Teraz jest 26.04.2024, 16:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
alarm kontrolki poziomu płynu chłodzącego 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post alarm kontrolki poziomu płynu chłodzącego
witam
Po włączeniu zapłonu zapala się kontrolka poziomu płynu chłodzącego mimo że płyn jest tylko trochę poniżej max. Po przejechaniu kilku kilometrów i nagrzaniu się wody do normalnej temperatury kontrolka po włączeniu zapłonu nie alarmuje o niskim poziomie. Myślę że coś nie gra z czujnikiem ale jak się do niego dobrać? I czy jeśli zewre przewody dochodzące do czujnika poziomu płynu to powinno mi wskazywać że wszystko jest ok?
Szukałem już wszędzie ale nie znalezłem nigdzie podobnych objawów.
Czy może mieć to coś wspólnego z czujnikiem temperatury przy chłodnicy?

Pozdrawiam.


23.04.2006, 21:49

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
no sam sobie odpowiedziales - plyn sie rozgrzewa , rozszerza troche i jest go wiecej-teoretycznie - wiec kontrolka gasnie - plyn stygnie - kontrolka reaguje - dolej plynu i sprawdz czy objaw zniknie

_________________
touran Obrazek


24.04.2006, 06:35
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
marekk napisał(a):
no sam sobie odpowiedziales - plyn sie rozgrzewa , rozszerza troche i jest go wiecej-teoretycznie - wiec kontrolka gasnie - plyn stygnie - kontrolka reaguje - dolej plynu i sprawdz czy objaw zniknie


Dzięki za odpowiedź. Początkowo też tak myślałem ale to jednak nie to. Na zimnym silniku płyn prawie dochodzi do max. Wydaje mi się że czujnik powinien zareagować dopiero jak płyn będzie poniżej minimum.


24.04.2006, 07:15

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
faktycznie - zamiast max widzilem min. czujnik jest zabudowany w zbiorniku wyrownawczym- chyba nierozbieralne - moze na poczatek przeczysc wtyczke

_________________
touran Obrazek


24.04.2006, 07:21
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
miałem też niedawno przygodę z kontrolką płynu chłodzącego ale u mnie płyn zjechał poniżej "min" i wtedy dopiero się ona włączyła. jeśli świeci Ci się przy poziomie równym "max" to rzeczywiście chyba czujnik jest uszkodzony. :hura:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


24.04.2006, 07:42
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ostatnio zapaliła mi się kontrolka płynu chłodzącego. Sprawdziłem płyn i okazało się, że mam na lini Minimum. Spiesznym krokiem popędziłem pod G12 by Skoda. Oczywiście przelałem maximum i musiałem latac szukac strzykawki :) Po uporaniu się ze zbiorniczkiem odpaliłem silnik i wszystko było w należytym porządku. Dziwi mnie tylko, że cos ten płyn strasznie zjada. A wycieków nie wdac. Pozdrawiam !


24.04.2006, 12:52

Dołączył(a): 17.03.2006, 19:34
Lokalizacja: Lublin/Świdnik
Posty: 288
Zdjęcia: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Zofia B 1.9 CDTI 120KM
Rok prod.: 2006/2007
Województwo: lubelskie
Post 
MaKLeR napisał(a):
Dziwi mnie tylko, że cos ten płyn strasznie zjada. A wycieków nie wdac.


no i ja mialem podobną historię..kontrolka się nie zapalila, ale jak przez przypadek sprawdzilem poziom plynu, to aż zbladlem..poniżej minimum bylo..dolalem co trzeba i póki co jest ok..od 3 tygodni..ale teraz to juz co 2 dzien sprawdzam :hurra: i też tak sobie myślę, że jakoś go szybko ubylo..ale wycieków nie zauważylem...ehhh

_________________
serve chilled


25.04.2006, 09:11
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
MaKLeR napisał(a):
Ostatnio zapaliła mi się kontrolka płynu chłodzącego. Sprawdziłem płyn i okazało się, że mam na lini Minimum. Spiesznym krokiem popędziłem pod G12 by Skoda. Oczywiście przelałem maximum i musiałem latac szukac strzykawki :) Po uporaniu się ze zbiorniczkiem odpaliłem silnik i wszystko było w należytym porządku. Dziwi mnie tylko, że cos ten płyn strasznie zjada. A wycieków nie wdac. Pozdrawiam !


ja ostatnio po trasie około 1000km dolewałem jakieś 100ml, też nie mam przecieków a jednak czasami muszę uzupełnić. :mrgreen:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


25.04.2006, 13:01
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mi też świeci kontrolka od płynu chociaż stan płynu mam dobry.
Mówicie że to czujnik a gdzie on dokładnie jest i jaki jest jego koszt?


25.04.2006, 20:30

Dołączył(a): 28.02.2006, 07:52
Lokalizacja: śląsk
Posty: 69
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Województwo: śląskie
Post 
krecikwzt napisał(a):
Mi też świeci kontrolka od płynu chociaż stan płynu mam dobry.
Mówicie że to czujnik a gdzie on dokładnie jest i jaki jest jego koszt?


Czujnik jest zintegrowany z zbiornikiem wyrównawczym . Trzeba wymienić cały zbiornik wraz z czujnikiem. Można spróbowac reanimować czujnik samemu. W tym celu demontujemy zbiornik z samochodu , zaślepiamy otwory i wlewamy na noc mocny ocet lub kwasek cytrynowy aby się oczyściły elektrody czujnika. Przemywamy kilkakrotnie wodą i montujemy do auta. Jak to nie pomoże to kupujemy nowy zbiornik z czujnikiem.

Vog


26.04.2006, 06:12
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
lepiej nie lekcaważyć tej małej kontrolki...u mnie jej zapalenie oznaczało mniej więcej mały remont silnika i ponad 1000zł w plecy za częsci i robociznę :roll: ...Nie pytajcie jak, ale ślady płynu z chłodnicy znalazły się przy głowicy, cylindrach etc, a płyn zaczął się mieszać z olejem :shock: Nie jestem specem od mechaniki, ale jak to usłyszałem to zbladłem. Uwierzcie mi, nie chcecie mieć takich przygód :cry:


26.04.2006, 08:31

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
w twoim przypadku zapewne poszła uszczelka pod głowica , jesli dlugo na tej mieszaninie jezdziles to przytarles panewki zapewne

_________________
touran Obrazek


26.04.2006, 09:38
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Rzeczywiście uszczelkę dmuchnęło na głowicy. Na szczęście jak sie zorientowałem, że coś mi płynu ubyło to pojechałem do ASO. Tam sprawdzili dokładnie silnik i wyszło, że każdy cylinder miał inne ciśnienie :roll:


26.04.2006, 11:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
U siebie też zauważyłem takie ubytki płynu w zbiorniczku. Trzeba co jakiś czas kontrolować poziom i będzie wsio ok 8-)

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


29.04.2006, 19:12
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.05.2006, 14:57
Lokalizacja: Świeradów-Zdrój
Posty: 148
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2000
Województwo: dolnośląskie
Post 
Mam chyba ten sam problem co rybeusz. A mianowicie w zbiorniczku wyrównawczym razem z plynem plywa sobie olej z silnika!! W Czeskim ASO powiedzeli mi ze olej dostaje sie pod srób ktore nalezy dokrecić, przeczyścić przewody wraz z zbiorniczkiemi nalać nowy plyn i bezie juz ok!
Obiawy mam takie ze na zimnym silniku włancza mi sie kontrlka płynu, a po rozgrzaniu silnika gasnie a wskazowka wksazuje normalą temp. pracy silnika.
Powiedzieli mi ze mozna tak jezdzić !!?? i ze to jest czesty problem w silnikach 1.4MPI 60-68KM :sad:

_________________
http://www.kolejgondolowa.pl/


31.05.2006, 12:44
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL