb.


Witam, nie jestem znawcą ale parę lat z klimą już przejździłem (Honda). Niestety klimatyzacja ma to do siebie, że osusza powietrze (szybki odparowują) natomiast po jej wyłączeniu wilgoć, która gdzieś się gromadzi i nie do końca jest usuwana przedostaje się spowrotem do kabiny i szybki parują. Najrozsądniejsze, moim zdaniem, rozwiązanie to nie wyłączać klimy w deszczu tylko podkręcić temperaturę - parowanie szyb znika.

POzdRO

Prauat


10.08.2006, 15:22

Dołączył(a): 02.06.2006, 19:18
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 66
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: lubelskie
Post 
kros napisał(a):
Pierwsze chciałem żeby odgrzybili mi to na gwarancji, ale nie udało się. Zapłaciłem kilkadziesiąt złotych.
To porażka przecież to nowe auta przykra niespodzianka :sciana: . Miałam się wybrać do ASO ale jak napisał dzis równiez Pafi nic sie tam nie wskóra. Miałem jaszcze przez chwilę nadzieje że to jakieś smrody technologiczne że nowe auto. Apropos czym odgrzybiacie co polecacie, czytałem że środek Moje-auto (z Martyną Wojciechowską) jest ok chociał nie mogłem go znaleść w necie gdzie można by kupić, skolej Plak podobno po zbiegu strasznie śmierdzi, jakie jeszcze sprawdzone środki polecacie ??

_________________
1,4 16V 80KM Combi Mint
Pozdrawiam


10.08.2006, 18:05
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Prauat napisał(a):
Najrozsądniejsze, moim zdaniem, rozwiązanie to nie wyłączać klimy w deszczu tylko podkręcić temperaturę - parowanie szyb znika.

I tak też zrobilim, a temperatura się sama reguluje w Climaticu
Adam_S napisał(a):
Plak podobno po zbiegu strasznie śmierdzi,

Plak nie śmierdzi tylko ładnie pachnie - polecam go.
Z resztą poszukaj bo już na temat klimy było parę tematów.

Z resztą prośba do admina: może można by to co o klimie, a nie o obrotach przenieść w odpowiednie miejsce? :spam:


10.08.2006, 22:36
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
kros napisał(a):
Z resztą prośba do admina: może można by to co o klimie, a nie o obrotach przenieść w odpowiednie miejsce?

:bravo: dla czujnego pana :mrgreen: . Admin zawsze słucha takich uwag (jak sam przeoczy :mrgreen: ).

A co do przykrego zapachu klimy - temat był przerabiany np tu i to z podaniem sposobu rozwiązania. Także przypominam o opcji SZUKAJ. Daje ona naprawdę wielkie możliwości ;-) .


11.08.2006, 05:53
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Jeżeli parują wam szyby pomimo użycia sprawnej klimy to powód może być tylko jeden - brudny filtr przeciwpyłkowy zwany inaczej kabinowym. Ja ten filtr wymieniam co 6 miesięcy (Kraków) i nie mam problemu (koszt filtra to ok. 30 PLN).


11.08.2006, 09:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL