Teraz jest 20.04.2024, 09:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Brak kontrolki otwartych drzwi przednich 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 28.09.2012, 20:25
Posty: 22
Podziękował: 14
Pomógł: 0

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Fabia
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Brak kontrolki otwartych drzwi przednich
Witam.
W mojej fabii 1.9 TDI (2002r.) występuję następujący problem. Z dnia na dzień nie działa mi kontrolka ostrzegająca o otwartych drzwiach, problem dotyczy jedynie drzwi przednich od kierowcy jak i pasażera. Jak otworze drzwi tylne to kontrolka się zapala.
Ciężko jest mi określić dokładnie kiedy to się stało, ale było kilka rzeczy, które mogą naprowadzić na rozwiązanie problemu:
1) był wymieniany akumulator, może komputer załapał jakiś błąd?
2) samochód wrócił od mechanika (wymiana filtrów, oleju i kilka części z zawieszenia przedniego) po odebraniu brak oświetlania wnętrza... sprawdzenie bezpiecznika (w ogóle to jakiś dziwny był, ktoś go obwinął drucikiem) spalony, wymiana na nowy i problem z oświetleniem znika.
3) coś mechanicy przez przypadek namącili (bądź umyślnie to zrobili :wink: )
4) czasami centralny zamek sam się zamyka np, siedząc w samochodzie (coś jest z nim nie tak, na tą chwilę nie jest to problemem no ale może ma to coś wspólnego z kontrolką
Na tą chwilę więcej spostrzeżeń nie mam, może nakierują one kogoś na rozwiązanie mojego problemu. Liczę na Waszą pomoc.


Ostatnio edytowano 17.11.2012, 08:38 przez hawk, łącznie edytowano 1 raz



17.11.2012, 00:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.08.2010, 16:07
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 4711
Zdjęcia: 14
Podziękował: 15
Pomógł: 137

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II fl Ambition
Rok prod.: 2012
Województwo: śląskie
Post Re: Brak kontrolki otwartych drzwi
odnosnie 4, to mi sie wydaje ze jakies zwarcie Ci sie robi i centralka dostaje sygnal i rygluje ???

_________________
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ
Moja Red Corrida
Obrazek


17.11.2012, 02:05
Zobacz profil GG
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Brak kontrolki otwartych drzwi przednich
sam się rygluję bo nie dostał informacji od drzwi, że zostały otwarte. Znajomy w pasacie ma padnięte również mikrostyczniki i w momencie wsiadania do auta musi wsiasc i przekręcić zapłon lub otworzyć jakieś działające drzwi w czasie bodajże do 30 sekund bo inaczej centralny zamek samoczynnie zamknie samochód. To takie zabezpieczenie w każdym aucie praktycznie dostepnym na rynku. Uważaj tylko na to żeby ci się kluczki nie zatrzasnęły, bo bardzo łatwo o to.

_________________
Obrazek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje witek_77 za ten post:
hawk
17.11.2012, 09:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: Brak kontrolki otwartych drzwi przednich
Fabia nie ma automatu zamykającego na postoju tak o. Jest, ale włacza się powyżej 20 km/h podczas jazdy.

Ja w tym przypadku krańcówki (mimo, że bardzo je lubię :mrgreen: ) wykluczam. One raz nie siadają z dnia na dzień, a dwa, nie siadają jednocześnie obie.

Moim zdaniem coś zostało skopane w elektryce.

Z ciekawości, co mechanik miał do zrobienia? Może nam to pomoże.

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


17.11.2012, 10:32
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 28.09.2012, 20:25
Posty: 22
Podziękował: 14
Pomógł: 0

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Fabia
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Brak kontrolki otwartych drzwi przednich
Panowie wszystko to co napisał witek_77 potwierdza się. Przeprowadziłem test, auto otwieram przyciskiem z kluczyka, otwieram i zamykam drzwi przednie od kierowcy, auto po około 30 sekundach samo się zamyka. Otwieram ponownie przyciskiem z kluczyka, otwieram i zamykam drzwi przednie od strony pasażera, auto po około 30 sekundach znów się zamyka. Powtarzam czynności, otwieram tym razem drzwi tylne i zamykam, 30 sekund auto w końcu nie zamyka się. Czekam, czekam i nadal auto otwarte.:mrgreen:

MatCar17 napisał(a):
Fabia nie ma automatu zamykającego na postoju tak o. Jest, ale włacza się powyżej 20 km/h podczas jazdy.

No w mojej fabii akurat tego nie ma.

MatCar17 napisał(a):
Moim zdaniem coś zostało skopane w elektryce.
Z ciekawości, co mechanik miał do zrobienia? Może nam to pomoże.

Elektryka nie była ruszana, jedynie kasowali inspekcję, wymieniane rzeczy opisane w punkcie 2:

2) samochód wrócił od mechanika (wymiana filtrów, oleju i kilka części z zawieszenia przedniego) po odebraniu brak oświetlania wnętrza... sprawdzenie bezpiecznika (w ogóle to jakiś dziwny był, ktoś go obwinął drucikiem) spalony, wymiana na nowy i problem z oświetleniem znika.

MatCar17 napisał(a):
Ja w tym przypadku krańcówki (mimo, że bardzo je lubię ) wykluczam. One raz nie siadają z dnia na dzień, a dwa, nie siadają jednocześnie obie.

I to mnie właśnie dziwi, bo powrocie od mechanika brak kontrolek ostrzegających o otwartych drzwiach przednich, co prawda problem z samoczynnym ryglowaniem występował wcześniej to pojawiał się on sporadycznie, teraz za każdym razem drzwi się ryglują jeśli wykonam czynność opisaną wyżej, to tak jakby coś się całkiem przepaliło w przednich drzwiach. Domyślam się, że fakt braku kontrolki spowodowany jest całkowitym padnięciem tej krańcówki. Dobrze prawię?
Mam teraz przypuszczenia, że mogli mechanicy coś spieprzyć, albo zwyczajny zbieg okoliczności.


17.11.2012, 12:07
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Brak kontrolki otwartych drzwi przednich
jeżeli bywało to czasem to znaczy, że zbieg okoliczności i padła całkiem. Jak bezpieczniki masz OK to znaczy, że krańcówka. Uważaj na kluczyki w samochodzie :) funkcje samoczynnego zamykania się przy 20km/h można sobie samemu załączyć jeżeli posiadasz VAGa. Jest opis tutaj na forum. Jeżeli lapmki po otwarciu drzwi się nie zapalają, a po załączeniu ich guzikiem świecą to znaczy, że krańcówki.

_________________
Obrazek


17.11.2012, 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: Brak kontrolki otwartych drzwi przednich
hawk napisał(a):
Panowie wszystko to co napisał witek_77 potwierdza się. Przeprowadziłem test, auto otwieram przyciskiem z kluczyka, otwieram i zamykam drzwi przednie od kierowcy, auto po około 30 sekundach samo się zamyka. Otwieram ponownie przyciskiem z kluczyka, otwieram i zamykam drzwi przednie od strony pasażera, auto po około 30 sekundach znów się zamyka. Powtarzam czynności, otwieram tym razem drzwi tylne i zamykam, 30 sekund auto w końcu nie zamyka się. Czekam, czekam i nadal auto otwarte.:mrgreen:


Dobra, jeśli jest sterowanie z pilota to może faktycznie. Mój błąd.

Zamiast walczyć z krańcówką, ja bym najpierw przejrzał instalację. Albo nawet wziął VAGa i sprawdził ich działanie właśnie VAGiem.

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


17.11.2012, 13:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 28.09.2012, 20:25
Posty: 22
Podziękował: 14
Pomógł: 0

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Fabia
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Brak kontrolki otwartych drzwi przednich
witek_77 napisał(a):
Jeżeli lapmki po otwarciu drzwi się nie zapalają, a po załączeniu ich guzikiem świecą to znaczy, że krańcówki.
Tylko, że lampki po otwarciu drzwi zapalają się, dzieje się tak jeśli jest ustawione na opcję z żarówką, natomiast jak przełączę na symbol samochodzika z otwartymi drzwiami, oświetlenie wewnętrzne działa cały czas i nie wyłącza się, coś jest nie tak...??


Muszę przejrzeć instalację VAGiem tylko, dopiero kupiłem kabel diagnostyczny i idzie pocztą :mrgreen: zobaczymy co z tego wyjdzie. Chyba, że jest jeszcze jakiś inny sposób?
Jutro sprawdzę (wymienię) jeszcze bezpieczniki od centralnego ryglowania numer 49 (15A) może, to coś pomoże?! Wątpię, problem wygląda na złożony, no ale może zadziała.

Jeszcze pytanie do Was - ta krańcówka znajduje się w każdych drzwiach osobno?


18.11.2012, 00:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Brak kontrolki otwartych drzwi przednich
hawk napisał(a):
Jeszcze pytanie do Was - ta krańcówka znajduje się w każdych drzwiach osobno?


będę nie kulturalny i odpowiem pytaniem na pytanie a jak inaczej drzwi kierowcy miały by się dowiedzieć że otwarłeś np drzwi pasażera z tyły po prawej ??

a co do lampki i ustawień albo było coś grzebane albo kolega nie umie odczytać ... u mnie (a lampka już druga zagościła) jest tak załączone-automat(czyli po otwarciu drzwi)-wyłączone tylko teraz nie chce mi się iść do samochodu sprawdzać z której strony jest zał a z której wył. zresztą to chyba mniej ważne

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


18.11.2012, 10:07
Zobacz profil WWW Album osobisty

Dołączył(a): 28.09.2012, 20:25
Posty: 22
Podziękował: 14
Pomógł: 0

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Fabia
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Brak kontrolki otwartych drzwi przednich
Na mój rozum to w każdych drzwiach jest osobna, tylko ktoś wcześniej napisał w liczbie pojedynczej aby wymienić krancówkę i to mnie zdziwiło, dlatego zapytałem. :P


18.11.2012, 10:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Brak kontrolki otwartych drzwi przednich
krańcówkę (nie działającą ) jak masz ich więcej to krańcówki ...

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


18.11.2012, 10:46
Zobacz profil WWW Album osobisty

Dołączył(a): 28.09.2012, 20:25
Posty: 22
Podziękował: 14
Pomógł: 0

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Fabia
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Brak kontrolki otwartych drzwi przednich
Noc nie jest dobrą porą na zadawanie pytań, przyznaje, moje pytanie było głupie :mrgreen: tak teraz już wiem, mam do wymiany krańcówki w drzwiach przednich, kontrolki pewnie z tego powodu nie palą się.

artur_jaw napisał(a):
a co do lampki i ustawień albo było coś grzebane albo kolega nie umie odczytać ... u mnie (a lampka już druga zagościła) jest tak załączone-automat(czyli po otwarciu drzwi)-wyłączone tylko teraz nie chce mi się iść do samochodu sprawdzać z której strony jest zał a z której wył. zresztą to chyba mniej ważne
Bylem sprawdzić i rzeczywiście źle zinterpretowałem symbole, wszystko się zgadza.

Sprawdziłem bezpiecznik numer 49, jest ok.

Teraz zorientowałem się, że oświetlenie wewnętrzne włącza się ale jak otwieram sterowaniem pilota, jak odczekam i oświetlenie wyłączy się (opcja z samochodzikiem) to otwierając jedne z przednich drzwi oświetlenie wewnętrzne nie włącza się, a jak zrobię tak tylko z drzwiami tylnymi to włącza się, także potwierdza się diagnoza z krańcówkami. Jeszcze sprawdzę ich działaniem VAGiem.


18.11.2012, 11:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Brak kontrolki otwartych drzwi przednich
Tu jest ciekawa, obszerna i bogato ilustrowana lektura na ten temat:

http://www.a3-club.net/forum/showthread ... zwiach-itp

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


Niżej podpisany użytkownik dziękuje weuek za ten post:
hawk
18.11.2012, 16:11
Zobacz profil WWW
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny

Dołączył(a): 28.08.2012, 20:19
Lokalizacja: SPS
Posty: 1542
Podziękował: 36
Pomógł: 110

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: FDL - 5b.
Samochód: F1 AUA 2001 + corsa E 2017 B14XEL
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Brak kontrolki otwartych drzwi przednich
nowy kompletny zamek za 74zł kupisz na alledrogo. Nie oryginał, ale do samych drzwi kierowcy bym zmienił. Mi nie dzialają oba tyły (komp nie pokazuje otwarcia) oraz czasami prawy przód, a kierowca jest ok. Także jak fundusze pozwolą to będzie podmianka (dom w remoncie kapitalnym więc są rzeczy ważne i ważniejsze)

_________________
Obrazek


18.11.2012, 16:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL