Teraz jest 26.04.2024, 23:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Problem z ryglem w przednich drzwiach. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 13.04.2006, 20:36
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 243
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post Problem z ryglem w przednich drzwiach.
Witam wszystkich.

Mam niemały problem z ryglem w przednich drzwiach od strony kierowcy, a dokładniej z drutem który z jedenj strony jest wcisniety w rygiel a z drugiej do zamka. Mianowicie owy drut wypadł mi z zamka przez co jest luźny i nie moge zamknać tych drzwi od środka. Przeszkodą w założeniu tego jest blacha przez która przechodzi ten drut, która jest przymocowana nitami do prowadnic szyby. Czy ktoś wie jak zdjać ta blache? a moze jak załozyć ten drut jakims pionierskim sposobem?? Może ktoś posaida jakis rysunek mocowana tego drutu w zamku (chetnie bym prosił) Prosze o odpowiedz pewnie nie jeden z Was spotkał sie z tym problemem.

Pozdrawiam Paulek


14.04.2006, 23:32
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
wiem ze Sebastian rozbieral drzwi chyba nie raz ;) i ten drut na pewno jakos przypadkiem kiedys mu wypadl.
Co do tej blachy, fakt jest ona na nity, dlatego najlepszym sposobem jest rozwiercenie tych nitow a pozniej dorac blachowkrety tak by pasowaly w dziure ale byly lekko wieksze (gwnt musi cos zlapac) i po zdjeciu calej blachy albo czesci przykrecic brutalnie toto.


15.04.2006, 07:27
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.04.2006, 20:36
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 243
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Uff dałem rade :banana: męczylem sie z póltora godzinki i musiałem sciagnać szybke... Ale juz po wszystkim. Jutro opisze jak tego dokonałem juz na przyszłość.


15.04.2006, 20:11
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.03.2006, 19:34
Lokalizacja: Lublin/Świdnik
Posty: 288
Zdjęcia: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Zofia B 1.9 CDTI 120KM
Rok prod.: 2006/2007
Województwo: lubelskie
Post 
podpinam się tutaj.
wczoraj zauważyłem, że rygiel w drzwiach kierowcy nie chowa się tak, jak wcześniej, przy zamykaniu auta i nie miga ta czerwona dioda od centralnego przy ryglu.
wsuwa się może o 1/3 długości i dalej nie idzie. oczywiście dopchnąć ręką mogę, siedząc w środku fabii.
niby problemu dużego nie ma, bo drzwi się blokują, tzn. zamek zamyka drzwi, oraz pozostałe drzwi też się zamykają, alarm działa, dioda alarmu miga.
byłem przez kilka dni w krynicy i fabiszon stał na mrozie (ok -10 stopni) o ile to miałoby znaczenie, ale ostatnia noc już w garażu (+ 2-3 stopnie) i wszystko zdążyło już odtajeć.
macie jakieś pomysły?

_________________
serve chilled


02.01.2009, 20:05
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 30.11.2008, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 427
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: XI.2003
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja mogę tylko dodać, że mam podobny problem.

Montowałem ostatnio centralny zamek dedykowany do Fabii - wszystko ładnie, pięknie ale przy używaniu kluczyka zamek drzwi ma za mały ruch i nie poprawnie steruje siłownikiem - o dziwo występuję to tylko w drzwiach kierowcy, od strony pasażera wszystko ok.

Dochodzę do wniosku, że zamek od strony kierowcy "wyrobił" się od zamykania/otwierania kluczykiem.

pozdro

_________________
>>>Moja Fabia<<<

zielarzlol@fabiaclub.pl


02.01.2009, 21:37
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post 
Wiele się dzieje z drzwiami we wtorek żona weszła do samochodu zamknęła drzwi światełko zgasło i sobie ruszyłem , na ostrym zakręcie drzwi z impetem się otwarły ( dobrze że nic nie było po prawej bo było by BUM ) pojechała do znajomej i musiała wychodzić moimi drzwiami jej były zablokowane , po moim powrocie i pobycie parę godzin w garażu wszystko jest OK ( dodam że cental chodził , klamka chodziła a drzwi były nadal nie do otwarcia)


03.01.2009, 09:03
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.03.2006, 19:34
Lokalizacja: Lublin/Świdnik
Posty: 288
Zdjęcia: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Zofia B 1.9 CDTI 120KM
Rok prod.: 2006/2007
Województwo: lubelskie
Post 
i cud się stał... samo się naprawiło... :banana: czyli jednak ocieplenie klimatu pomogło tym razem.

rygiel zaczął się chować przy zamykaniu auta, praktycznie do tej samej długości, co przed awarią...jest wyżej o jakiej 0,5 cm.. i dioda przy ryglu też zaczęła migać, po zamknięciu auta...
dziwne jest tylko to, że miga 2-3 razy szybciej niż powinna... ???

_________________
serve chilled


11.01.2009, 01:43
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.08.2009, 07:48
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2002
Województwo: śląskie
Post Re: Problem z ryglem w przednich drzwiach.
Paulek napisał(a):
Witam wszystkich.

Mam niemały problem z ryglem w przednich drzwiach od strony kierowcy, a dokładniej z drutem który z jedenj strony jest wcisniety w rygiel a z drugiej do zamka. Mianowicie owy drut wypadł mi z zamka przez co jest luźny i nie moge zamknać tych drzwi od środka. Przeszkodą w założeniu tego jest blacha przez która przechodzi ten drut, która jest przymocowana nitami do prowadnic szyby. Czy ktoś wie jak zdjać ta blache? a moze jak załozyć ten drut jakims pionierskim sposobem?? Może ktoś posaida jakis rysunek mocowana tego drutu w zamku (chetnie bym prosił) Prosze o odpowiedz pewnie nie jeden z Was spotkał sie z tym problemem.

Pozdrawiam Paulek


Witam,

Mam identyczny problem co Paulek czy ktos moze mi pomoc ??

Pozdrawiam SuchY21


25.08.2009, 12:23
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.04.2007, 18:37
Lokalizacja: TKA
Posty: 256
Podziękował: 3
Pomógł: 8

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: F1 Basic
Rok prod.: 2002
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: Problem z ryglem w przednich drzwiach.
Podłączam się do tematu. Właśnie montuję centralny zamek. Tył to w zasadzie bajka - żadnych problemów. Z przodu przy jednej z niezliczonych przymiarek wypiął mi się drut rygla :smutny: . Poddałem się po 3 godzinach prób. Poradźcie, czy da się go założyć bez ściągania srebrnej blachy? Moja jest co prawda na śrubach, ale wcale mi się nie uśmiecha ściąganie wszystkiego, szyba itd...
Pozdrawiam :-)

_________________
Moja Fabia obecnie przekroczyła 240 kkm :-) Chętnie pomagam, jeśli tylko mogę.


02.07.2011, 17:33
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL