Teraz jest 25.04.2024, 09:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
[F1] Świece żarowe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 15.11.2012, 13:29
Posty: 20
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2001
Województwo: dolnośląskie
Post Świece żarowe
Witam,
zima i problem z odpaleniem, musiałem dłużej kręcić rozrusznikiem zanim zapalił i jak zapalił to nie równo pracował i kłęby dymu, nie miałem czasu się tym zająć i skoro palił to jeździłem, ale gdy przy -13 st.C prawie rozładowałem akumulator zanim zapalił to musiałem się tym zająć.
Więc sprawdzam świece i ku mojemu zaskoczeniu żadna nie grzała (sprawdzałem poprzez wykręcanie i podpinanie pod aku.) i przy okazji zobaczyłem że 3 były beru a jedna bosch więc ktoś już wymieniał, a ja mam to auto od 5 lat, a jedna była prawie niedokręcona, ta nad którą idzie przewód paliwowy do wtryskiwacza (silnik 1.9 sdi, asy) to był dla mnie szok!
Wymieniłem wszystkie na beru (alledro 25zł szt.) i już dwa tygodnie śmigam, a odpala od dotknięcie i chodzi równo, no i gwint świec przesmarowałem smarem miedziowym (zgodnie z zaleceniami producenta świec).

Pytanie moje: jak to możliwe że padły wszystkie świece jednocześnie bo przekaźnik ok skoro tych nie pali, a długość nagrzewania się świec zależy od temp. zewnętrznej, więc wydaje się że wszystko ok, były zamontowane różne świece więc ta najnowsza powinna jeszcze dychać.
Ktoś zna odpowiedz bo boję się że gdzieś tkwi jakiś problem i wyjdzie w najmniej oczekiwanym momencie (komp nie wykazuje żadnych błędów)


03.02.2013, 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 10.08.2010, 00:00
Lokalizacja: WML
Posty: 24
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Województwo: mazowieckie
Post Re: Świece żarowe
Wydaje mi się, że problemu nie powinno być. Możliwe, tylko jedna działała ,a jak przyszedłlepszy mróz to i ona dokończyła żywota.
Mi przy -5 ciezkawo palił i tez wszystkie świece mialem kaput. Musze je sprawdzic, bo chyba jakos z 5 lat temu wymienialem, ale jak na ta chwilę pali na dotyk:) Nie masz co sie martwic, świece się używaja i tyle:)

_________________
Diagnostyka aut grupy VAG, montaż CB/anten + strojenie, car-audio, elektryka itd itp


04.02.2013, 01:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.10.2009, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1879
Podziękował: 6
Pomógł: 56

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III Combi TDI
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: Odp: Świece żarowe
Tak jak napisał poprzednik będzie jedna działać i też odpali. Świadczy to dobrze raczej o silniku że ma dobrą kompresje ;) moim zdaniem nie martw się tym. Ten układ niestety nie ma samodiagnozy, nic na szafie się nie zaświeci no i nic błędów nie ma. Trzeba tylko sprawdzić przed zimą. W fabio i octavii tak właśnie po ok 5 latach zaczynają siadać.

_________________
PerfectService by DGW
Skoda Octavia III Combi 2.0 TDI 4x4 CKFC
Skoda Octavia 2FL Combi 2.0 TDI
Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ
Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF


04.02.2013, 17:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 145 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL