Teraz jest 27.04.2024, 03:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
[F1] Czyszczenie przepustnicy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 21.10.2013, 14:44
Posty: 43
Podziękował: 10
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Czyszczenie przepustnicy
Witam,
co do czyszczenia przepustnicy. Kilka dni temu mechanik przeprowadził czyszczenie przepustnicy (zdemontował) i adaptacje.
Po tym zabiegu obroty strasznie falują po kilku minutach po odpaleniu silnika. Wahają się ponizej 1000 obrot.
Proszę o informacje co może być przyczyna. Wszystkie wtyczki na swoim miejscu to samo wężyki.


Drugi mechanik stwierdził że przepustnica do wymiany ;/ Czy jest opcja sprawdzić sprawność przepustnicy ... może Vagiem.
(adaptacja zrobiona ok z opinii drugiego mechaniora).

Pozdr :smutny:


04.11.2014, 20:09
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2009, 21:35
Lokalizacja: Brzeg, Ruda Śląska, Oława, Wrocław
Posty: 2122
Podziękował: 7
Pomógł: 154

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia II Monte Carlo 133 KM/336Nm
Rok prod.: 2011
Województwo: opolskie
Post Re: Czyszczenie przepustnicy
Jedynie jak są błędy których nie da się skasować np: nastawnik biegu jałowego. Nie da się tego niestety wymienić. Ten błąd który po skasowaniu powraca dyskwalifikuje przepustnicę.
Adaptację możesz samemu zrobić. Na zimnym silniku odłącz wtyczki przepustnicy na 15 minut. Po tym czasie podłącz wtyczkę z powrotem i odpal auto ale broń panie dotykać pedał gazu. Czekaj aż silnik się zagrzeje i włączy się wentylator na chłodnicy. Tak ze trzy razy. Wyłącz silnik i odpal ponownie. Powinno być OK. Powyższy sposób używam jak nie mam ze sobą VCDS-a i czyszczę przepustnicę w tym silniku. Wiem skądinąd że inżynierowie popełnili błąd w sofcie sterownika silnika i VAG/ VCDS nie radzą sobie zbytnio z adaptacją przepustnicy.

_________________
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę. Robię mechanikę jak i elektrykę.
.


04.11.2014, 20:16
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 21.10.2013, 14:44
Posty: 43
Podziękował: 10
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Czyszczenie przepustnicy
Angel.

A powiedz czy mam za każdym razem odłaczać wtyczki i zagrzac na postoju silnik?
Może głupie pytanie ale tak jak napisałeś "tak trzy razy".
Co zauważyłem to to że praca na zimnym silniku jest stabilniejsza, do momentu rozgrzania silnika. zaczyna falować.
może to czujnik temperatury...no ale dlaczego po czyszczeniu takie zagwostki.
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam


05.11.2014, 21:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Czyszczenie przepustnicy
Pietia_87 pomyśl logicznie odłączasz po to żeby usunąć stare ustawienia więc jeśli zrobisz to trzy razy raczej nie pomożesz , za każdym razem będziesz to resetował ... ??? nic ci to nie da bo "stare" ustawienia się skasują ... więc maja się to z celem :wink:

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


05.11.2014, 23:31
Zobacz profil WWW Album osobisty

Dołączył(a): 21.10.2013, 14:44
Posty: 43
Podziękował: 10
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia I
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Czyszczenie przepustnicy
artur...dlatego pytam ... bo nie trzyma mi sie to "kupy" :)
jutro odłącze raz jeszcze odpale go na postoju niech pohula troche do rozgrzania (bez dodawania gazu) i zobacze jaki efekt.
Jedyne co zauwazyłem ... to to że na zimnym chodzi w miare stabilnie ... natomiast po rozgrzaniu silnika wariuje jak wariat...
Pozdrrawiam


06.11.2014, 00:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 200 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL