Teraz jest 24.04.2024, 04:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
[F1] Fabia 1.4 16V gaśnie - działa po wypięciu czujnika ciśnienia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 01.09.2012, 20:53
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: EYX - 5b.
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post Fabia 1.4 16V gaśnie - działa po wypięciu czujnika ciśnienia
Witam,

Mam taki dosyć nietypowy problem ze swoją Skodą Fabią. Model 2005 FL z silnikiem benzynowym 1,4 16V (75KM)
Zamontowana instalacja LPG STAG4Plus

Pewnego dnia, po odpaleniu silnika zauważyłem nierówną jego pracę na wolnych obrotach jak również po dodaniu gazu. Ewidentnie silnik przerywał, dławił a czasami gasł na wolnych obrotach. O jeździe nawet nie było mowy.

Sprawdzałem zarówno na benzynie jak i LPG. Pierwsze podejrzenia to cewka, świece itp.
Po zaholowaniu do elektryka, ten sprawdził KTS'em BOSCH błędy. Żadnych nie wykrył. Jak twierdzi sprawdził cewki, świece itp. Siedział nad tym ze 4h i nie wiedział co jest grane. Wkońcu wypiął wtyczkę od CZUJNIKA CIŚNIENIA POWIETRZA DOLOTOWEGO (tzw. MAP SENSOR)

Obrazek

i silnik zaczął normalnie pracować, jednak zaświecił się CHECK i pokazał kilka błędów. Ucieszyłem się myśląc, że to czujnik, bo generalnie prosta wymiana i niewielkie koszty.
Po zakupie nowego czujnika i zamontowania niestety sytuacja powróciła. Pomyślałem, że może drugi czujnik nie jest sprawny. Wtedy przełożyłem od identycznej Skody sprawny czujnik, który w efekcie u mnie również nie działał. Tak więc wiem już, że nie jest to kwestia czujnika. Przypomnę, że jak wtyczka jest wpięta do czujnika to szarpie i dławi silnik. Jak wtyczkę wypnę to zaczyna działać prawidłowo ale wyskakuje CHECK. W trybie awaryjnym jeździ się bez problemu gdyż zrobiłem już prawie 1tyś km. Wiem jednak, że nie powinno tak się jeździć dlatego też szukam rozwiązania. Jak widać nie jest to typowy problem, bo już przeszukałem całą masę różnego rodzaju forów.
Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.


Ostatnio edytowano 23.06.2013, 21:34 przez slawoo, łącznie edytowano 1 raz



20.06.2013, 08:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.10.2010, 13:11
Lokalizacja: KRA
Posty: 339
Podziękował: 0
Pomógł: 16

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: Fabia Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: małopolskie
Post Re: Fabia 1.4 MPI gaśnie - działa po wypięciu czujnika ciśni
slawoo napisał(a):
Witam,
Model 2005 FL z silnikiem benzynowym 1,4 MPI (75KM)


Kolego 1.4 MPI to silnik 8 zaworowy a Twój to 1.4 16V więc nie ma oznaczenia MPI. Taka mała uwaga :)

_________________
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=27&t=13926 <-- MOJA FABIA


20.06.2013, 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 03.08.2009, 14:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 245
Podziękował: 0
Pomógł: 19

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: FRESH
Rok prod.: 2003r.
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: Fabia 1.4 MPI gaśnie - działa po wypięciu czujnika ciśni
Witam.

Przede wszystkim określ dokładnie jaki silnik posiadasz. Potem z podpiętym czujnikiem sprawdź błędy Vag-iem, nie ma możliwości, żeby przy nierównej pracy nie pokazało żadnych błędów. Na moje instalacja czujnika robi zwarcie, dlatego po odpięciu jest dobrze, prawdopodobnie instalacja elektryczna lpg robi gdzieś bałagan. Ewentualnie coś zapycha dolot bądź go rozszczelnia, po odpięciu czujnika komputer uśrednia wartości i "jakoś" się kręci. Bez konkretów to tylko domysły.

Pozdrawiam


20.06.2013, 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 18.01.2008, 13:14
Lokalizacja: łodz
Posty: 341
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: FABIA VW Passat 1,8 ADZ
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post Re: Fabia 1.4 MPI gaśnie - działa po wypięciu czujnika ciśni
Witam
Jak czujnik ciśnienia wypniesz to powinien zgasnąć. Według mnie to jest do wymiany lub gdzieś w wiążce, ale zrób odczyt kodów błedów powinien być on w nich.

_________________
:o)


20.06.2013, 20:16
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 01.09.2012, 20:53
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: EYX - 5b.
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post Re: Fabia 1.4 16V gaśnie - działa po wypięciu czujnika ciśni
Witam,

Bardzo przepraszam, za pomyłkę. Myślałem, że jest to silnik MPI.
Faktycznie jest to silnik 1,4 16V (75KM) silnik z VW.
Już poprawiłem w tytule i poście.

Jeśli chodzi o odpowiedzi to już wyjaśniam.
Nie testowałem zupełnie bez czujnika. Czujnik jest zawsze wpięty, wypinam tylko wtyczkę 4-pinową, która do tego czujnika wchodzi.
Jak wtyczka wpięta to samochód nierówno pracuje, ale o dziwo nie zaświeca to CHECK'a. Testowałem z 15min na takich dziwnych obrotach i nic nie zapala. Sprawdzane było również BOSCH KTS200, czy nie ma błędów oczekujących i Pan elektryk powiedział, że nie ma.
Jak tyczkę wypnę z czujnika (czujnik zostaje na miejscu) to samochód działa prawidłowo, ale jest zapalony CHECK.
Osobiście też wyczytałem i na logikę wszystko wskazuje na przewody elektryczne.
Ponoć w Fabiach to kolejna "typowa" wada.


23.06.2013, 21:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: Fabia 1.4 16V gaśnie - działa po wypięciu czujnika ciśni
A nie jest to przepływomierz przypadkiem?

U mnie numer był podobny, jak rozszczelnił się dolot. Auto gasło, wypinałem wtedy przepływkę, odpalałem i odjeżdżałem w ustronne miejsce skręcać rury. Potem wpinałem przepływomierz z powrotem i wszystko grało.

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


24.06.2013, 12:21
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.01.2009, 21:38
Lokalizacja: Łomża
Posty: 1688
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 1.8T
Rok prod.: 2001
Województwo: podlaskie
Post Re: Fabia 1.4 16V gaśnie - działa po wypięciu czujnika ciśni
Tam nie ma przeplywomierza. Albo wiazka albo nieszczelnosc za przepustnica

_________________
1.8T 301HP


25.06.2013, 07:05
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 01.09.2012, 20:53
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: EYX - 5b.
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post Re: Fabia 1.4 16V gaśnie - działa po wypięciu czujnika ciśni
Witam ponownie,

Wczoraj udało mi się znaleźć troszkę czasu, więc postanowiłem zajrzeć do podszybia i rzucić na to okiem.
Jak już udało mi się tam dostać to na moje szczęście nie ujrzałem tragedii, tzn. wody nie było (choć dzień wcześniej padało), ale było trochę liści i brudu, które skutecznie zatkały odpływ wody z jednej strony. Wyczyściłem wszystko, wypłukałem i jest ok. Wiązka przewodów pozostała oczywiście zaizolowana, a ja nie odważyłem się na jej rozcinanie, bo uznałem, że to nie ma sensu.
Obejrzałem też dokładnie wiązkę obok akumulatora, która znajduje się w lewej podłużnicy. Tam również wszystko jest OK. Nie ma pełnej izolacji, aby kable mogły swobodnie schnąć i przede wszystkim są ułożone ok 2cm wyżej, aby nie leżały w wodzie, która zebrałaby się w prowadnicy.
Pomysłów więcej już nie mam niestety :(
Teraz pozostaje już tylko wizyta u dobrego elektryka lub też w ASO Skody.

Gdyby jednak ktoś z szanownych forumowiczów wpadła na jakiś ciekawy pomysł to proszę o poradę.
Nie ukrywam, że będę bardzo wdzięczny.


30.06.2013, 10:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Fabia 1.4 16V gaśnie - działa po wypięciu czujnika ciśni
a jak tam sprawdzenie kwestii dolotu : (przez niego mogą być problemy) jak dla mnie całość do rozebrania i sprawdzenia, przy okazji posprawdzaj stan przewodów przy wtyczkach nie jest to jakaś skomplikowana sprawa , przy okazji można (obejrzeć przepustnicę w jakim jest stanie i czy przypadkiem nie wypadało by się zająć jej czyszczeniem)

ps
slawoo napisał(a):
Gdyby jednak ktoś z szanownych forumowiczów wpadła na jakiś ciekawy pomysł
no na forum mamy kilka kobiet skoro faceci nie pomogli teraz liczysz na ich pomoc ??? :lol:

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


30.06.2013, 10:40
Zobacz profil WWW Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL